eliska4802 eliska4802 komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Původně jsem komentář psát nechtěla, ale nepříčetně nenávistná reakce, kterou kniha vyvolala u jakéhosi anonymního přítele komunistů, co nesnáší kapitalisty (Baťu, Havla a samozřejmě i USA) - viz "los" níže, je známkou, že kniha ťala do živého a že téma střetu dobra a zla je pořád aktuální.

Kdo knihu ještě nečetl, tak ten komentář nečtěte, je tam kompletně vyzrazený děj.

16.05.2023 5 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Můj nejoblíběnější Vernův román, který ukazuje, že mozek a vědění mohou zvítězit nad drsností přírody a krutostí osudu.

29.04.2023

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Špičkový historický román - nejen dokonale zpracované reálie, ale hlavně krásný příběh plný emocí.

Dvojitá ozvěna Dvojitá ozvěna Hynek Čapka

Kniha se mi líbila a bavila mě, dozvěděla jsem se zajívavé informace ze světa filmu a s hrdinou zažila krásný romantický příběh. Co chtít víc?

30.05.2019 5 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Netradiční love story o malém nedorozumění.

29.04.2023 4 z 5

Funny Girl Funny Girl Nick Hornby

Starý dobrý Nick Hornby je zpět - lehký jazyk, humor, velká fantazie a absurdní situace. Jsem ráda, že za ty roky, kdy se u nás nevydával, nezapomněl psát.

Vydržte až do finiše Vydržte až do finiše Jaroslav Žák

Knížka, která se humorem a vtipností plně vyrovná autorovým nejslavnějším románům z prostředí prvorepulikového gymnázia.

29.04.2023

Potopa Potopa Henryk Sienkiewicz

Kniha o vlastenectví, lásce a hrdosti, košatý historický román se vším všudy. Román, který mě naučil vidět Poláky jinak.