flanker.27 flanker.27 komentáře u knih

Tři přístavy Tři přístavy Francis Van Wyck Mason

Je tomu už takových patnáct let, co jsem tento dost objemný román přečetl a musím říct, že navzdory jeho tloušťce mi čtení tehdy zabralo necelý týden (aneb povstaňme za více času na čtení). Dobře napsané postavy, velmi objektivní pohled na revoluci (zvláště vezmeme-li v úvahu, že autor je Američan) a historicky věrné reálie, v nichž se příběh odehrává.

23.11.2016 5 z 5

Přístav zrady Přístav zrady Patrick O'Brian

Skoro by se dal zkopírovat komentář k předchozímu dílu, jen s tím, že tenhle díl mi přišel živější, vtipnější (pověrčivá bázeň v poušti), přinesl špionážní eskapády a větší vhled na do Maturinova medicínského světa (též text na konci, jak už je zmíněno v komentáři od kní). Velmi dynamický závěr, nejen ta bitva, ale i zjevivší se manžel Laury Fieldingové.

02.11.2016 4 z 5

Proč padají hvězdy. Bajky, legendy a podpohádky Proč padají hvězdy. Bajky, legendy a podpohádky Martin Nodl

Náhodou jsem na ni narazil a nechal jsem se unést.

16.08.2016 5 z 5

T-34 v akci T-34 v akci Artěm Drabkin

Knihu sráží překlad a vynechání odborných popisků a fotografií, které v originále jsou, obsah výpovědí pamětníků je však zajímavý. Rozhodně nejde o oslavu, prosté vzpomínky prostých vojáků, kteří na T-34 bojovali, nic víc, nic méně.

26.05.2016 4 z 5

Tulák ve stínech Tulák ve stínech Alexej Pechov

Nadějný začátek série s velmi pěkně vymyšleným světem, který sice mnohdy přebírá zavedené prvky, ale na druhou stranu je umí skvěle modifikovat (elfové s tesáky, holobradí trpaslíci) a především přidává dobré dialogy a charaktery postav. Místy je to trochu syrové, jako kdyby to ještě potřebovalo malinkou korekturu, ale to je spíš tím, že jde o prvotinu. Jako takové je to velmi dobrý zářez.

07.07.2015 5 z 5

Orel mezi vlky Orel mezi vlky Simon Scarrow

Asi poprvé dává autor větší prostor zákulisí a zákulisním hrátkám, než samotnému boji a životu legionáře.

07.08.2014 4 z 5

Vítězství orla Vítězství orla Simon Scarrow

Líbí se mi, jak si autor připravuje pole na mnohem pozdější přímý střet Vespasiána a Vitellia o císařský titul.

07.08.2014 4 z 5

Orel v písku Orel v písku Simon Scarrow

Zajímavý přístup k tématu Judeje, biblických příběhů a víry, aniž by šlo o náboženskou agitku, spíše naopak.

07.08.2014 4 z 5

Orlovo proroctví Orlovo proroctví Simon Scarrow

Konečně. Konečně kniha zabývající se římským námořnictvem. Z prostředí legií je literatury požehnaně, ale z námořního světa nemnoho. Vzhůru na piráty.

07.08.2014 5 z 5

Gladiátor Gladiátor Simon Scarrow

Sérii jsem dočetl celou v kuse až sem téměř na jeden zátah přerušenou jen třemi nebo čtyřmi dalšími knihami. To mluví samo za sebe. Děj žádného dílu není obzvlášť komplikovaný, ale to v dnešní záplavě zvratů za každou cenu a různého experimentování spíše oceňuji.

07.08.2014 5 z 5

Centurion Centurion Simon Scarrow

Cato se nám zamiloval, achich jéjej, to ho bude odvádět od vojenských povinností :)
Dělám si legraci, z dílů po odchodu z Británie je tento asi nejlepší.

Ostrov mrtvých Ostrov mrtvých Bernard Cornwell

Výborné počtení, ale nemohu si pomoci, mám dojem, že autor párkrát ujel ve věku postav, který ne úplně odpovídá tomu, jak byli věkově od sebe v prvním díle. Např. Ceinwyna byla určitě starší než Derfel a najednou je mladší.

18.02.2014 4 z 5