EsterR EsterR komentáře u knih

Svet sa zbláznil, keď nás dvoch dal dokopy Svet sa zbláznil, keď nás dvoch dal dokopy Denisa Hoffer

Otrasné! Čítané v slovenčine, teda vo veľmi chabom pokuse o slovenčinu. Na každej strane množstvo chýb. Autorka si vybrala mená hrdiniek, ktoré nevie skloňovať, aby posolila ranu. Slovo situácia je okrem prvého pádu správne vyskloňované jedenkrát, slovom jedenkrát. A používa sa hojne. Jazyková korektorka Lýdia Čajková by mala vrátiť honorár. Toto je čistá hanba.
A ešte je running joke v knihe opravovanie jazyka.
Naviac písané archaickým jazykom 70. rokov, len pridáme párkrát šukanie, nech sme moderní.

Príbeh ako z 18. storočia a keby tam bol zasadený, dával by väčší zmysel. Oklamaná žena sa stále len hanbí a rodičia jej po 10 rokoch vyčítajú, že ju niekto oklamal, ale tvárime sa, akí sú na ňu dobrí.

Pritom to malo potenciál - dieťa mohlo byť použité ako vtipný element (preto som to vôbec otvorila, deti vždy prinášajú vtip do romantických knižiek), prepojenie postáv dávalo možnosť ženám ukázať sa ako mysliace bytosti - keď niekto klame dvom ľuďom, nie je na vine druhý oklamaný, ale ten, ktorý klame. Halóóó. Zasadiť knihu o prespanke vystrihnutej z Timravy do 21. storočia? Načo?

17.02.2023 odpad!

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Koncim s Lackberg, je nudna. Nechapem to, zapletka je skvela, pribeh hlavnej dvojice je skvely, vedlajsie postavy so svojimi pribehmi su zaujimave. Ale celok je nudny.

13.09.2019 2 z 5

Ztracené dopisy Ztracené dopisy Sarah Mitchell

Pribeh je skvely, zan je hviezdicka naviac. Spracovany je do zufalo priemernej knihy. Slovensky preklad mu tiez nepridal, skolacke gramaticke chyby dost rusia.

02.09.2019 3 z 5

Nie si ako iné matky Nie si ako iné matky Angelika Schrobsdorff

Divna kniha. Necita sa dobre, skace v case chaoticky, len tak 2-3 roky, nie s nejakou umyselnou retrospektivou, len opakuje, co uz bolo povedane. Strieda ich a er formu, tiez bez zmyslu alebo poriadku, jeden odsek “ich”, dva “er”, casto len opakuje udalosti v oboch formach, ale bez toho, aby popis v inej forme nieco objasnilo alebo obohatilo. V knihe nie je jedina postava sympaticka alebo hodna sledovania. Je to len historia viac ci menej sebeckych a sebestrednych postav, pohnutky ich konania su uplne nepochopitelne. Hlavna hrdinka v zivote neurobila nic. Vobec nic. Len nechala vsetkych okolo, aby sa o nu starali. Vdaka WW2 aspon dospela k nazoru, ze vrazdit nie je spravne, aby som nasla nieco pozitivne. Ale nenasla som nic, co by jej zivotu dalo nejaky zmysel.

01.02.2020 1 z 5