evik_svistik evik_svistik komentáře u knih

Kniha zrcadel Kniha zrcadel Eugen Ovidiu Chirovici

Knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy, nebyla špatná, nedělalo mi větší obtíže ji přečíst, ale nebyla to taková ta kniha, co vás chytne v první větě a do poslední stránky nepustí. Zároveň ani nějaký překvapivý zvrat s wow efektem nepřišel.

03.10.2019 4 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Od prvního do posledního slova mě kniha držela a nakonec jsem dočetla s otevřenou pusou. Styl psaní mi maximálně vyhovoval. Za mě jeden z top thrillerů.

27.09.2019 5 z 5

Tohle vůbec není typ knihy, který bych si sama vybrala, četla jsem kvůli Čtenářské výzvě, ale byla jsem mile překvapená, místy mě popadaly záchvaty smíchu. Je to moc příjemná nenáročná kniha.

24.09.2019 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Docela mě udivuje zdejší hodnocení, já jsem totiž z knihy nadšená. Běžně moc postapokalyptické knihy nečtu, ale nebráním se jim. Tohle mělo velmi originální nápad, napsáno velmi čtivým stylem, že se mi až nedařilo knížku odložit.

17.09.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha je čtivá, udržela si mou pozornost, ale zas taková mega senzace to nebyla. Konec mi přišel strašlivě rychlý, jako kdyby už to chtěla mít autorka dopsané. Každopádně zkusím od S. Lapeny i další knihy.

13.09.2019 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Do knihy jsem se začetla okamžitě a držela mě až do konce. Mě styl psaní L. Moriarty vyhovuje. V knihách všeobecně mám moc ráda střídání přítomnosti s minulostí. Takže za mě to nebyla první ani poslední její knížka, kterou jsem četla...

09.09.2019 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Kniha má 383 stran a přesto mi trvalo skoro dva týdny ji přečíst. Několikrát jsem přes slzy neviděla, musela jsem to rozdýchávat a dávat si mezi kapitolami pauzu. Žádná kniha ve mě dosud neprobudila tolik emocí od zoufalství přes vztek až po naději. Silné a "strašné" čtení, ale doporučuji každému, kdo má odvahu nahlédnout do historie...

03.09.2019 5 z 5

Nezavírej oči Nezavírej oči Holly Seddon

Kniha se mi velmi dobře četla, vyhovovalo mi střídání minulosti a přítomnosti, pohled Robin a Sáry. Příjemně napínavé, sice bez nějakých extra dramatických a nečekaných zvratů, ale i tak jsem spokojená. Určitě zkusím i další knihu od Holly Seddon - Snaž se nedýchat.

22.08.2019 5 z 5

Štvanice Štvanice Janet Evanovich

Knížka se dobře čte, celkem mě bavila, ale je to taková odpočinkovka, nic extra překvapivého, co by čtenáře nějakým způsobem obohatilo.

19.08.2019 4 z 5

Vzorný syn Vzorný syn Čong Judžong

Knihu jsem četla do Čtenářské výzvy, ale měla jsem ji na svém seznamu již předtím. Bravurně vybroušený thriller pohledem psychopata. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

19.08.2019 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Ke knize mě přivedla Čtenářská výzva, mé první setkání s J. Deaverem, jsem nadšená, dokonale promyšlené a propracované, netypické, originální, s překvapivým koncem-začátkem. Už jsem začala shánět jeho další knihy.

13.08.2019 5 z 5

Závoj a džíny: Ženy v islámském světě Závoj a džíny: Ženy v islámském světě Pavla Jazairiová

Knihu jsem přečetla výhradně kvůli čtenářské výzvě, byla pro mě plná nových a zajímavých informací, nicméně bych ocenila větší množství konkrétních osobních příběhů, občas už na mě byly statistiky o všem možném dost zdlouhavé a nudné. Není to knížka, kterou bych nadšeně přečetla jedním dechem.

06.08.2019 4 z 5

Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Michal Široký

Úžasná knížka, čteme ji čtyřletému synovi, krásné ilustrace, navíc když jsem zjistila, že se děj odehrává ve staré hradecké sýpce, kolem které denně jezdím, na obrázcích je vidět obrys Bílé věže, musela jsem se při čtení jakožto rodilý hradečák přihlouple usmívat...

27.07.2019 5 z 5