Eldar80 Eldar80 komentáře u knih

Stříbrný trn Stříbrný trn Raymond E. Feist

Po druhém dílu docela zklamání. Dobrodružná road story zakončená velmi slibným závěrem, který nezvrátí neschopnost knihy vtáhnout do děje. 65%

29.05.2014 3 z 5

Mág – Mistr Mág – Mistr Raymond E. Feist

Naprosto úžasná kniha. Knize značně pomáhá chybějící úvod, protože je vlastně druhou polovinou původně jedné knihy a tak se hned od začátku ocitáme uprostřed trhlinové války. Není to sice nějaká vysoká literatura, ale kniha bohatě využívá možností, které fantasy svět rytířů a čarodějů nabízí. Povinná četba pro fanoušky fantasy žánru, ostatní mohou být zklamáni přílišnou pohádkovostí. 110%

17.05.2014 5 z 5

Spolu opustíme den Spolu opustíme den Johanes Anker Larsen

Jedná se o čtyři docela krátké povídky na téma jak se "běžný život stane spirituálním/celistvým", ale ta poslední mě trochu dostala, ikdyž to vlastně ani nebyla povídka... 70%

04.05.2014 3 z 5

Poražení králové Poražení králové Robert Holdstock

Kniha se dá doporučit pouze fanouškům Holdstocka. Děj je docela dost rozvláčný a zmatený. Sice se vše ujasní v závěru, ale to už je dost pozdě na lepší hodnocení. Z Keltiky jsem měl strach, protože dát dohromady řecké pověsti a pověst o Merlinovi se mi zdálo příliš nesourodé, ale výsledek je velmi dobrý. Druhé pokračování se mi zdálo o něco lepší, ale závěrečná kniha už pouze uzavírá celý příběh. ??%

16.03.2014 3 z 5

Kečara Kečara Květoslav Minařík

Na knize je cenné, že se dozvíme jaká byla situace duchovních lidí v komunistickém Československu. Minařík vypráví svůj příběh od úplného dětství až do doby, kdy knihu psal. Dozvíme se tak v jakých vyrůstal podmínkách jako dítě a jaké měl tehdy rodinné zázemí. Vypravuje jak dospíval a jak strastný byl tehdy život. Z knihy se tak dozvíme jak těžký byl život prostých lidí v meziválečném Česku. Dozvíme se, jaké překážky ho potkaly, když se pokusil předat svou nauku co nejvíce lidem. Knihu mohu doporučit hlavně duchovním hledajícím, které zajímá především mystika. Nic pro dnešní pseudoesoteriky. 120%

23.02.2014 5 z 5

O smrti a znovuzrození O smrti a znovuzrození Ole Nydahl

Chtěl jsem dát maximální hodnocení, ale bohužel tak nemohu učinit, protože kniha se příliš věnuje učení diamantové cesty než smrti samotné. Myslel jsem, že kapitola o vědeckém poznání smrti bude poněkud delší. Potom se kniha prakticky nevěnuje OOBE a NDE zážitkům což je podle mě škoda. Takto jak je kniha vystavěna příliš hrozí, že ji běžný člověk odloží s tím, že "je tam moc budhismu". Až to vypadá jako záměr, že kniha není vyčerpávající a slouží jako pozvánka k návštěvě centra... Ale komu nevadí budhistický popis světa tomu mohu knihu vřele doporučit. ??%

22.02.2014 4 z 5

Duhové tělo Duhové tělo Čhögjal Namkhai Norbu

Kniha je spíš pro studenty dzogčhenu nebo pro větší zájemce o budhismus. Ikdyž je popis knihy fascinující, tak životopis sám je pouhým životopisem s neuvěřitelným závěrem. Běžní lidé tedy budou nejspíš zklamaní, protože kniha neobsahuje žádnou "senzaci". 70%

08.02.2014 3 z 5

Je Bůh matematik? Je Bůh matematik? Mario Livio

Z knihy jsem zklamaný, protože se spíš jedná o určitý historický přehled jak se filozofie vyrovnávala s postupně větší a větší schopností matematiky popsat vnější svět. Očekával jsem, že kniha bude mít podle názvu poněkud více náboženštější charakter, ale místo toho se hlavně řeší, zda je matematika objevována nebo pouze vytvářena.
Hodnocení pro toho kdo očekává spojitost matematiky a Boha je 2 hvězdy a pro lidi, které zajímá historický vývoj matematiky 4 hvězdy. 60%

21.01.2014 3 z 5