-edie -edie komentáře u knih

Kniha co člověku poradí, i když jsou to většinou rady čtenáři už předem jasné a jen se ujistí, že opravdu mohou fungovat. Velkou vadou je však to, že je vše slepené motivačním klišé.

19.12.2014 4 z 5

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Pan Kulhánek je rozhodně nějak narušený, ale krásně narušený. Takto ryzí akci by nikdo „normální“ napsat nemohl. Proto si ho jako spisovatele vážím. Na druhou stranu bych s ním do sklepa či tmavé uličky nevlezl ani za všechno knižní zlato světa.

19.12.2014 3 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Není moc příležitostí k tomu, aby člověk fandil takto parádnímu „vožungrovi“. Ale tady prostě musí…

19.12.2014 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Po přečtení této knihy jsem měl velké nutkání udělat piruetu, půlobrat a sám utnout hlavu nějakému zmetkovi (naštěstí však nevlastním ani stříbrný a ani ocelový meč).

19.12.2014 5 z 5

V řadě knih se člověk dokáže ztotožnit s hrdiny, fandit jim, přát jim štěstí, ale popis reálií i příběhu samotného je v podání pana Tolkiena tak čistý, že má člověk pocit, jako by tam byl.
A to je na této knize to nejkrásnější, že může člověk opravdu opustit reálný svět a žít svůj příběh ve Středozemi.

19.12.2014 5 z 5