Ewik Ewik komentáře u knih

Sdílení: Diář 2014 Sdílení: Diář 2014 Paulo Coelho

Krásný diář, který mi slouží i jako deník. Už jen ty veselé barevné obrázky a hluboké citáty mě nabíjí a motivují.

21.01.2016 5 z 5

Nemesis Nemesis J. M. Dillard

Nová Generace se mi moc líbi, a proto jsem si knihu užila i přesto, že je to opis filmu. U knihy jsem se odreagovala a nemohla přestat číst. Donutila mě, abych se smála, byla napjatá očekáváním...prostě jsem u knihy zažila spoustu emocí.
Velmi zajímavé bylo také vyprávění Johna Logana, jak vlastně Nemesis vznikal, kolik lidí se na něm podílelo a jak spolu s Brentem Spinerem důkladně promýšleli každý detail ohledně nadporučíka Data (můj oblíbenec).
I závěrečné vyprávění produkčního bylo zajímavé. Moc ráda jsem se trošičku blíž seznámila s hereckým obsazením. Poznala jejich smýšlení ohledně seriálu, ale také o postavě, kterou žili.
Byl to příjemně strávený čas. Jde také pěkně poznat, že knihu psala žena. :-)

08.01.2016 4 z 5

Flower On The Precipice Flower On The Precipice Tite Kubo (p)

Souboje miluju, zvlášť, když se v Ichigovi projeví jeho druhé "Já".

29.10.2015 5 z 5

The Blade And Me The Blade And Me Tite Kubo (p)

Konečně se na scénu dostává "stařík Zangetsu"

29.10.2015 5 z 5

Memories in the Rain Memories in the Rain Tite Kubo (p)

Kdo ještě náhodou neviděl anime, měl by určitě zkusit. Japonci mají ohromný dar se do své postavy naprosto a zcela vžít. Ichigo a jeho otec Isshin mě baví. :-)

29.10.2015 5 z 5

Goodbye Parakeet, Goodnite My Sista Goodbye Parakeet, Goodnite My Sista Tite Kubo (p)

Mám radost, že se do této mangy někdo vůbec pustil. Jsem zvědavá, jestli to vydají až do konce nebo jestli se to utne někde v půli.

Přitažlivost 6 Přitažlivost 6 Maki Murakami

Manažer "Ká" je prostě borec. Jeho slabost pro hřebeny mě fakt dojímá a v japonském anime je naprosto dokanale namluvený mým oblíbeným dabérem.

Přitažlivost 3 Přitažlivost 3 Maki Murakami

Když nemám na nic náladu, otevřu tuhle mangu a alespoň se zasměju.

Přitažlivost 1 Přitažlivost 1 Maki Murakami

Manga se mi moc líbila. Fantasticky vtipné obrázky doplňuje vtipný a dobrý překlad. Škoda jen, že se u nás moc mangy nevydává, určitě bych do toho šla a věřím tomu´, že by se našlo víc zájemců. I když v dnešní době je to pohodlnější si přečíst na internetu, ale kniha je kniha.
Za mě super.

Nahý baron Nahý baron Sally MacKenzie

Za mě nic moc. Znovu už knihu číst nebudu.

29.10.2015 1 z 5

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Blaire stále nemám ráda. Trpí komplexem obětního beránka, je nemilovaná, nechtěná a na všechno sama. Takhle na mě celou knihu působila. Zato jsem si mnohem víc oblíbila Rushe, Beth a Woodse.
Autorce se musí nechat, že to napsala čtivě, i když je to už hodně nastavované, ale i tak jsem si četbou zpříjemnila odpoledne.

01.10.2015 3 z 5

Odhalení Odhalení Oliver Bowden (p)

Výborná kniha. Skoro jsem cítila všechny vůně Konstantinopole a navštivila tolik dnes známé památky. Děj se prolínal s Altairovým a přechody nebyly nijak násilné. Skoro mě dojal konec, když Ezio konečně otevřel zapečetěnou knihovnu a "setkal se" s Altairem.
Kniha se mi moc líbila a přečetla jsem ji jedním dechem.

04.09.2015 5 z 5

Bratrstvo Bratrstvo Oliver Bowden (p)

Bratrstvo mělo už trošku víc akce a i Eziova postava byla vyzrálejší. Moc se mi líbila a jsem ráda, že jsem si ji koupila. Potěšil mě i italský slovníček na konci knihy. Sice se slova podle kontextu dala odvodit, ale takto to bylo jednodušší. :-) Moc mi ale neseděla postava Lucrécie Borgie, která je dosti kontroverzní postavou. Četla jsem toho o ní dost a mám pocit, že tady se autor moc nedržel historie, ale o to v knize zase až tolik nejde.
Přečetla jsem za 1 večer.

04.09.2015 5 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

V doslovu knihy se píše: "Některé strašidelné příběhy ve vás vyvolají jedno či dvě zamrazení, ale jinak nabízejí poklidnou četbu. Dům Na Kopci vyvolává vleklou, lepkavou hrůzu."

Bohužel musím konstatovat, že u mě to bylo právě naopak. Našlo se pár situací, kdy mě opravdu běhal mráz po zádech, ale jinak se příběh odvíjel celkem klidně. Námět byl zajímavý, ale nijak zvlášť mě neoslovil, takže na to brzy po přečtení zapomenu. Ani žádný z hrdinů se mi nijak moc nezalíbil.

25.08.2015 3 z 5

Ženich na zabití Ženich na zabití Sophie Ranald

Nevím, co mě nutilo dočíst knihu do konce. Nijak extra mě to nebavilo a chování hlavních hrdinů bylo naprosto absurdní. Pořád jsem tak nějak čekala, že se Pippa tchyni postaví a odkáže ji do patřičných mezi, ale jediné co ona dokázala bylo hořekování, přehodila veškere starosti na partnera a hartusila, že se jí nelíbí to nebo ono. Ona jediná byla chudinka, kterou nikdo nechápe a nerozumí jí. Zbytečně rozsáhlé byly popisy svatebních příprav, které kdyby se trošku zredukovaly, kniha by byla poloviční.
Ke knize se určitě podruhé nevrátím. 3* dávám za sympatické kamarádky.

08.08.2015 3 z 5

Krysburger Krysburger David Walliams

Mám pocit, že tady autor šlápl parádně vedle. Přečetla jsem všechny jeho knihy a tahle se mi vůbec nelíbila. 2* a to jen proto, že autora mám ráda.

19.07.2015 2 z 5

Diplomatova žena Diplomatova žena Pam Jenoff

Velmi čtivá kniha, i když musím přiznat, že kniha Velitelovo děvče se mi líbila mnohem víc. Přesto příběhu nechyběl spád, napětí a samozřejmě dobrý konec.

01.06.2015 4 z 5