fabija fabija komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Naprosto úžasná kniha, zpočátku mi skoky do minulosti v knize vadily, ale pak se z nich stala pasáž prohlubující čtenářský zážitek. :) Konec knihy jsem doslova zhltla a nebudu lhát, i nějaká ta slza ukápla. Silný zážitek, který v člověku zůstane ještě dlouho po dočtení a přiměje k zamyšlení...

15.08.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Skvělá kniha, stejně, jako ta předchozí. Při jejím čtení má člověk pocit, že mu autor vidí přímo do duše a promlouvá k němu, dává mu jasný návod jak řešit svou aktuální situaci. Určitě po této knize znovu sáhnu. :)

15.05.2021 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Původně jsem neplánovala knihu hodnotit čtyřmi, ale pouze třemi hvězdičkami a už vůbec jsem neměla v úmyslu zanechat komentář, ale můj názor změnily poslední stránky této knihy. Nízké hodnocení mělo být proto, že jsem po přečtení stránek neměla chuť následovat autorku a PCT projít, nenadchlo mě to. Avšak až na konci celé knihy vše zapadlo a ne, nezměnila jsem názor, na PCT i nadále nemám v úmyslu vyrazit. Co si však zaslouží ocenit, je psychická proměna, kterou autorka prodělala, zejména ve stylu myšlení a vnímání okolního světa, které do sebe zapadne jako dětská skládačka poslední stránkou této knihy. :)

21.05.2019 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tato kniha byla mou první detektivnkou, shledávám tuto knihu velice dobrou a zajímavou. Velice dobře se čte. Co mě ale zaskočilo byla rychlost, jakou autor vyřešil první zápletku. Každopádně jsem nečekala jaký důvod byl pro to, aby hlavní hrdina opustil svou práci hypnotizéra. V této knize naleznete hodně zvratů a nenadálého průběhu, ... rozhodně se při její četbě nudit nebudete. :D

03.10.2014 4 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Tato kniha mě dost překvapila. Nikdy bych neřekla, že tuto knihu napsala žena, drsnost výrazů byla mnohdy zarážející (na ženu). V této knize jsem napočítala čtyři stěžejní situace. Vůbec mně neudivuje, že je cenamy ověnčená, v mnoha knihách naleznete minimálně jednu stěžejní situaci, ale čtyři? Knihu vřele doporučuji, ale musím podotknout, že z mého pohledu patří tato kniha do oddělení, kam má člověk zavítat až v určitém věku. Mnoho věcí v této knize probíraných může člověk pochopit až v určitém věku. :)

01.07.2014 4 z 5

Nejsem andělská Angelika Nejsem andělská Angelika Michéle Mercier

Velice zajímavý životopis. Michele Mercierová totiž Ageliku jenom nehrála, ona jí byla. To, co v této knize popisuje se komplětně shoduje s životem Angeliky, nicméně jedna odlišnost tu je. Neměla štěstí na tu oboustranně pramenící lásku, jak tomu bylo ve filmu. Kniha je velmi dobrá, mnohokrát jsem při její četbě zapomněla, že se jedná o životopis a hledala jsem zde prvky románu. :)

17.09.2014 5 z 5

Pátá hora Pátá hora Paulo Coelho

Z dosud čtených knih Coelho se skutečně jedná o "slabší" kousek. Nicméně každému vřele doporučuji. Konec knihy, respektive vyústění příběhu lásky zasáhne každé srdce a přinese opravdu silný zážitek. Ostatně jako každá kniha Coelho.

28.12.2021 3 z 5