Foks Foks komentáře u knih

Věrný špion Věrný špion Alex Berenson

Flynnovi a Silvovi kouká Berenson z uctivé vzdálenosti na záda, ale není to špatný.

16.04.2014 4 z 5

Odkaz - Pravdivý příběh bratří Mašínů Odkaz - Pravdivý příběh bratří Mašínů Barbara Masin

Za mě za absolutních 5. Je to čtivé, podpořené výzkumem v různých archivech (prý ignoruje fakta - haha). Ty co Mašíny nenávidí kniha určitě nepřesvědčí (i když pochybuji, že ji četli), pro ty co Mašíny podporují to je spousta zajímavých informací a určitě by si to měli přečíst ti, kteří o této kauze nic nevědí.

16.04.2014 5 z 5

Zabiják Zabiják George Brown

Občas člověk náhodou narazí na knihu, od které si nic moc neslibuje. Prostě nemá zrovna co číst. No a občas se taky stane, že začnete číst a jste ztraceni. Ta mrcha vás prostě nepustí, dokud ji nepřelouskáte až do konce. Je to síla! Doporučuji všem špionátorům.

16.04.2014 5 z 5

Apač, který chtěl být orlem Apač, který chtěl být orlem Patrick Chauvel

Díky Patricku, takto vykreslit přátelství se jen tak někomu nepodaří. Ten konec je prostě úchvatný. Doporučuji při něm balík kapesníků.

15.04.2014 5 z 5

Průlom - Agentem CIA uvnitř komunistické nomenklatury Průlom - Agentem CIA uvnitř komunistické nomenklatury Pavel Žáček

Jedna z mála českých knih, týkající tématu studené války a "doby temna" u nás, která se čte jedním dechem. Klidně bych tuto knihu nechal jako povinnou četbu do škol. Dnešní děti by možná pochopili spoustu souvislostí a uvědomili si, že ten "socik" fakt nebyl taková pohoda, jak se nám to pár hajzlíků snaží neustále namlouvat.

Při řekách babylónských Při řekách babylónských Nelson DeMille

Na této knize by se autoři thrillerů měli učit. Skoro 40 let stará kniha a čte se jedním dechem.

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Kniha knih. Fenomenální pohled do lidské duše. "Kamarádi? Tví kamarádi? Kdybys je na týden spolu zavřel, a bez jídla... to bys viděl, co jsou kamarádi!" Nejde jen o to, jak nepochopitelně se Němci chovali (nejen Němci) k židům. Spiegelman také mistrně ukázal, jak se v extrémních podmínkách chovají lidé k sobě navzájem. A ať se nám to líbí nebo ne, čtení to není pro člověka moc hezké. Soudit ale nelze, protože kdo nezažil, nemůže pochopit.

01.01.2014 5 z 5

Jeruzalém: Rok v rozděleném městě Jeruzalém: Rok v rozděleném městě Guy Delisle

Knihu jsem si pořídil především proto, že jsem se těšil na nezaujatý a humorný pohled na problémy izraelsko-palestinského konfliktu. Dočkal jsem se zaujatého vykreslení Izraelců jako původců všeho zla, palestinských arabů jako andělů, kterým je na každém kroku ubližováno. Když jsem se ke konci knihy dočetl, že ďábelský žid zastřelil araba a chtěl pozabíjet všechny araby, načež mrtvý arab měl velké jizvy na břiše a proto mu určitě vzali orgány, tak jsem zbytek dočetl s velkým sebezapřením. Ještě fakt chyběla informace o tom, že židi pijí krev malých dětí... Z devadesáti procent je to žaloba na Izrael. Buzerace, checkpointy, zeď, teror Izraelců vůči arabům, válka vůči arabům... Ani slovo proč tam je zeď, ani slovo proč bylo "Líté olovo". Hrůza. Místo abych se dozvěděl něco více o obou stranách konfliktu nezaujatým Delislem, četl jsem jen a jen žalování a naivní pro-palestinský pohled, aniž by se alespoň náznakem snažil zjistit fakta z druhé strany. Plusem knihy je určitě podrobný popis památek, ale to je žalostně málo. Pro pro-palestinské aktivisty musí být Delisle bůh.

26.12.2013 2 z 5

Kat beze stínu Kat beze stínu František R. Kraus

Neuvěřitelná, silná kniha. Obzvlášť když tu šílenou figurku quasimóda znám z vyprávění přímého "účastníka - vězně".

07.06.2013 5 z 5

Výkonná moc Výkonná moc Vince Flynn

Moje první kniha s Rappem. Osudová... :-) Teď už mám všechny.

06.06.2013 5 z 5

Muž na odstřel Muž na odstřel Lee Child

Minulý díl extratřída, tento průměr.

10.05.2013 3 z 5