Ewellyn Ewellyn komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Námet určite zaujímavý, avšak podanie príbehu bolo príliš zdĺhavé a pomalé. Dlhé opisy, malo konverzácií, celý čas som čakala konečne na nejakú akciu, ktorej som sa nedočkala...neviem či si to autorka nechala na druhú knihu, ale v tejto sme sa okrem opisu fungovanie celého systému veľa toho nedočkali.

27.03.2020 3 z 5

Vymyslela som si ťa Vymyslela som si ťa Francesca Zappia

Táto kniha ma zaujala v kníhkupectve obálkou, bol to v celku zaujímavý teen príbeh s neobvyklou témou, nebola to typická slaďárna. Avšak s hlavnými postavami som sa nevedela veľmi stotožniť, chýbala mi v nich trocha väčšia hlbka.

29.09.2019 3 z 5

Veža na úsvite Veža na úsvite Sarah J. Maas

Na začiatku keď som zistila, že je celá kniha venovana len Chaolovi veľmi sa mi do nej popravde nechcelo, táto postava ma po prvom diely prestala nejako zaujímať. Tento diel to však zmenil, vážne ma dej chytil, nové prostredie, nové postavy, porozumenie Chaolovi, bolo to vačšie prekvapenie než som čakala :) určite nech vás to neodradí a Hurá na ďalší diel!

09.09.2019 4 z 5

Kde všade som (ne)zomrel Kde všade som (ne)zomrel Peter Popluhár

Jednoducho napísané, originálne a vtipné poviedky z miest, ktoré sa nie každý odváži navštíviť. Vážne skvelá práca Peter! :D Určite si následne pozriem aj videa, cestopisy týmto štýlom sú vážne pre mňa zaujímave a zároveň vedia pobaviť :)

21.04.2019 5 z 5

Jedného dňa v decembri Jedného dňa v decembri Josie Silver

Popravde čakala som asi trošku viac...možno trochu viac napätia, alebo spádu v celom príbehu a vzťahu medzi hlavnými postavami? Celkovo sa to však nečítalo zle, romantická oddychovka u ktorej čakáte, že sa to neskončí inak ako happy endom :)

26.12.2018 4 z 5

Ja, Simon ...proti pravidlám Homo sapiens Ja, Simon ...proti pravidlám Homo sapiens Becky Albertalli

Stále mi beží hlavou, či mám ešte vek na to aby som čítala YA literatúru, po tejto knihe si zas odpoviem ÁNO...pohodové čítanie na oddych, ktoré vás zavedie do sveta mladých a ich myšlienok, rozhodnutí, vecí ktoré zažívajú po prvýkrát, a popritom rozmýšľate čo ste si už z toho zažili vy a čo vás ešte v tom živote čaká :) ...kniha sa mi páčila, nie vždy sa autorovi podarí, aby mi boli všetké postavy sumpatické, tu sa tak stalo :)

26.12.2018 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Láska medzi Jamiem a Claire, bola by som schopná o nej čítať snaď donekonečna, aj po treťom diely ma to stále neskutočne baví...stále tam nájdete romantiku, napätie, spád príbehu, stále sa niekam posúva, nestojí na mieste, niekedy si síce poviete či je možne aby sa dve milujúce osoby toľkokrát od seba oddelili a stále našli, ale je to napísane tak skvelo, že tomu proste musíte veriť! :D Teším sa na ďalší diel!

20.12.2018 5 z 5

Vzdušný zámok, ktorý vybuchol Vzdušný zámok, ktorý vybuchol Stieg Larsson

Prvou tretinou som sa musela trochu prelúskať, nebudem klamať, že tie švedské mená sa mi trochu plietli :D musela som sa pri niektorych pasažiach sústrediť, aby mi všetko zapadalo do príbehu...postupne vyvrcholenie bolo však úžasne! Pri Lisbetinom súde som bola natešená jak malé decko, ako ich dali dolu :D Cela trilógia bola perfektná, na severné krimi po tejto sérií nedám dopustiť. Škoda však, že príbehoch o Lisbeth a Mikaelovi sa už nedočkáme, budú mi zatracene chýbať!

14.03.2018 5 z 5

Len to nikomu nepovedz Len to nikomu nepovedz Miroslava Varáčková

Moja prvá kniha od tejto autorky, takisto aj téma knihy...príbeh odsýpa, je veľmi čtivý, aj keď je trochu predvídateľný, chytí za srdce a rozmýšlate koľko takýchto osudov je okolo vás, aj keď ste vo svojich školských časoch žiadny nezachytili, ti čo áno, pre nich táto kniha musí znamenať ešte viac, autorka veľmi pekne zachytila pocity a myšlienky hlavnej postavy ....stále však treba veriť na lepšie časy :)

04.03.2018 4 z 5

Polnočná dáma Polnočná dáma Cassandra Clare (p)

Príbehov zo sveta tieňolovcov nebudem mať nikdy dosť :) Pre mňa to bola nostalgia za týmto svetom, a pritom nový príbeh s hrdinami, ktorý povyrástli, odporúčam prečítať najprv sériu Nástroje smrteľníkov, autorka sa veľakrát odkazuje dozadu na udalosti a postavy z tejto série, keďže to trochu nadväzuje. Kto ma rád tieňosvet, bude spokojný :)

28.02.2018 5 z 5

Dievča, ktoré sa hralo s ohňom Dievča, ktoré sa hralo s ohňom Stieg Larsson

Jedným slovo - skvelé!! Táto séria ma uchvátila, začiatok šiel zľahka, keď nastane zvrat neviete knihu pustiť z ruky, lebo chcete rýchlo vedieť ako to dopadne. Lisbeth ako postavu som si veľmi obľubila, a tým koncom nejde inak ako sa hneď pustiť do tretieho dielu. Odporúčam všetkým túto sériu! :)

28.02.2018 5 z 5

My ostatní tu len tak žijeme My ostatní tu len tak žijeme Patrick Ness

Nápad skvelý, zachytiť normálny život a starosti, pričom sa na opačnom konci deje strhujúci príbeh, ktorý však v tejto knižke nieje hlavný. Postavy príjemné, na oddychové čítanie zabaví, prečo nie.
Avšak ako som už prečítala v niektorom komente nižšie, radšej siahnem po knihe, ktorá ma z každodennej reality vytiahne :)

15.02.2018 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

zhltnuté za dva dni, páčilo sa mi to viac ako okamžiky štestí, prišlo mi to viac humorné, lepšie odvíjanie deja, príjemná oddychovka :)

06.02.2018 4 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

príbehovo super, páčilo sa mi ako sa prelínali dejové línie s minulosťou a prítomnosťou a čitateľ tak prichádzal postupne na všetky súvislosti.... na druhej strane koniec ma prekvapil, bol zároveň šťastný aj nešťastný, škoda že, bol akoby trochu urýchlený, určite by som chcela vedieť viac k ostatným postavám, ako dopadli, ktoré sa dostali aj do nového sveta, ktoré nie, a či si vážne nikto z nich nič nepamätal okrem Kelsy (asi nie ale aj tak mi to nedaá :D, bolo mi jej ľúto)...som zvedava či trilogia bude filmovo spracovana, ako som jeden čas čitala, keď ano mohlo by to byt zaujimave :)

01.02.2018 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Musím povedať, že ma nadchla trochu menej ako Fangirl, od tejto autorky...ale, inak ľahké a milé YA čítanie, oddychovka na zimné dni :)

21.01.2018 3 z 5

Kráľovná v tieňoch Kráľovná v tieňoch Sarah J. Maas

Nevdela som sa od knihy odtrhnuť, pustila som ju z ruky až kým som ju celú neprečítala :D ...Je to lepšie a lepšie, je tam zo všetkého trochu, som zvedavá na ďalší diel, do ktorého sa idem hneď pustiť! Odporúčam celú sériu :)

29.12.2017 5 z 5

Sedem minút po polnoci Sedem minút po polnoci Patrick Ness

Jednoduchá a pritom emočne silná kniha, neurčena len pre teenagersky svet..príbehy majú a vždy budú mať silu + ilustrácie na mňa veľmi zapôsobili a upevnili celú atmosféru knihy

10.06.2017 4 z 5

Zrodená z ohňa Zrodená z ohňa Sarah J. Maas

Chvíľu mi trvalo kým som sa začítala, lebo predchádzajúci diel som čítala asi rok dozadu, ale musím povedať, že postupne ma opäť chytila...Páčili sa mi nové postavy (Rowan, Aedion), s ktorými odhalila aj udalosti, čo sa ako odohralo predtým, konečne niečo aj z férskeho prostredia...myslím, že s nadšením chytím do ruky ďalší diel tejto série, som vážne zvedavá ako to všetko skonči :)

13.04.2017 5 z 5

Netopierí muž Netopierí muž Jo Nesbø

Čitala sa dobre, mala svoje tempo aj keď začiatok bol trochu zdlhavy....asi som čakala trochu viac...určite si chcem prečitať ďalšie Nesbovky, ktoré ma snaď ohuria viac :)

02.04.2017 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Ako oddychovka v pohode, pobavila....ale nejako stále žiadna ešte u mňa ešte nepredčila od Greena Na vine sú hviezdy,...možno preto, že to bola oja prvotina od neho

12.03.2017 3 z 5