enkibb enkibb komentáře u knih

Zářivý anděl Zářivý anděl Nelson DeMille

Prvni 2/3 vyborne a hodne Corey-ovske, posledni 1/3 nabira vysoke tempo a zaroven ztraci na kvalite. Zda se mi ze autor pribeh hodne uspechal. Nekde mi tam schazi dalsich 300 stranek ale po porovnani s orginalem jsem si overil ze to neni kraceno a'la Reader's Digest vyber. Velika skoda nevyuziteho potencialu.

24.10.2016 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Zhruba tyzden po precitani a straveni pocitov z tohoto najnovsieho Brownovho pocinu, som prehodnotil par svojich stanovisk. Podla mna sa po Digitalnej pevnosti jedna o druhe najslabsie dielo. Najviac mi vadila stredna, neskutocne zdlhava pasaz odohravajuca sa v ulickach Florencie a Benatok, plna talianskych nazvov ktore ma do znacnej miery vyrusovali. Na bedeker velmi slabe, na roman velmi otravne.
Co ale kvitujem je spisovatelova schopnost vymysliet neotrelu a zaujimavu zapletku.
Priaznivcom Dana Browna odporucam precitat a urobit si vlastny nazor.

19.12.2013 3 z 5

Kód smrti Kód smrti Lincoln Child

Cakal som kedy to pride a je to tu. Verim ze v sucasnej "brakovej" konkurencii je problem napisat, predat a uputat citatela a ocakaval som ze aj skvela dvojka Preston-Child bude musiet prist s jednoduchsim a masovejsim dielkom, ktore oslovi vacsie skupiny citatelov. Bohuzial ako tu citam nazory, a stotoznujem sa, trosku sklamali nas, vyznavacov tajomneho a svojskeho Pendergasta.
Ale musim pripustit ze su situacie, ked si rad precitam aj tento druh Hollywoodskeho formatu. Dalsiu Gideonovku si urcite rad precitam.

19.12.2013 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Prima kniha. Ked sa mi dostala do ruky, tesil som sa a po docitani konstatujem ze ani nesklamala. Mozno ten koniec mi prisiel ako trosku urychleny a cakal som nejaky "dramaticky zaver", ale pan spisovatel to vykupil hlbokou sondou do problematiky piatelstva a hodnotoveho rebricka, ktory sa dynamicky meni so situaciou v ktorej sa clovek nachadza - ake osuchane, ake pravdive. Je to druha kniha Kinga, ktoru som precital a urcite nie posledna.

19.12.2013 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Kulhankovu tvorbu mam velmi rad, Nocni klub, Divoci a zli a jeho poviedky ma pred cca 10 rokmi uchvatili. Stroncium som bral ako slabsie dielo, ale Vyhlidku na vecnost som nedokazal docitat. 2x som zacal, 2x som sa nedokazal dostat cez Danteho peklo. Knizkam ktore nedocitam, nedam ani jednu hviezdicku, v tomt pripade vsak nostalgia zohava svoju ulohu.

19.12.2013 2 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Tato kniha, v slovenskom zneni 22.11.1963, bola moja prva od pana spisovatela Kinga. Sice som v devatdesiatych rokoch ako pubertak precital knihu Misery, ale vtedy pre mna meno King bolo len meno bez tvare. A co precitanie tohoto romanu sposobilo?
0) zacal som hladat knihy s podobnou tematikou "alternativej hostorie"
1) pripomenul som si Misery v jej filmovej podobe
2) precital som si skvely "Dlouhy pochod"
3) tesim sa na "Pod kupoli" a vyhladovo na cele Kingove dielo.

19.12.2013 5 z 5