Felsenberg Felsenberg komentáře u knih

Jádro věci Jádro věci Graham Greene

Velmi těžce se mi kniha hodnotí. Neseděl mi styl neustále přeskakovaných myšlenek, neustálých lží, život bez východiska. A to mám rád depresivní a náročné knihy a knihy o křesťaství, těžkém životě, osamělosti a pochybách a špatných koncích. Ale ne takto. Omlouvám se pane Greene.

28.06.2015 2 z 5

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Pratchettovo pacifické a antirasistické dílo. O tom, že válka je strašná a nesmyslná věc a že jsou všichni dobří. S prvním souhlasím, s druhým ne. Podle mě nejslabší Terryho dílo. I když Elániovi a Vetinariho postavy jako vždy skvělé. Ty se snad ani nedají nemilovat. A výkon Nobyho hází rukavici všem ženám :-)

17.11.2014 2 z 5

Rady manželské / Útěcha ženě / O lásce Rady manželské / Útěcha ženě / O lásce Plútarchos

Pár zajímavých myšlenek tam bylo. Jako např. aby muži neobcovali s nevěstkami před svými manželkami.

13.10.2014 3 z 5

Hajej, dadej, kloučku malej! Hajej, dadej, kloučku malej! Gabriel Filcík

Milé ukolébavky pro zvířecí děťátka.

14.09.2014 2 z 5

Žabátko Žabátko Ľudmila Podjavorinská

Milý příběh o Žabátku, ve kterém jsem čekal, kdy se něco začne dít, až najednou žabátko uteklo a konec :-) Taky máte rádi příběhy a pohádky se Žábama? ;-)

14.09.2014 3 z 5

O krásce a medvědovi O krásce a medvědovi Jiří Tichý

Krásná pohádka o krásce a medvědovi. Chtěl bych být medvědem

14.07.2014 4 z 5

Kdepak je má kravička? Kdepak je má kravička? Terry Pratchett

První mistrovo dílo, které mě nenadchlo a považuju ho jen jako ekonomický přínos pro tvůrce a vydavatele. A nebo může být chyba v tom, že nejsem bejby nebo dostatečně infantilní :-)

14.06.2014 3 z 5

Satyr Satyr Victor Hugo

Básně mistra Huga. Bohužel jsem stále nenašel cestu k poezii, takže jsem nedokázal vychutnat kouzlo Satyra. I přesto se mi líbilo přerod z tajuplné sexuální fantazie k dramatické a monumátální tématice Bohů. Co na to říkáte ostatní?

10.06.2014 3 z 5

Zápisky z Mrtvého domu Zápisky z Mrtvého domu Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Můj první Dostojevskij. Zajímavé vykreslení postav a charakterů. Jinak nemůžu říct, že by mě děj moc rozvášnil. Těším se na další díla Mistra.

16.04.2014 3 z 5

Miloš Kopecký - důvěrný portrét Miloš Kopecký - důvěrný portrét Pavel Kovář

Pozoruhodná kniha a pozoruhodném herci.

26.02.2014 3 z 5

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

Takhle vzniká a vypadá opravdová zima! Přírodní síly, zima a léto, mráz a žár, muž a žena, rovnováha. Bravo Toničko, bravo Bábi, bravo Terry ...

31.01.2014 5 z 5

Léčebné úspěchy Léčebné úspěchy Maria Treben

Kniha plná samoléčby a zázraků podle knihy Marie Treben, Zdraví z Boží lékárny. Na čtení náročné, pak je to na jedno brdo. Na prostatu vrbovka malokvětá, na kůži měsíček, na všecko kopřiva... Na konci krásné obrázky bylin.

25.03.2024 4 z 5

Svět nožů Svět nožů Jean-Noel Mouret

Encyklopedie nožů s důrazem na Francii. Zajímavá.

18.03.2019 4 z 5

Velká obrazová encyklopedie nožů Velká obrazová encyklopedie nožů Olivier Achard

Krásná a přehledná encyklopedie nožů.

10.03.2019 5 z 5

Nože a dýky Nože a dýky Zdeněk Faktor

Systematické rozdělení a popis nožů a dýk. Rozdělení knihy na teoretickou a obrazovou nebylo šťastné řešení.

09.03.2019 3 z 5

Velká kniha nožů - Vše o nožích, sekerách a nástrojích Velká kniha nožů - Vše o nožích, sekerách a nástrojích Carsten Bothe

Velká kniha to opravdu není. Zajímavá kniha o nožích, sekerách a dalším ostrém pro chlapy.

25.02.2019 4 z 5

Terry Pratchett - Portfolio Terry Pratchett - Portfolio Terry Pratchett

Nádherné kresby Paula Kidbyho.

04.02.2019 5 z 5

Jak správně žít Jak správně žít Edgar Cayce

Z podivuhodných výkladů se valí spousta krásných, užitečných a oduševnělých rad.

19.12.2018 4 z 5

Sexuální inteligence Sexuální inteligence Marty Klein

K obvyklému sexu patří patří obvyklá nezajímavá těla a chyby. To jsem si odnesl a často to tak je. Sex není závod. Pro mě je z knihy nejzajímavější název. Autor se vyhnul sexuálním tabu. Jinak mi to přišlo jako povídání starého pána sexuologa z Kalifornie. Podle mě víc o dnešním sexu vypoví články a rozhovory našich dnešních borců Zvěřiny, Uzla, Weisse ...

04.12.2018 3 z 5

Psychická & fyzická odolnost Psychická & fyzická odolnost Alexander Stilwell

Jak trénují elitní bojovníci elitních jednotek.

01.12.2018 4 z 5