FANDOS FANDOS komentáře u knih

Živý na vlastním pohřbu Živý na vlastním pohřbu Arto Paasilinna

Naprosto pohodová a pozitivní kniha na škaredé nedělní odpoledne.

14.04.2019 5 z 5

Armabetton Armabetton Martin Chval

Abych se při čtení knihy nahlas smál ,se bohužel stává jen zřídka, ale této knize se to povedlo měrou vrchovatou. BRAVO!!!

04.02.2018 5 z 5

Poselství megalitů Poselství megalitů Hartwig Hausdorf

Velký hadicapem jinak zajímavé knihy je naprostý nedostatek fotografií. Číst knihu a odbíhat googlovat obrázky, mne moc nebaví.

23.12.2017 3 z 5

Alí Bába a jeho syn fotbalista: Jedeme do Milána Alí Bába a jeho syn fotbalista: Jedeme do Milána Jožka Stražistský

Je přísloví nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. U této knihy to platí na 100 %. Toto volné pokračování mne na rozdíl od prvního Alí Báby ani trošku nepobavilo.

06.09.2017 1 z 5

...a nepotkali ani jednoho idiota ...a nepotkali ani jednoho idiota Jaromír František Palme

Tak tomuhle já říkám intelektualní průjem jako bič. :) Některé části této knihy mne docela pobavily svou bezbřehou absurditou.

03.09.2017 4 z 5

Jóga pro ty, kterým může být ukradená Jóga pro ty, kterým může být ukradená Geoff Dyer

Podle mne není kniha ani trochu zajímavá natož vtipná.To asi proto,že nečtu Daily Telegraph :)

13.06.2017 odpad!

Bojoval jsem proti islámskému státu Bojoval jsem proti islámskému státu Christian Haller

Spojler !! Bojoval jsem ,je velice nadnesené,spíš omylem jsem se nachomejtl u pár naprosto bezvýznamných přestřelek. Zvěrstva islámského státu znám jen z doslechu.Ti chudáci Kurdové ,za které jsem přijel nasazovat svůj život, mne okradli o všechny prachy a pak mi naschvál popravili mého psa .

14.05.2017 1 z 5

Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus Hetzenauer Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus Hetzenauer Roland Kaltenegger

Spojler !! Kniha se tváří jako životopis Matthäse Hetzenauera,nejlepšího odstřelovače wermachtu.Chyba lávky ,toto dílko je všeobecný pel-mel o odsřelovačích , jejich výcviku,taktice,puškách,o jeho jednotce a jejím boji. O příběhu Matthäse Hetzenauera se prakticky nedočtete víc ,než je uvedeno v anotaci knihy a proto hodnotím - odpad.

03.05.2017 odpad!

Pavel Srniček: férový chlap Pavel Srniček: férový chlap Roman Smutný

Spojler !! Na Wikipedii je víc informací o fotbalové kariéře Pavla Srnička než v celé této knize. Autor se hlavně zabývá poměry v jakých Srniček vyrůstal a jaký měl charakter,než co ve fotbale dokázal a prožil.

19.02.2017 1 z 5

Korfu bez průvodce Korfu bez průvodce Pavla Smetanová

Knihu jsem použil jako pomocníka při poznávání jižní části Korfu.

07.09.2016 3 z 5

Zajatcem v Rusku - 1943–1949 Zajatcem v Rusku - 1943–1949 Hans Hahn

Spojler !! Pouze dvě věci mne při čtení této nezáživné knihy zaujaly.První byla, že v roce 1943 na východní frontě choval dogu,která toho docela dost sežere.A druhá, jak si i po sedmi letech v zajetí tak přesně vzpomínal na to, jak,kdy,kde a s kým o čem mluvil :-). Nudná kniha o komoušské agitaci v zajateckých táborech v Rusku, určitě dobře posloužila v roce 1951 k propagandě protikomoušské.

05.05.2016 odpad!

Neznámý Kazachstán: kolébka jablek a hrob miliónů Neznámý Kazachstán: kolébka jablek a hrob miliónů Christopher Robbins

Podle mého názoru je tento cestopis napsaný hlavně jako agitka prezidenta Nursultana Nazarbajeva.

07.04.2016 1 z 5

Největší lži historie aneb... Jak se falšovaly dějiny Největší lži historie aneb... Jak se falšovaly dějiny Franka Fabian

Podle mne jen velmi slabý pokus autora o jednostranné přefalšování zfalšované historie.Rozhodně nesouhlasím s tímto černobílým nahlížením na dávnou histori logikou 21. století

14.03.2016 odpad!

Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Arto Paasilinna

Velký handicap této knihy je,zě neznám reálie finských veřejně známých osob,kterých je v knize více než dost.A proto si myslím,že mi podstatná část humoru bohužel unikla.

01.03.2016 2 z 5

Největší záhady dávných Čech Největší záhady dávných Čech Vladimír Liška

V určitě zajímavé knize je na můj vkus až příliš spekulací.

17.07.2015 3 z 5

Alí Bába a jeho syn fotbalista Alí Bába a jeho syn fotbalista Jožka Stražistský

Je to taková "Klapzubova jedenáctka" dnešní doby. Příjemně zábavné čtení na nedělní odpoledne.

16.02.2015 5 z 5

Hitler se na vás usmívá Hitler se na vás usmívá Petr Měrka

Dekadentní kniha , která mne bohužel svou délkou a monotématikou velmi zklamala. U prvmí třetiny povídek jsem se bavil, toto člověk nečte každý den , u druhé třetiny jsem si říkal, to už tady bylo a u třetí jsem jen čekal , jestli autor přijde s něčím novým a bohužel nepřišel.Jen s minimálními obměnami pokračoval v tom , co už v knize bylo.

18.07.2014 3 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Spojler !! Úžasná kniha.Na příkladu kmene indiánů, naprosto nedotčeného civilizací ,nám autor knihy předkládá s jakými rádoby výdobytky naší západní kultury ,jsou každodenně konfrontovány a manipulovány naše životy. Vtip je v tom , že celá kniha je vlastně také takový "jungle time" - hodně špatných zpráv s pozitivním koncem jako televizní zprávy TV Nova.

13.09.2013 5 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Mráz přichází z hradu je o něco málo zdařilejší dílko než Mafie v Praze.
Reklama na MF DNES ve formátu knihy (neustále je název tohoto plátku zvýrazňován ,ale alespoň ne tak často jako v Mafii v Praze).Má podstatně lepší dějovou linku, méně splácaných korupčních kauz a hlavně spousta fikce. Kniha nepřináší nic nového ,ale přemele pouze to,co do nás už hustí den co den rádoby nezávislá a nestranná média tipu MF DNES a samozřejmně všude přítomné bulvární plátky .
P.S. Zeman je na hradě a kmotrové dál u lizu, tak se možná dočkáme dalších volných pokračování?

14.05.2013 2 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Jak vydělat prachy.
Stačí splácat všemožné korupční kauzy do plitkého příběhu, aby se koza nažrala ( pan Wieweg za honorář ,nakladatelství za přemrštěnou cenu knihy,popřípadě čtenář) a zároveň udělat reklamu na MF DNES ( snad na každé čtvrté straně takto zvýrazněno) , která rozhodně není nezávislá a nestranná,jak se nám spisovatel neustále všemožně snaží v knize podsunout.To celé je opravdu majstrštych podobající se praktikám popsaných v této knize. BRAVO

07.05.2013 1 z 5