gacie gacie komentáře u knih

Démon Démon Michail Jurjevič Lermontov

Opravdu krásná báseň, kterou by si měl každý přečíst. Toto dílo spadá do ruského romantismu a s českým romantismem se nedá srovnávat. Máchův Máj je slabý odvar oproti tomuto dílu. Já sama moc poezii nemusím, možná je to tím, že jí tolik nerozumím a většinou mi uniká podstata, co chtěl básník říci. Ale báseň Démon mě opravdu dostala.

07.04.2013 4 z 5

Stará láska Stará láska Elke Heidenreich

Kniha vypovídá o vztahu dvou starších manželů - Harryho a Lore. O jejich snech, koníčcích, touhách a jejich rodině. Lore miluje svoji práci, autorská čtení a básně. Co se týká vztahů v rodině - Lorina matka ještě žije, ale je již několik let ve vegetativním stavu v nemocnici a její bratr Theo je pěkný šmejd. Trvá, aby matka byla na přístrojích, ale nechodí ji vůbec navštěvovat a nepodílí se na financování pobytu matky v nemocnici. Dále je tady Lorina dcera - Gloria, která byla již dvakrát vdaná a teď se chystá na svou třetí svatbu za nějakého boháče z Lipska. A ještě nesmím zapomenout na jedenáctiletou vnučku, kterou zajímají jen hry.... Líbilo se mi zpracování knihy. Vyprávějí ji vlastně dvě hlavní postavy - Harry a Lore. Takže vidíte 2 pohledy, muže a ženy, na svůj společný život.

29.01.2013 3 z 5

10. komando zasahuje 10. komando zasahuje Nick van der Bijl

Pro obyčejného milovníka 2. světové války není moc vhodná. Příliš popisné, málo přehledné a člověk se utápí v hromadě informací, které ani nemusí vědět. Nečekejte žádné strhující popisy akcí 10. komanda. To v téhle knize určitě nenajdete.

27.01.2013 3 z 5

Příhodná chvíle, 1855 Příhodná chvíle, 1855 Patrik Ouředník

Kniha, která usiluje o zrušení zákonů, norem či dalších jiných ustanovení. Snaží prosadit svobodu pro každého člověka. Aby člověk mohl dělat co chce a kdy chce bez jakýchkoliv omezení. Setkáte se zde jak se stoupenci komunismu, socialismu a i s anarchisty.

Ukázka:
O anarchii toho vím vlastně málo: že člověk musí zůstat svobodný za všech okolnosti, že má odmítnout rukovat do armády a že manželství není nutné ani potřebně a volná láska, že je důstojnější pro muže i ženu. A že žádná autorita vlastně neexistuje, to že je jen konvence. Ale co je to svoboda člověka, tomu pořád nerozumím.

Po přečtení knihy, jsem dospěla k názoru, že každá forma vládnutí (komunismus, socialismus, anarchismus aj.) má své mouchy. Velké či malé. A žádná není dokonalá nebo lepší než nějaká jiná.

14.01.2013 4 z 5

Grafologie pro každého Grafologie pro každého Zuzana Dobiášová

Tato kniha zabývající se grafologií je správným zdrojem informací pro laiky i odborníky. Každá část je podrobně popsána a vysvětlena. Nevýhodou je, že jednotlivé ukázky písma nejsou očíslovány či jinak označeny, takže je musíte hledat.

12.01.2013 3 z 5

Umění závodit v dešti Umění závodit v dešti Garth Stein

Krásná kniha s krásným příběhem. Vypravěčem této knihy je pes Enzo, jehož pán se jmenuje Denny. Denny je automobilový závodník, který miluje auta, závody a taky svého psa. Ale pak se něco změní. Denny se zamiluje do Evy. Vezmou se a narodí se jim holčička. Ale tohle není happy end, to je jen začátek. Situace se začne pomalu komplikovat - Eva má zdravotní problémy, které se čím dál tím více zhoršují. Z Dennyho se stane vdovec a v této chvíli začíná příběh knihy - začíná bojovat o svou dceru, kterou chtějí dostat do opatrovnictví rodiče Evy. Začíná opravdová válka. Ale Denny se nevzdává. A Enzo se taky nevzdává.

06.01.2013 5 z 5

Jak žít s neurotickou kočkou Jak žít s neurotickou kočkou Stephen Baker

I já jsem se u této knihy několikrát pousmála. Pokud si chcete odpočinout a k tomu si přečíst nějakou lehkou četbu a pobavit se - tato kniha je nejlepší volbou. Vtipně vytvořená kniha, která je doplněna velkou hromadou ilustrací a pravdivých pravd o kočkách a jejich majitelích. Během čtení se ale také dovíte, spoustu zajímavých informací o kterých jste ani nevěděli.

Například:

Člověk - lidské ucho se skládá ze 6 svalů a nemůže zachytit důležité tóny, jako je otevírání dveří ledničky. To KOČIČÍ UCHO má 30 svalů, což ji umožňuje šetřit energií tak, že natočí ucho, místo aby otáčela ke zdroji zvuku celou hlavu. Může zachytit důležité tóny, jako je otevírání dveří ledničky.

04.01.2013 4 z 5

Grafologie čtení z písma Grafologie čtení z písma Jana Vítková

Pokud se chcete něco dozvědět o grafologii, tak tato kniha vám dá první důležité informace o ní. Je dobře členěna do kapitol, které se zabývají jednotlivými problematikami písma. Dále je v knize mnoho ukázek, jednotlivých písmen, které doplňují text.

04.01.2013 4 z 5

Světadíly lásky Světadíly lásky Anja Snellman-Kauranen

Tak od téhle knížky jsem očekávala úplně něco jiného. Oceňuji nápad, že láska má různé fáze, které zastupují světadíly světa. Láska začíná vášní a touhou v Asii, pak láska rodí své první potomky v Austrálii a šťastná rodina se usadí v Americe. Za nápad dávám 4 hvězdičky, ale celkový obsah knihy zejména její napsání mě zklamalo. Není to vyloženě červená knihovna, ale trochu mi to připomíná tvorbu S. Monyové. Líbí se mi autorčin nadhled, který je patrný z celé knihy. Světadíly lásky je lehká četba na odreagování.

25.11.2012 3 z 5

Jak se co dělá Jak se co dělá Karel Čapek

Dárek k letošním Vánocům pro taťku - po mém přečtení přidám komentář. Musím přece zjistit, jestli je to kvalitní dárek.
Karel Čapek vůbec nezklamal. Seriózní čtení o tom jak to funguje v novinách, u filmu a na divadelní scéně. Místy vtipné a k pobavení. Mně se osobně nejvíce líbila část o filmu. Doporučuji k přečtení.

24.11.2012 4 z 5

Noci, noci Noci, noci Kateřina Rudčenková

Taky letošní dárek k Vánocům pro mamku.

19.11.2012 2 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Poezie to asi není nic pro mě. Jako většina jsem ji přečetla k maturitě. Ano přečetla až do konce. Proč je báseň tolik přeceňována? Možná je to tím, že K. H. Mácha je nejvýznamnějším představitelem českého romantismu. A víte proč je nejvýznamnější? Jednoduše, protože je jediný zástupcem českého romantismu. A proto ho všichni, profesorové a učitelé na středních školách, vyzdvihují až do nebe. A ještě nesmím zapomenout na jeho osobní život - psychicky nevyrovnaný a bláznivě zamilovaný. A ještě ten jeho tragický konec - zemřel mladý ve věku 26 let na následky "hrdinského činu" (hasil požár). V mnoha očích Mácha nejenže psal, ale žil jako představitel romantismus.

04.11.2012 1 z 5

Sluha dvou pánů (program) Sluha dvou pánů (program) Carlo Goldoni

Kniha, která vás úplně pohltí a zejména pobaví. Chcete-li si zlepšit náladu, přečtěte si Goldoniho. Nebudete litovat.

01.11.2012 4 z 5

Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew William Shakespeare

Tahle hra od Williama Shakespeare mě vůbec nebavila a vůbec to nebyla pěkná komedie. A to jsem se na ni tak těšila. Bohužel...

01.11.2012 2 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Pro mě trošku slabší kniha od Karla Čapka. Čekala jsem pojednání o hrůze války a výbušninách a o jejich hrozbách. Ale dostala jsem tak trošku malý románek o doktoru Prokopovi a princezně. Místy mi to připadalo zamotané a nešlo se v ději dobře orientovat. Viděla jsem i film Otakara Vávry. A musím říct, to samé - místy excelentní, ale v některých místech nepřehledné a nelogické.

31.10.2012

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Výborná kniha od výborného spisovatele. Naprostá spokojenost.

31.10.2012 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Povím to jednoduše, nelíbila se mi. Asi mi unikla podstata této knihy. Celkový námět byl laciný - kluk, co něco hledá a ani neví co. Jeho cesta skončí tam, kde začala. Ale ze všeho nejhorší byl konec. Celou knihu vám autor vykládá, nějaké filozofické moudra o vlastním štěstí, o tom co máme mít v sobě a nakonec knihy hlavní postava objeví truhlu se zlatem, takže všechny ty věci o duchovnu zmizí a objeví se klasický materialismus.

31.10.2012 1 z 5

Jak se jmenuje tahle knížka? Jak se jmenuje tahle knížka? Raymond Merrill Smullyan

Pokud budete dělat přijímačky na Masaryčku, tak po téhle knížce určitě sáhněte. Je dobrá na procvičování logiky a k otázkám k Analytické části Testu Studijních Předpokladů (TSP).

31.10.2012 3 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Tak tahle kniha se mi tolik zalíbila, že jsem si ji prostě musela koupit do své knihovničky. Četla jsem ji již několikrát a vždy tam najdu něco, co mě opravdu chytne či zaujme.

31.10.2012 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Pro mě, jako pro fanouška sci-fi, to byla povinnost si ji přečíst a vůbec nelituji. Karel Čapek je nejlepší český spisovatel. A každé jeho dílo má něco v sobě.

31.10.2012 4 z 5