Faji Faji komentáře u knih

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Pokud bych měl jedno přání, bylo by to asi setkání s panem Čapkem. Hodně rád bych si s ním popovídal :-)

04.04.2016 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Mrzí mě, že jsem na knihu nenarazil, když jsem byl ještě malé dítě. Zážitek by byl ještě větší a možná bych zkoušel lézt do skříně a pátrat po světě podobném, jako je Narnie!

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Trochu mě zklamal konec knihy. Crichton na začátku krásně popsal situaci, ke které v Piedmontu došlo, detailně pospal onu hrůzu, která se tam odehrála, a tak jsem celý natěšený čekal na konec, kde se zjistí, oč jde. Nebyl jsem zklamán z toho, že konec přišel tak rychle, ale spíše jak se ten konec vyvíjel..

31.05.2016 3 z 5

Taneční hodiny pro starší a pokročilé Taneční hodiny pro starší a pokročilé Bohumil Hrabal

...aneb kterak jsou lidské příběhy nekonečné a osobité, tak jako byla věta, ze které je knížečka upletena.

14.10.2016 5 z 5

Hry o život (trilógia) Hry o život (trilógia) Suzanne Collins

S každým dílem to bylo míň a míň ono.. Promiňte

04.04.2016 3 z 5

Hvězdné války: Z dobrodružství Luka Skywalkera Hvězdné války: Z dobrodružství Luka Skywalkera George Lucas

Příjemné knižní zpracování hvězdného příběhu Luka Skywalkera. Pro ty, co film viděli, to nebude nic nového, maximálně se dozvíte něco více o povrchu a podnebí planet. Nechť vás síla provází :-)

04.04.2016 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Krásné, moudré čtení na jedno odpoledne, nad kterým se budete hodně zamýšlet :-)

04.04.2016 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Rozhodně netvrdím, že je to špatné - to ne! Knížka je svým způsobem roztomilá a čímsi svá, čtivá, ale myslel jsem si, že už ve svém věku ji pochopím. Nepochopil. Tedy, aby nedošlo k omylu. Pochopil jsem ji více než desetileté dítě, jenže ne všechno jsem pochopil, tak jak autor zamýšlel. Občas jsem se musel zastavit a daný úsek přečíst víckrát, abych se dopátral onoho schovaného. Knihu neodsuzuji, dám jí ještě šanci v budoucnu a možná že pak přepíšu své hodnocení na ještě vyšší :-)!

02.05.2016 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Styl vyprávění, to je to, proč se kniha čte jedním dechem. :-)

04.04.2016 5 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Jack Ketchum je spisovatel, který vám podá příběh tak, že jste naprosto jeho účastníky. Místy jsem s nimi pobíhal po ulici, blbnul v lesích - to bylo super, neboť jsem cítil, jak jsem členem jejich party! Mnohdy jsem s nimi navštěvoval tetu Ruth a (bohužel) jsem byl i součástí té jejich Hry, jak tomu říkávali. Být ale svědkem, kdy dívčině vypalují nažhavenými jehlami klitoris, už nebylo tak super a příjemné. To jsem byl pro změnu rád, že jsem jen čtenář, ale stále někde podvědomě jsem byl členem jejich party. Vždy si ale můžete vybrat, jestli tam chcete být s nimi, nebo ne. A proto mám Jacka Ketchuma tak rád.

04.04.2016 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Do prvního dílu jsem šel s poněkud skeptickou náladou, ale byl jsem velmi příjemně překvapen. Vše bylo krásně vysvětleno, co se týče vzniku Narnie, proč se v lese nachází pouliční lampa apod. Strašně se mi líbí, jak si Lewis dokázal vyhrát s postavami. Každý dialog, který Polly a Digory vedli, mi přišel neskutečně živý a plný něčeho, co do nich Lewis vkládal - kus svého já! :-)

31.05.2016 4 z 5