Fandomas Fandomas komentáře u knih

Nikdykde (komiks) Nikdykde (komiks) Mike Carey

Poměrně poutavý příběh s nápady, které mě, jako ne moc sečtělého člověka, příjemně překvapovaly.
Četl jsem, aniž bych tušil, že existuje klasická knížka. Tu si budu muset jednou přečíst, podle komentářů se příběhové skoky, kterým se komiks jako médium obvykle vyhýbá jen stěží, nejspíš pěkně zacelí.

21.03.2023 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Knížka je dvakrát delší, než by příběhu slušelo. Na mě je tam moc teoretické fyziky a zároveň neracionálních lidských rozhodnutí. V čínských jménech jsem se při poslechu audioknihy často ztrácel, ale za to příběh nemůže.
Hodně váhám, jestli se vůbec pustím do pokračování.

11.08.2020 3 z 5

Radovanovy radovánky Radovanovy radovánky Zdeněk Svěrák

Před (audio)čtením jsem viděl celý večerníčkový seriál, který je pro mě mírným nadprůměrem. Knížka je ale oproti mému očekávání MNOHEM lepší! Dospělí si tu knížku při čtení užíváme skoro víc jak děti ;o)

07.04.2019 5 z 5

Jistě, pane ministře 1 Jistě, pane ministře 1 Jonathan Lynn

Seriál jsem zatím neviděl a kniha mě k němu ani nenalákala. Solidní humor, ale oproti svému očekávání asi nejsem největší fanoušek britského humoru. Pokračování, natož v premiérském úřadu, už nejspíš vynechám. [Čteno ve formě audioknihy.]

07.04.2019 3 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Moje první Agatha. Znamenitý příběh s pěkně vypointovanou zápletkou, moc jsem si to užil!

07.04.2019 5 z 5

Havel Havel Michael Žantovský

Kdybych to nečetl v podobě audioknihy, celé bych to určitě nedal. I tak jsem po první pětině knížky silně zvažoval, že to vzdám. Druhá polovina knihy už mi přinesla většinou zajímavé informace, narozdíl od té první poloviny, pro mě plné zbytečných filozofických plků a knižních obratů, které na mě působily jen jako spisovatelova póza.

07.04.2019 2 z 5

Námět s obrovským potenciálem pohřbený pod nánosy sentimentu.

09.03.2017 3 z 5