elliot_pisces elliot_pisces komentáře u knih

Syn nekonečna Syn nekonečna Adam Silvera

Když jsem si přečetl, že se jedná o městské fantasy, hned mě napadlo, že by to mohlo být něco jako Šest vran. Fakt jsem nečekal, že někdo zkombinuje magii, YouTube a Instagram. Nejdřív mi celý ten svět neseděl, magii jsem moc nepobíral a do čtení jsem se musel docela dost nutit. Vydržel jsem ale, stále jsem doufal, že se to zlepší. Ještěže tak. Děj potom ubíhal velmi rychle, stránky se otáčely skoro samy a já pak najednou seděl na posteli s pusou otevřenou dokořán. Od autora jsem četl i jeho ostatní příběhy a na to, že tohle byla jeho první fantasy kniha, je dost povedená.

05.09.2021 4 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Já myslím, že asi ani nedokážu popsat slovy, jak moc se mi to líbilo. Knihy s dobře propracovaným světem jsou něco, co se docela těžko hledá, ale právě tahle knížka jej měla přímo dokonalý. K tomu můžeme přidat skvěle vymyšlený chod magie, který je napsán srozumitelně, takže se dá velmi jednoduše pochopit. Děj odsýpal rychle, nikdy jsem se nenudil, neustále se něco dělo. Po každé dočtené kapitole jsem měl důvod se začíst do té další, protože jsem prostě potřeboval hned vědět, jak to s postavami bude dál. Když už jsem u postav, všechny byly svým způsobem sympatické, Kell i Lila byli skvělí hlavní hrdinové a mě těší, že jsem je mohl doprovázet na jejich dobrodružství.

31.08.2021 5 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

Asi jsem si našel novou oblíbenou sérii. Knihy s tak dobře propracovanou magií a s úžasným fantasy světem jsem už dlouho nečetl. Stránky mi ubíhaly v podstatě samy a bude se mi po postavách strašně stýskat. K sérii se určitě ještě někdy vrátím a doporučuji ji všem.

14.08.2021 5 z 5

Zákon jednoho Zákon jednoho Ashley Saunders

Kniha mě nějak nenadchla, o nějaké extrémní originalitě se tu nedá mluvit, ale bylo to fajn čtení. Sice mi občas přišly Ava a Mira naprosto stejné (ale Mira mě štvala víc, tbh) a doteď nechápu, jak někdo může křupat klouby na palci (jakože cože? mi to vůbec nešlo, dokonce jsem se ptal jednoho frienda, a tomu palec taky moc nekřupal), ale stránky se otáčely skoro samy. Kromě dvou hlavních postav tam moc jiných do hloubky nebylo vykresleno, ale whatever.

Miřinu osobnost můžeme shrnout jako výbušný mladší sourozenec, který furt po všech jen ječí a pak trucuje. Ava mi přišla sympatičtější, takový Tired SiblingTM.

Knize dávám průměrných 3/5, nápad fajn, napsat 300 stránek textu je fuška a měli bychom to ocenit, ale nic extra to nebylo, fakt ne.

03.07.2021 3 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Tohle byl zase moc fajn výlet do světa s neobvyklou magií. Je super, že to není zase další království založené na Rusku (vážně, toho už mám plné zuby). Děj plynul rychle a furt se něco dělo, takže člověk se měl pořád na co těšit. Kellen jako postava byl neskutečně super, nad jeho poznámkámi jsem se nejednou pousmál a jeho činy se daly pochopit. Knihu bych rozhodně doporučil, moc se mi líbila a určitě si přečtu i další díly.

03.07.2021 5 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Ne každému se tahle kniha bude líbit, tím jsem si jistý. Celé je to temné, svým způsobem zvrácené a někde v knize by určitě mělo být napsáno: Tohle doma nezkoušejte. Já nikdy předtím knihu podobnou téhle neviděl, a kdyby mi ji nedoporučil kamarád, asi bych se k ní nedostal. Teď se stala jednou z mých nejoblíbenějších knih a důvodů je spousta.

Eli i Victor mi oba přirostli k srdci, vaše sympatie k nim budou střídavě mizet a zase se objevovat. Nikdo v tomhle příběhu nebyl vyloženě hrdina, obě hlavní postavy svým chováním připomínají spíš padouchy. Chyběla tu nějaká výraznější romantická linka, což mi nevadilo, a autorka tím jen potvrdila, že dobrá kniha se dá napsat i bez romance. Taky se mi líbily náhledy do minulosti, takže jsme věděli, jak Eli, Victor, Sydney i Serena přišli ke svým schopnostem.

Jak jednou řekl nějaký moudrý člověk: ,,I will re-read this book ForEver."

26.04.2021 5 z 5

Futurum Futurum Petra Podolová

(SPOILER) Do téhle knihy jsem šel s velmi nízkým očekáváním a dobře jsem udělal. Nápad to byl fajn, mnohokrát mě i nějaký zvrat naprosto překvapil, ale přece jenom mi tu něco nesedělo. Jak sakra může po Praze jezdit vlak a nedojde mu benzin? Zrovna v postapokalyptickém světě by mělo být něco takového cenné zboží. Celá ta věc s vlakem mi tam prostě nesedí. Chápu, určitě to má význam, jak se na konci dozvíme, ale jak už jsem předtím zmiňoval, nechápu, jak si tam jen tak může jezdit.

Celkem mě mrzí, že jsem tak úplně nepochopil tu věc s donory a akceptory. To je jako úplně jiný druh lidí nebo každý člověk na světě je buď donor nebo akceptor? Kdyby se to víc vysvětlilo, bylo by to rozhodně lepší a lépe srozumitelné. Teď k postavám. Ani jedna mi nějak nepřirostla k srdci, ale nebyli zas tak moc otravní, jak jsem předpokládal. Bohužel, někdy hlavní postavy dělaly úplné nepochopitelné kraviny, ale budiž.

Co se mi fakt líbilo, byl nedostatek romance. Bylo tam vidět, jak jim na sobě záleží, ale nijak do podrobností to vykreslováno nebylo. Na to, že tahle kniha je autorčina prvotina se pěkně vydařila a zas taková hrůza to nebyla.

23.03.2021 4 z 5

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

S povídkovými knihami moc zkušeností nemám, stejně tak příliš nečtu ani romantické příběhy, ale jsem rád, že jsem si je přečetl. Dalo se u nich jednoduše zapomenout na problémy v reálném životě a prostě to bylo moc milé čtení. Povídky budu hodnotit po jedné, protože každá je vlastně jedna knížka, takže si každá zaslouží vlastní názor. Jo, ještě než začnu, knížka má nádhernou obálku.

Doručeno s láskou - pěkná povídka, romantická linka sice nic moc a upřímně mě ani nepřekvapilo, že právě jeden z příběhu pojednává o budující se lásce mezi poslíčkem s pizzou a holkou. 3/5

Sociálně distanční venčení - moc se mi líbil nápad autora, tahle patřila k mým oblíbeným. 4/5

Jednou - tohle mi přišlo trošku přehnané, prostě mi nesedí, že by holka hodila po týpkovi botu, ještě ke všemu svoji oblíbenou. jinak se mi líbila, autorka měla příjemný styl psaní, četl se moc dobře. 4/5

Pravidla komedie - tak tahle je jednou z mých nejoblíbenějších. strašně se mi líbil nápad a postupný character development hlavní postavy. 5/5

Nový soused - já fakt nesnáším cokoliv, co zavání stalkováním. takové to "přistěhoval se do vedlejšího domu a já ho teď každý den pozoruju oknem, protože je strašně hot" mě neskutečně štve. a taky mi přijde male love interest jako pěkný blbec. on a hlavní postava se dali dohromady jen kvůli její vytrvalosti. tahle povídka se mi fakt nelíbila. 2/5

Láska v režii osudu - tahle nijak nesrší originalitou, ale jinak byla fajn. nijak nenadchla, ale četla se mi příjemně a měl jsem z vztahu obou postav radost. 3/5

Zahradnická sázka - úžasný nápad, sympatické hlavní postavy a skvělý styl psaní. co víc si přát? 5/5

Společně uvězněné - moje oblíbená :D! 5/5

Pod rouškou - moc pěkný nápad na povídku. sice celý příběh byl založený na jedné velmi nepravděpodobné věci, ale co. i něco takového se vám může stát. 4/5

23.08.2021 4 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Nečekejte od knihy nic extra a bude se vám líbit. Celé to fungování magie se mi líbilo, bylo dobře promyšlené, jen někdy se mi schopnost nějakého Spřízněnce zdála celkem k ničemu. Hlavní postava se občas chovala dost nesnesitelně, ale i to se dalo vydržet. Zápletka taky fajn, žádná originalita to sice není, ale proč ne. Rozuzlení mě nijak nepřekvapilo, ale taky jsem ho nepředvídal od začátku.

Důvod, proč dávám 3 hvězdy, je jednoduchý. Lidi z Humbooku kolem téhle knihy dělali dost velký humbuk, a tak jsem myslel, že jdu do knihy století. Ale zas tak skvělé, abych si to musel nutně koupit a dát na výstavku to není.

20.04.2021 3 z 5

Zákon mnoha Zákon mnoha Ashley Saunders

Tak nějak se stalo, že se mi druhý díl líbil víc než ten první. I když začátek byl dost pomalý a prvních asi 100 stran jsem četl se zatnutými zuby s přáním, ať se to zlepší, jsem rád, že se mi u toho povedlo vydržet. Kniha nám představila spoustu nových postav, což je super a musím se přiznat, adoptoval jsem Cira a Owena, moje dvě nejoblíbenější postavy. Pokud si chcete přečíst nějakou dystopii, určitě zkuste právě Zákon jednoho a Zákon mnoha.

20.08.2021 4 z 5