eviku19 eviku19 komentáře u knih

Sarajevo Sarajevo Miroslav Mojžita

Prečítané počas cesty po Bosne a Hercegovine. Vyborna kapitola bola napriklad Mentalita drsneho humoru.

11.09.2019 4 z 5

Riadne znepokojivá záležitosť.

30.08.2019 3 z 5

Řeka zmrtvýchvstání Řeka zmrtvýchvstání Philip José Farmer

Čtivé scifičko, ktoré vás vcucne ako hospoda. Rovnako ale tak ako nie každé pivo,ktoré je na čepu vám sadne, tak aj nie vsetko v tejto knihe sa mi pacilo.

20.08.2019 3 z 5

Klérofašisti Klérofašisti Miloslav Szabó

Kniha mi prišla velmi zaujímavá. Nevedela som, že u nás mal klérofašizmus takú dlhú tradíciu. A príde mi smutné, že v nej stále pokračujeme naďalej.

08.08.2019 4 z 5

Uletenci - komiksové príbehy utečencov Uletenci - komiksové príbehy utečencov Katarína Marinová

Veľmi silné a bohužial aj pravdivé príbehy utečencov žijúcich na Slovensku.

06.08.2019 5 z 5

Architekti kultury smrti Architekti kultury smrti Benjamin Wiker

Poprekrucane fakty a katolicka propaganda...

20.05.2019 odpad!

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Psycho, vela krvi, mrtvych fararov a k tomu vsade pobehujuce psy, macky alebo vlci... uf

20.03.2019 3 z 5

Pohlavní štvanci Pohlavní štvanci Leslie Feinberg

Zaujimava kniha, škoda, že autorka to poňala až tak prosocialisticky a antikapitalisticky, a historiu o transgender, drag queen a ďalších pospajala s vyrobnymi prostriedkami a nadvýrobou či deľbou práce. Ako ťažko sa to číta teraz, ked z každej strany počujete o tolerantnosti k odlišnostiam (a ja sa tej tolerantnosti držím). Ale pri čítaní som si musela neustále pripomínať, že kniha bola napísana v 90-tkach, aby ma neštval štýl nariekania utláčaných žien a vkuse tie reči o patriarcháte. Sama som v tom vyrastala v takýchto rečiach, a teraz v dospelosti počúvam to isté od chlapov, ako sú utláčaní ženami. Asi to nie je preto najlepšia kniha ked sa začínate zaujímať o túto probletiku, ale obsahuje zaujímavé historické fakty, o ktorých som predtým nevedela.

07.02.2019 3 z 5

Evropa v černých košilích Evropa v černých košilích Pierre Milza

Kniha je značne chaotická, a určite nie je určená pre niekoho, kto sa tejto problematike len začína venovať. Mne osobne prišla najzaujímavejšia kapitola o negacionistoch vo Francuzsku a inde v Európe. Ale aj kapitola o vývoji extrémnej pravice v Španielsku a Portugalsku sa autorovi podarila.

01.02.2019 3 z 5

Židovský stát Židovský stát Theodor Herzl

Velmi uzitocna kniha pre vsetkych, ktorych sa zaujimajú o Izraelsko- Palestinsky konflikt. Ukazuje nam to, ze od zaciatku to bol cisty kolonializmus, a nie opravnene hladanie si svojho miesta na Zemi. Plan vzniku "nabozenskeho" statu, ktory by mozno mohol fungovat, keby od zaciatku nebol rovnako nepriatelsky ako boli k Zidom nepriatelske narody napriec celou historiou.

17.01.2019 4 z 5

Kosmos Kosmos Witold Gombrowicz

Chaotické, absurdné a velmi velmi dobré. Hodil by sa mi na to nejaky latinsky citat o pomateni mysle, ale ziadny vhodny ma nenapada a bojim sa ze by som znela ako pozer :-D

19.12.2018 4 z 5

Arabsko-izraelský konflikt Arabsko-izraelský konflikt Kirsten E. Schulze

Kniha je napriek strucnosti fakticka ale neprisla mi dostatocne objektivna.

07.12.2018 3 z 5

Krvavý román Krvavý román Josef Váchal

...a koupil k ochraně obrovskeho, silneho psa. Toho psa pouze šatí protoze uživit by ho nedovedl..:-D

01.10.2018 4 z 5

M. A. Bakunin M. A. Bakunin Vladimír Kašík

Veľmi dobrý životopis, určite odporúčam.

02.05.2018 4 z 5

Technokněží Technokněží Alejandro Jodorowsky

Proste luxusná zaležitosť

01.03.2018 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Riadne dobre, ziadne tuctové fantasy, ale poctivé fantasy s nádychom 90- tych rokov. Velmo, veľmo sa mi paci predstava upírov, vlkodlakov a čarodejníkov čo, ked nebojuju medzi sebou, tak chlascu vodku a diskutujú o etickych princípoch a hodnotách oboch svetov.

12.09.2017 5 z 5

Klid Klid Attila Bartis

Depka, incest, socik a dodrbana psychika spisovatela..tak nechutné až vás to núti dočítať to do konca.

29.08.2017 3 z 5

Smrt muže, který patřil jedné ženě Smrt muže, který patřil jedné ženě Leonard Cohen

Už dlho som nečítala takú dobrú zbierku básni ako túto. Ďakujem pán Cohen

28.08.2017 5 z 5

Kdo přivezl Doruntinu? Kdo přivezl Doruntinu? Ismail Kadare

Kadare sa znovu ukázal ako talentovaný rozprávač, ktorý vie opísať úžasne atmosféru Albánskeho vidieka. Veľmi sa mi páčila myšlienka, že zvláštne veci medzi nebom a zemou si vytvárame sami:)

25.06.2017 4 z 5

Město smutku a radosti Město smutku a radosti Mika Waltari

Krásna kniha. Je úplne skvostná a napísaná tak citlivo a jemne, a pritom sa dotýka tém, ktoré sú viac než aktuálne.

16.06.2017 5 z 5