FMMMM FMMMM komentáře u knih

V lese V lese Christine Henkel

Nádherně ilustrovaná kniha. Po přečtení doporučuji vyrazit do lesa, třeba i s knihou a vše ukázat v originále :-)

02.10.2015 5 z 5

Až delfín promluví Až delfín promluví Robert Merle

Přečteno vydání z roku 2013. Kniha velice dlouhá až nudná, což by mě tak nevadilo. Ale co mě velice zklamalo, byl styl psaní. Nevím jestli to byl úmysl pana Merleho nebo překladatele, ale souvětí o 3 stranách a více mě fakt velice rušilo. Skoro až "romantický" konec mě odradil od Merleho dalších sci-fi počinů. Jinak Merle psal skvělé knihy o historii.

29.09.2015 2 z 5

Místo, které znám: Zubní ordinace Místo, které znám: Zubní ordinace Susa Hämmerle

Naše děti se naštěstí zubaře nebojí, ale tato kniha určitě pomůže ostatním. Pěkně vysvětleno, popsáno, ilustrováno.

17.08.2015 4 z 5

Místo, které znám: Školka Místo, které znám: Školka Susa Hämmerle

Doporučuji číst dětem cca měsíc před nástupem do školky :-)

17.08.2015 4 z 5

Další doteky dějin Další doteky dějin Karel Pacner

Kniha je velice nevyvážená, na jedné straně jsou informace velice zajímavé a doplňující, stojí za přečtení. Na druhé straně je těch informací málo a stálo by za to rozepsat se o nich více,ne jen "zpráva" o 3 stranách. Některé kapitoly dokonce působí jako bulvární zprávy.Pokud se někdo zajímá o doplnění informací z historie v průběhu minulého století, toto bych určitě nedoporučil. Udivuje mě, že se pod toto podepsalo Sdružení Post Bellum.

03.08.2015 1 z 5

Rain Man Rain Man Leonore Fleischer

Vydání z roku 1993 je napsána podle scénáře a povídky, tudíž skoro podle filmu. Film mi seděl mnohem více, i tak skvělá kniha.

27.07.2015 4 z 5

Těžká planeta Těžká planeta Isaac Asimov

Povídky jsou různých kvalit, ale najdou se skvosty nad kterými se člověk zasměje. Trochu mě udivil doslov p. Koryty, zejména v předposlední odstavci.

27.07.2015 3 z 5

Lidské tělo Lidské tělo Steve Parker

Kniha zapůjčena pro děti předškolního věku, jaký šílený omyl, že by mě jeden omyl:-) Kniha je nádherná, hlavně fotografie a ilustrace. Ale určitě je pro starší děti, těm menším se líbí jen ze začátku, u řezu lebkou se obrázky přestávají líbit. :-)

20.07.2015 4 z 5

Mašinka Tomáš - Průvodce vlakovou dílnou Mašinka Tomáš - Průvodce vlakovou dílnou Chris Oxlade

Kniha mohla být mnoho lepší, ale potenciál rozepsat se o dílně a vytvořit k tomu aspoň jeden příběh, byl zahozen... Samostatné knihy s příběhy o Mašince Tomášovi jsou nesrovnatelné.

20.07.2015 2 z 5

Mini Kočička Mini Kočička neznámý - neuveden

Krátké, ale pěkně ilustrováno.

17.07.2015 3 z 5

Dobrodružství včelky Máji Dobrodružství včelky Máji Waldemar Bonsels

Na seriálové včelce Máje jsem neměl rád tu "divnou" hudbu v napínavých situacích. Pokud jde o knihu, dětem se líbí a také předčítání nezní tak špatně.:-) Nevím jak ostatní vydání, ale toto je graficky shodné se seriálem.

10.07.2015 4 z 5

Gagarinova věc / Gagarin´s Thing Gagarinova věc / Gagarin´s Thing Jiří Černický

Vystavět knihu o 36 stranách (+ 36 v Aj) na "vesmírném smetáku", není pro mne až tak velká zábava.

28.06.2015 1 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Čteno na základě odehrání PC hry. Musím uznat, že hra je pro mě o mnoho lepší... Další knižní díly Zaklínače mě už tak nebraly.

28.06.2015

Bůh na tripu Bůh na tripu Archibald Bláha

Knihu bych nedoporučil, ať už budoucím uživatelům LSD nebo těm stávajícím. Ti první si budou myslet, jaká to není pohoda být na "tripu" a ti druzí se knize vysmějí. Kniha mohla být zredukována na třetinu a stejně se toho moc nedovíte.

28.06.2015 1 z 5

Brána svobody Brána svobody Stevan Jakov Jakovljevič

Vítězná, mnoha životy proložená, cesta za osvobození Srbska v první světové válce. Skvělé zakončení celé trilogie.

22.06.2015 5 z 5

Receptury teplých pokrmů Receptury teplých pokrmů Jaroslav Runštuk

Skvělý pomocník při přípravě "tradičních" českých pokrmů. Pokud chcete začít vařit nebo podnikat v pohostinství je to výborný naučný doplněk. Dle mého názoru jsou některé z receptů z tohoto vydání již zastaralé a potřebují přidat další-nové přílohy, koření, postupy, které se v "tradiční" české kuchyni "zatím" neobjevily.

22.06.2015 3 z 5

Barvy Barvy neznámý - neuveden

Ano, Vaše děti se snad naučí barvy. Ale po grafické stránce mi připadají obrázky strašidelné a přemýšlím, jestli se k této knize budou děti rády vracet.

08.06.2015 3 z 5

Co dělat... aneb kapesní průvodce krizovými situacemi doma i v zahraničí Co dělat... aneb kapesní průvodce krizovými situacemi doma i v zahraničí neznámý - neuveden

Ke knize jsem se dostal darem, po rozhodnutí, že knihy se nemají vyhazovat. Snad jsem měl poprvé v životě udělat výjimku a dotyčnou osobu nechat knihu zlikvidovat. Komu byla a je kniha určena, navíc zapeníze, je mi do dnes záhadou.

08.06.2015 odpad!

Malý vláček - Pojď si hrát a malovat Malý vláček - Pojď si hrát a malovat Zuzana Pospíšilová

Po textové a obrazové stránce je kniha v pořádku. Co mě velice zklamalo, je zpracování šablon k malování.

08.06.2015 1 z 5

Vlaky, lodě, letadla Vlaky, lodě, letadla Zdeňka Študlarová

Docela detailně namalováno a je škoda, že ke každému obrázku, je zadán pouze jeden úkol. Ano, úkoly si vymyslím pro děti další, ale proč nevyužít potenciál, tak velkých a podrobných obrázků...

08.06.2015 3 z 5