elcapitano elcapitano komentáře u knih

Stín katedrály Stín katedrály Miloš Urban

chvilku mi trvalo, než jsem přistoupil na formu, kterou je to napsané (dva subjektivní pohledy, dva rozdílné jazyky, které se střídají), ale pak jsem se začetl a kniha mne pohltila. Ke konci to uchvácení trochu polevilo, ale vydrželo.
Zápletka mi přišla slabší, nicméně celková atmosféra, reálie a magičnost vyprávění jsou opravdu dobré.
Rád bych vyzdvihl i zpracování knihy - parádní "dvojité" ilustrace!
Nu, pustím se do toho Fulcanelliho...

27.06.2013 4 z 5

Případ Pelikán Případ Pelikán John Grisham

Další Grishamovka z právnického prostředí. Parádní čtení.

10.05.2013 4 z 5

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Je to předvídatelné a nekomplikovsné, ale nesmírně čtivé.

10.05.2013 4 z 5

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Moje první setkání s C.J. Sansomem. Jsem moc spokojený, knihu jsem přečetl jak to šlo nejrychleji. Napínavý děj, historické pozadí, čtivé. Užil jsem si to.

18.03.2013 5 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Pěkné, hluboké, propracované, čtivé. Opravdu doporučuju a vzdávám hold autorovi.

05.03.2013 5 z 5

Lovci diamantů Lovci diamantů Wilbur Smith

Strhující, akční, atraktivní, napínavé... A to je vlastně také trochu problém. Na můj vkus je to přeplácané "dlouhýma zlatýma nohama, rolls roycema a bentleyema, letadlama, loděma, honičkama, střílečkama....hlavní hrdina dokonce mužně "vysune bradu"..
Takže jako detektivka na dovolenou nebo čtení do tramvaje je to dobré, ale že by to byla nějaká velká literatura...

05.03.2013 3 z 5

Poslední vůle Poslední vůle John Grisham

Ano, to se mi opravdu líbilo. Zhltnul jsem to jedním dechem.

18.01.2013 5 z 5

Kolumbova záhada Kolumbova záhada Steve Berry

No to tedy byla slátanina. Asi ve 2/3 jsem to prostě vzdal a odložil. Ono smíchat Kolumba, židovský chrámový poklad, Golema, investgativního novináře, Jamajské narkobarony, Kubánskou totalitu, Vídeňskou katedrálu, Floridu, Prahu, nevděčnou dceru... a já nevim co ještě je prostě moc.

10.01.2013 1 z 5

Kryštof Kolumbus – poslední z Templářů Kryštof Kolumbus – poslední z Templářů Ruggero Marino

Nemůžu hodnotit jako celek, ale knihu jsem odložil po padesáti stránkách jako naprosto neuspořádaný záhadologický blábol.

28.12.2012 odpad!

Partner Partner John Grisham

Akční, poutavé, chytré..bavilo mne to. Jedině snad trošku předvídatelné.

26.10.2012 4 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Myslím, že to AH před 80 lety celkem vystihl, ne? Bohužel.
Trochu z toho zavání fascinace sexem a drogami, ale jinak mrazivé a přesné.

09.08.2012

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nechápu, co na tom všichni mají. Tváří se to jako vyšší literatura s přesahem bůhví kam, ale je to obyčejná slátanina.
Nejhorší ale je, že ta kniha předstírá něco, co rozhodně není.

09.08.2012

Výprava na Mauritius Výprava na Mauritius Patrick O'Brian

4. kniha ze serie. Koho baví takto zaměřená literatura, ten si při četbě této knihy užije podobně jako při předchozích dílech. Knihy P. O'Briana se vyznačují naprosto přesným podáním historických reálií, tedy života na palubě plnoplachetníku. A to včetně přesného a poutavého popisu poměrů v Královském námořnictvu. Obdivuji zde fundovanost překladu - přeci jen, jsme suchozemský národ, který nemá úplně zažité termíny jako "brámová čnělka" nebo "o dva dílce přilehnout k větru".
Škoda, že už mi zbývá k přečtení jen poslední díl.

14.05.2012 5 z 5

Kompas: Historie nejdůležitějšího navigačního zařízení všech dob Kompas: Historie nejdůležitějšího navigačního zařízení všech dob Alan Gurney

Tak to je opravdu pro jen pro zájemce o historii lodní dopravy. Pokud mezi ně patříte, tak pak je to opravdu dobré.

01.04.2012 4 z 5

H.M.S. Surprise: Loď Jeho Veličenstva H.M.S. Surprise: Loď Jeho Veličenstva Patrick O'Brian

Opět bravudní, chytlavé, zábavné, poučné. Navíc mne baví námořní historie, takže kniha přesně podle mého gusta. Myslím, že i kdybych nebyl zrovna nadšenec do lodí, tak bych to přečetl s velkou chutí.

11.03.2012 5 z 5

Kapitán fregaty Kapitán fregaty Patrick O'Brian

Báječné, čtivé, fundované. Moc mne bavilo a určitě si celou serii v budoucnu dám ještě jednou.

11.03.2012 5 z 5

Král a císař: Příběh dlouhého panování Zikmunda Lucemburského Král a císař: Příběh dlouhého panování Zikmunda Lucemburského Jiří Hanibal

Je to historická biografie (?) a tak její poutavost závisí převážně na životě popisované osobnosti - zde Zikmunda. Těžko říct, že kniha byla napínavá nebo že čtenáře pohltí. Spousta jmen, politiky..atd. Na druhou stranu musím konstatovat, že ač jsem se jí zvl. ke konci dost prokousával, tak mne vlastně bavila, otevřela mi daší obzory. Navíc si cením i pohledu na husitství jaksi z druhé strany.

11.03.2012 4 z 5