frantisek8324 frantisek8324 komentáře u knih

Ocelové jeskyně Ocelové jeskyně Isaac Asimov

Asimovovy knihy patri mezi moje nejoblibenejsi a rad se k nim vracim. Obzvlast sagy O robotech a o Nadaci naprosto zboznuji. Precteno ponekolikate a i tentokrat zhltnuto za par hodin. Kniha mi nejde odlozit.

29.09.2022 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Je mrzute, ze i z Kinga se s pribyvajicim vekem stava zatrpkly starec trpici pocitem, ze vsemu rozumi lepe nez ostatni a ma patent na spravne svetonazory.
Utoceni na tehdejsiho prezidenta USA D. Trumpa si mel odpustit. Kor, kdyz ustrednim motivem druhe poloviny pribehu je neco, co je velmi blizke popisu vztahu Joea a Huntera Bidenovych a podivnych obvineni, ktera se okolo nich siri.

Nebyt toho, byl by Billy Summers pomerne dobre pocteni, byt jsem mel velky problem s uveritelnosti nekterych postav, jejich motivaci a jednanim.

Podle me jdou Kingovy horory a nadprirozeno asi stokrat lepe, nez pribehy o byvalem marinakovi na valecne stezce.

Byt to kniha zacinajiciho spisovatele, dal bych klidne ctyri hvezdy. U Kinga ale ocekavam kralovsky standard a ten jsem tentokrat rozhodne nedostal. Takze za tri.

29.09.2022 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha naprosto dokonale naplnuje pojem VEDECKO FANTASTICKA literatura. Je extremne technicka a vetsine veci v knize se tak da velmi dobre uverit, ze by se tak mohly stat. Problem je, ze to diky tomu pro 90% ctenaru - a to i tech, kteri jinak sci-fi mohou mit radi - muze snadno odradit. Dale je kniha svym zpusobem dost predvidatelna - vzdy se Markovi neco podari a nasledne se musi neco podelat, aby si pribeh udrzel tempo. Jedine, co ma skrz knihu jednoznacne stoupajici tendenci je humor. Parkrat jsem se i uchechlt nahlas.

08.05.2022 4 z 5

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

Diky vysokemu hodnoceni jsem ocekaval vyrazne propracovanejsi, hlubsi a celkove dospelejsi dilo. Pokud vam je do 15 let, pridejte si dve hvezdicky, ale pro zkusenejsi ctenare je to prilis povrchni dilo, ktere zdaleka nevyuziva svuj potencial.

04.05.2022 2 z 5

Jediná volba aneb Vzpomínky na rok 2165 Jediná volba aneb Vzpomínky na rok 2165 Jindřich Kubánek

Pan Kubanek nam da nahlidnout nejenom do ponure vize budoucnosti a praktik totalitnich rezimu. Je zcela zrejme, ze je to zaroven jeho fantasie o akcnejsim a zajimavejsim zivote jeho sama.
Knizka je velmi nevyvazena. Nektere myslenky jsou hodne zajimave a srovnatelne s velikany zanru jako jako I. Asimov ci P. K. Dick, avsak maloktera vec je dostatecne uspokojive rozvedena a snad zadna neni dotazena do konce. Vse plyne nejak po povrchu a priznam se, ze za celou dobu me kniha nedokazala uchvatit natolik, abych si rekl “jeste jednu kapitolu…”

18.12.2021 2 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Jeden z nejsilnejsich zazitku, co jsem kdy cetl. Napinave az to chvilema nejde unest a knihu jsem musel cist na etapy - a druhy den jsem se od ni naopak nedokazal odtrhnout.
Nic pro slabsi povahy.

29.07.2021 5 z 5