Svet sa zbláznil, keď nás dvoch dal dokopy

Svet sa zbláznil, keď nás dvoch dal dokopy https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485764/bmid_svet-sa-zblaznil-ked-nas-dvoch-dal--LxL-485764.png 4 56 19

Naďa je mladá, slobodná mamička a obľúbená učiteľka na obchodnej akadémii. Svoju prácu miluje a berie ju ako poslanie. Do školy prichádza nový riaditeľ Simon Klazár, ktorý sa správa ako diktátor a obzvlášť k nej je nepríjemný. Dokonca sa k nej donesie, že ju chce vyhodiť zo školy, pričom vôbec nerozumie jeho dôvodom. Napriek vzájomnej antipatii sa medzi nimi vyvinie aj iný vzťah ako pracovný a Naďa sa po predošlom sklamaní z lásky opäť zamiluje. Stále však netuší, čo stojí za Simonovým zvláštnym správaním, ktoré sa mení ako aprílové počasie. Zbláznil sa svet, alebo to bol osud, že dal dokopy práve ich dvoch?... celý text

kacenka6144
09.02.2024 3 z 5

Chvílemi jsem si připadala jako v jihoamerické telenovele. Takových zápletek a komplikací. Pro mě to prostě nebylo to "waw".

monika0181
13.12.2023 4 z 5

Sladká romantická jednohubka. Byla jsem jsem skeptická ke knize a je to jedna z odloženek. A opět příjemné překvapení. Na prvotinu si myslím velmi čtivá kniha. Pravdou je, že korektorovi bych teda plat nedala, chyb je v knize dost (ale přiznávám, už jsem měla v rukou i horší). Téma knihy je otřelé i neotřelé, vztah ředitel a učitelka nás asi nikoho neohromí, ale zápletky jsou originální, někdy až trochu víc než by se sešlo na jednoho člověka, ale za vyloučené to úplně nepovažuji, tedy za mě snesitelné přitažení za vlasy, které nám zdvíhá napětí v příběhu.
Kniha je vtipná, čtivá. Hned v prvních stranách mě pohltila a přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Možná to někoho překvapí, ale zůstane v knihovně. Není to kniha s nějakou extra nadstavbou, z které se posadíte na zadek. Ale u knihy si odpočinete a žijete život s knihou.
Ano uznávám, že hlavní hrdinka byla někdy na přiškrcení. Někdy zásadová, na druhou stranu zase vůbec (i autorka to v příběhu opisuje poznámkou, že je blíženec, proto ta rozpolcená rozhodnutí), ale jen se to příběhem prolínalo tak o polovinu více než bylo zdrávo pro příběh.
Za mě kniha dobrá a počkám si na další knihy autorky.

Alena1957
09.11.2023 3 z 5

Klasický romantický příběh. Román pro ženy.

anovy64
12.09.2023 3 z 5

Nic moc, hlavní hrdinka mě neskutečně svým chováním a neustálým brekem rozčilovala. Hlavně že byla vylíčená jako ohromná hvězda. Jen jí chyběla svatozář nad hlavou.

Katerina015
04.06.2023 5 z 5

Ideální letní oddechovka. Líbila se mi moc

Kskaja
24.05.2023 2 z 5

Nevím jakým zázrakem jsem to dočetla, asi něco mě na tom bavilo, ale pořád nevím co..

Nenáročné, vcelku čtivé... nic svetoborneho.

mi-nul-o
28.04.2023 2 z 5

Zdlouhavé, předvídatelné, tuctové. Škoda.

babu38
13.03.2023 5 z 5

Knížní debut mladé nadané autorky. Na to, jak bichloidní kniha to je, tak řádky ubíhaly před očima. Celý příběh je milá oddechovka s celkem dobrými vtipy, rychlým spádem a skvěle vykreslenou romantikou.

EsterR
17.02.2023 odpad!

Otrasné! Čítané v slovenčine, teda vo veľmi chabom pokuse o slovenčinu. Na každej strane množstvo chýb. Autorka si vybrala mená hrdiniek, ktoré nevie skloňovať, aby posolila ranu. Slovo situácia je okrem prvého pádu správne vyskloňované jedenkrát, slovom jedenkrát. A používa sa hojne. Jazyková korektorka Lýdia Čajková by mala vrátiť honorár. Toto je čistá hanba.
A ešte je running joke v knihe opravovanie jazyka.
Naviac písané archaickým jazykom 70. rokov, len pridáme párkrát šukanie, nech sme moderní.

Príbeh ako z 18. storočia a keby tam bol zasadený, dával by väčší zmysel. Oklamaná žena sa stále len hanbí a rodičia jej po 10 rokoch vyčítajú, že ju niekto oklamal, ale tvárime sa, akí sú na ňu dobrí.

Pritom to malo potenciál - dieťa mohlo byť použité ako vtipný element (preto som to vôbec otvorila, deti vždy prinášajú vtip do romantických knižiek), prepojenie postáv dávalo možnosť ženám ukázať sa ako mysliace bytosti - keď niekto klame dvom ľuďom, nie je na vine druhý oklamaný, ale ten, ktorý klame. Halóóó. Zasadiť knihu o prespanke vystrihnutej z Timravy do 21. storočia? Načo?

Miška935
26.11.2022 5 z 5

Skvěle napsána kniha. Byla vtipná od začátku až do konce. A taková zápletka, snad není ani reálná, ale neskutečne me to bavilo. A samozřejmostí je i happyend

Vknihách
27.05.2022 4 z 5

Na túto knihu som bola nesmierne zvedavá. Začítala som sa s tým, že len nakuknem(bolo už po polnoci) a šla som spať nad ránom. Štýl písania autorky je jednoduchý, čtivý, len mi občas vadili poprehadzované slová vo vetách. Tento,pre mňa rušivý element, sa žiaľ, vyskytoval v celej knihe. Túto "kozmetickú vadu" však nepripisujem autorke,na to sú iní ľudia, ktorí to majú na starosti.

Hlavná hrdinka Naďa je mladou slobodnou mamičkou, učiteľkou, na prvý pohľad krásnou ženou. Mužský hrdina je nový sexy riaditeľ strednej školy,kde Naďa pôsobí už druhý rok. Ona je obľúbená, priateľská, empatická, pracovitá. On…on je jej pravý opak. Nikto ho nemá rád, žiaci mu aj vypratia neplechu. Klazárovo správanie je vskutku zvláštne. Je nevrlý,priam útočný,napriek tomu, že sú jeho sympatie k Nadi zjavné. Celé ich vzťahy sú zamotané a Simon sa neraz zachová ako najväčší chrapúň pod slnkom. Naďa je neraz "prefackaná" a všíma si to aj jej okolie. Tu sa mi veľmi páčilo,ako kolegovia držali pospolu. Síce mi bolo divné, keď o kolegyni bolo známe, že je najväčšia klebetnica na škole a Naďa si z nej spravila doverníčku. Aj z toho usudzujem, že hlavná hrdinka bola dosť naivná a to som nespomenula vzťah,z ktorého vzišla jej dcérka. Aria bola také rozumné, poslušné slniečko a ja by som privítala aj viac priestoru pre túto postavu. Páčilo sa mi, že autorka neriešila len vzťah Simona a Nadi. Zápletky boli premyslené ako v rodine, tak s priateľmi, či v škole. To, že je svet malý,dokazuje autorka práve v tejto knihe. Že neuveriteľné? Pre mňa nie. Veď človek, ktorého sme práve spoznali, môže byť brat sestrinej spolužiačky, či kolegyňa maminej kamarátky. Takže táto linka príbehu bola za mňa naozaj prekvapivá a skvele vystavaná. Táto 'bichlička' je fajnové čítanie niekde k vode,dokonca vám vianočný čas v knihe môže navodiť trochu placebo chladu.  Vyzdvihnem ešte úryvky Sládkovičovej Maríny, ktoré autorka šikovne vsadila do pribehu. Boli príjemným spestrením (veru, vôbec toto dielo nepoznám,ani zo školy XD asi som chýbala)

PollyFrank
20.03.2022 5 z 5

Priznávam, keď som zbadala, aká je to bichľa, zľakla som sa, že sa toho na mňa vysype až príliš veľa, ale opak je pravdou. Jeden z dôvodov, prečo sa Deniske Hoffer nedá uprieť talent je fakt, že má výborne vybudovaný dej, ktorý sa rozvíja postupne a že mu dominujú dva (povedzme že tri) základné zvraty, z ktorých druhý som ani náhodou nečakala. Simon bol komplikovaný muž (čo je mierne povedané) a Naďa zasa žena, ktorá mi prišla aj napriek vekovému rozdielu o dosť vyzretejšia – z kombinácie ale vyplynuli mnohé nedorozumenia, iskry a neustávajúca dynamika dvojice. Mimochodom, ani si nespomínam, kedy som čítala knihu, kde by bol vek hrdinov tak ďaleko od seba a toto beriem iba pozitívne, pretože nemusí byť všetko šablónovité a niektoré ženy to tak skrátka majú. Nakoniec prišlo aj na čistú romantiku, ale v originálnom šate. Ak by som mala čosi spomenúť aj z opačného súdka, tak možno iba to, že som si občas v hlave zamieňala slovosled za trochu prirodzenejší, ale to je vec vypísania a toto je predsa debut! Príbeh som si naozaj užila!!!

2688
18.03.2022 3 z 5

Taková klasická romance. Třídní učitelka VS. krásný ale trošku drzý,přísný a arogantní ředitel . Trošku mě zaskočil ten věkový rozdíl ale …….. jo klidně jo
Zápletka se vážně autorce povedla taková náhoda ve shodě je snad ani nepravděpodobná ale budíš a samozřejmě nesmí chybět sladký happy and

Angie.D
18.03.2022 5 z 5

Krásny romantický príbeh, odsýpa jedna radosť, vôbec sa nevlečie, hneď vás vtiahne do deja a ani sa nenazdáte a ste na konci.

Dlho som mala problém s príbehmi, ktoré sa odohrávali na Slovensku, lebo mi prišli nasilu a nepasovali mi do našej krajiny. Takéto pocity však pri "Svete" úplne vymizli. Užívala som si prostredie SK a Bratislavy, že som poznala miesta, ktoré sa spomínali v knihe, mohla si to lepšie predstaviť a dej mi do prostredia úplne sedel.
Celkovo v príbehu všetko dáva zmysel od začiatku po koniec.
Autorka vdýchla postavám uveriteľné charaktery. Postavy nie sú čierno-biele, ale ľudské, s dobrými aj zlými stránkami, presne ako to v živote býva. Oceňujem, že ani hlavná hrdinka nebola dokonalá, mala slabé vlastnosti, podliehala nesprávnym chlapom, sem tam bola príliš poddajná a podobne, ale povedzme si narovinu, takéto správanie je u žien bežné, hlavne keď majú na chlapa slabosť :D Vyvažoval to jej pekný vzťah k dcérke a taktiež k svojim žiakom v škole :)

Rovnako ako postavy, aj príbeh je realistický, nepritiahnutý za vlasy, nič prekombinované. Sú to situácie, ktoré sa v realite kľudne môžu stať, lebo náhoda je sviňa :)
Už po prvých 100 stranách vás čaká jedno menšie odhalenie, ktoré ale prekvapí a zamieša kartami. Avšak na rozuzlenie hlavnej zápletky si treba počkať ku koncu a zatiaľ môžte tipovať, čo sa za tým Simonovým správaním skrýva :)

Ďalším plusom boli pre mňa horúce scény, ktorých nebolo prehnane veľa a hlavne boli napísané dobre, s citom, ani príliš presladene ani príliš vulgárne a žiadne otrepané frázy... Bravó!

Ešte vyzdvihnem to, že kniha sa netočí len okolo 2 hlavných postáv, ale odvíjajú sa tu aj príbehy viacerých vedľajších postáv, čo mi príde príjemné osvieženie.
Určite odporúčam všetkým romantickým dušiam :)

Anna_Malik_Ova
23.02.2022 5 z 5

Příběh Naďky a pana ředitele mě bavil od první stránky. Jejich slovní přestřelky byly excelentní. V knize je všechno, co mám ráda. Jmenovitě: láska, zrada, zvraty, odpuštění, to vše zabaleno ve školním prostředí s perfektní hate-to-love linkou. Autorka dokázala vyšvihnout romanci hodnou zahraničních spisovatelek. Gratuluji! ️

Ralemo
18.02.2022 5 z 5

Zajímavý příběh, nečetla jsem dlouho žádnou knihu z učitelského prostředí. Příběh měl všechno, drama, nenávist, zápletku a nakonec šťastný konec.

Naďa byla skvělá, nejen jako učitelka, ale nejvíce jako matka a to jak zvládala Danielovu zradu z ní udělalo silnějšího člověka. Svobodná maminka a jak vše zvládala s přehledem, vedle sebe měla svoji nejlepší kamarádku Vanessu. A o Arii ani nemluvím, tu jsem si zamilovala hned.

Zajímavá zápletka s Vanessiným vlastním otcem byla třešničkou na dortu, ředitel Klazár byl zajímavou osobou a počas příběhu se velice vyvíjel. Z osoby, která měla zálusk na vyhození Naďi až po zamilovaného blázna.

Naštěstí vše dopadlo jak mělo, za mě moc hezky napsaný příběh. Kniha se četla moc hezky. Nikdy jsem neměla moc v oblibě knihy od českých či slovenských autorek, každopádně v poslední době na ně narážím čím dál častěji a moc se mi líbí! :)

Jurajovamaka
16.02.2022 5 z 5

Veľmi pekne spracovaný príbeh z učiteľského prostredia.
Na to, že je to autorkina prvotina, má to hlavu aj pätu.
Pri knihe som si fajn oddýchla a prajem Deniske nech sa jej darí a nech jej to i naďalej tak dobre píše.

Petiizlv
06.02.2022 5 z 5

Nie som typ čitateľa, ktorý sa často púšťa do ženských románov (a už vôbec nie tých zo Slovenska). Práve táto kniha ma však presvedčila, že by som ich mala vyhľadávať viac. A to hneď dvakrát - prvý raz som mala možnosť prečítať si Svet na Wattpade. Už vtedy som bola presvedčená, že si príbeh Nadi a Simona zaslúži vydanie a som rada, že dnes už má miesto v mojej domácej knižnici.

Autorka svoje postavy opisuje s citom, dáva im hĺbku a ja som nemala najmenší problém si mnoho z nich obľúbiť takmer okamžite.

Klazár mi síce dlhú dobu liezol na nervy a naozaj som si nemyslela, že mu jeho správanie k Nadi odpustím, no nakoniec sa tak predsa len stalo. Musím povedať, že čo sa mi veľmi páčilo, bolo správanie hlavnej hrdinky, ktorá si nenechala skákať po hlave, takmer vždy vedela, čo povedať a neodpustila Simonovi len tak, na základe pár milých slov. Ako postava bola podľa mňa spracovaná úplne skvelo a realisticky.

Taktiež musím vyzdvihnúť scény s Nadinou triedou. Páčilo sa mi, že autorka okrem romantickej zápletky vložila do príbehu aj mnoho iných tém - napríklad časti s Maximom a Alanom boli aj zábavné (toho škrečka v riaditeľni si Simon fakt zaslúžil a mohol byť rád, že tam našiel len jedného, haha), aj smutné, no koniec-koncov veľmi funkčné a opäť knihe dodali na jej komplexnosti.

Čo sa týka textu, všimla som si opakujúce sa a zle zapísané slová. Vďaka tejto drobnej nedokonalosti strhávam z celkového hodnotenia pol boda a dávam Svetu 5,5/6 ⭐️.

Majka1979
25.01.2022 5 z 5

Nádherný príbeh spojený síce aj so strednou školou, ale hlavne s jej profesormi.

Naďa je profesorka slovenčiny, život sa s ňou vôbec nemaznal. Ako slobodná matka to nemala ľahké, ešteže mala rodičov, ktorí ju podporili. A otec jej dieťaťa? Akosi jej "zabudol oznámiť, že je ženatý.

Miluje svoju dcéru, miluje svoju prácu, miluje svoju triedu.

Prichádza nový riaditeľ a ten jej začne robiť problémy.
Sťažuje sa naňho svojej kamarátke, nadávajú naňho kolegovia.

Ale čo s tým narobí, keď si na ňu zasadol?
Ako môže niekto taký byť riaditeľom? Keby nebol taký somár ku kolegom a študentom, možno by stál za hriech...

A prečo ju tak neznáša? Veď ju vôbec nepozná... alebo áno?

Tento príbeh ma dostal. Keďže je to prvotina od slovenskej autorky, nevedela som, čo čakať a som veľmi milo prekvapená. Nádherný príbeh plný zvratov a možno je v knihe oveľa viac ako len bežný príbeh.

Určite vrelo odporúčam :)

romantika

Autorovy knížky

Denisa Hoffer
slovenská
2022  82%Svet sa zbláznil, keď nás dvoch dal dokopy

Kniha Svet sa zbláznil, keď nás dvoch dal dokopy je v