Emik87 Emik87 komentáře u knih

Růžová perla Růžová perla Frieda Birkner-Mahler

Opravdu zajímavý příběh :)

16.02.2024 5 z 5

Ciao, bella! Ciao, bella! Brigitte Blobel

Knížky s letními láskami pro mladé slečny jsou zpravidla oddychovka. A takhle se i hezky četla.

Jména tajemství zbavená Jména tajemství zbavená Vladimír Mates

Ke knížce se člověk vrací, když ji potřebuje. Ale je důležité vědět, že existuje.

Kdo to tady chodí! Kdo to tady chodí! Simon Brett

Skvělé pokračování, které se rozhodně vyrovná prvnímu dílu. Skvěle na něj navazuje. Plný počet hvězd a doporučuju ke čtení. :)

16.02.2024 5 z 5

O poruchách příjmu potravy O poruchách příjmu potravy Rachel Kranz

Je důležité mít informace a knížka mi posloužila především jako odrazový můstek k dalším.

Sami sobě kartářem I. díl Sami sobě kartářem I. díl Oldřich Rajsigl

Kdysi dávno jsem četla, protože mě zajímala problematika čtení z karet. Ale nijak okouzlená jsem nebyla.

Kniha všeobecné nevědomosti Kniha všeobecné nevědomosti John Lloyd

Některá fakta byla velmi zajímavá, ale bez některých bych se obešla. A také si nejsem všemi jistá, jestli jsou opravdu tak. Nicméně jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.

Omyl Sherlocka Holmese Omyl Sherlocka Holmese Miroslav Honzík

(SPOILER) Příběhy jsou moc hezké a dobře se čtou. Jen si nejsem jistá, jestli jsou "Holmesovské" a také bych se obešla bez poslední kapitoly s vysvětlením detektivní práce.

16.02.2024 4 z 5

Deset prezidentů Deset prezidentů Libor Budinský

Knížku jsem brala zdroj informací pro případné další čtení. A to mi kniha celkem splnila. Jen mi přijde malinko nevyvážené hodnocení. Jistě u některých prezidentů se dají dobré věci hledat lupou dlouho, ale hodnocení je takové....očekávatelné.

Jan Hus - Muž a doba Jan Hus - Muž a doba Miloš Václav Kratochvíl

Zajímavý způsob, jak popsat postavu Jana Husa a dění kolem něj.

Básně a epigramy Básně a epigramy Karel Havlíček Borovský

Přečteno už na základní škole do povinné literatury. A jako jedna z mála obrozeneckých mě bavila. Rozhodně za přečtení stojí.

Já, Betty Já, Betty Zuzana Francková

První knížka, kterou jsem od autorky četla. Jsem milovník pejsků a knížka je prostě poklad. :) Milé čtení o soužití paničky a Betty. :)

V pohodě V pohodě Eberhard Mühlan

Škoda, že jsem o téhle knížce nevěděla dřív. Číst jí už téměř v dospělosti je kapku pozdě. Mohla mi hodně pomoct.

Poník se ztratil Poník se ztratil Lucy Daniels

Knížka určená pro děti. Obzvláště milovníky zvířat.

Strach z lásky Strach z lásky Kristýna Pivodová

Knížka se dá přečíst v pohodě za jedno odpoledne. Příběh o slečně a jejími problémy v dospívání. Není nijak složitá, ale na čtení doporučuju :)

15.02.2024 2 z 5

Vražda, nebo milosrdenství? Dr. Smrt Vražda, nebo milosrdenství? Dr. Smrt Joan M. Brovins

Hodně zajímavá kniha s tématem eutanazie. Obsah se hodnotit prakticky nedá, to musí každý sám v sobě. Forma, jakou je kniha psaná mi chvílemi přišla dost jednostranná.

Chytám svůj život Chytám svůj život Robert Záruba

Knížku jsem si koupila kvůli vzpomínkám na Nagano. Mít je přímo takhle "od zdroje" opravdu stojí za to. Čte se dobře. Možná by stálo za to uvažovat o doplnění o další léta u hokeje.

Chci být fotomodelkou Chci být fotomodelkou Therese Reichhart-Krenn

Knížka pro mladé slečny. Četla se dobře, ale jednou stačilo.

Píseň domova Píseň domova La Vyrle Spencer

Příjemné počtení na odpoledne nebo večer. Kniha sice neokouzlí, ale není ani jinak špatná.

Kachorra Kachorra Francisco P. Pajaro

Výcuc z mého oblíbeného seriálu. Jedna hvězda dolů za to, jak krátký výcuc to je. A druhá hvězda dolů za useknutý konec.