Dworkin Dworkin komentáře u knih

Mise na planetě Mise na planetě Michael Mammay

Opravdu zajímavé sci-fi vyprávění, které se mi četlo velmi dobře a lehce.
Hlavní hrdina, plukovník Butler, je sice voják z povolání a alkoholik, ale i tak si brzy získal mé sympatie. Jeho vystupování v roli "detektiva" mi připomnělo televizní seriál JAG, ale tohle bylo mnohem zábavnější vyšetřování.

25.04.2023 4 z 5

Odpočet Odpočet Michael Atamanov

Naprosto souhlasím, Atamanov je v současné době nejlepším autorem LitRPG a možná literatury sci-fi vůbec. Je radost začíst se do jeho fantastických představ a nápadů a přitom se to čte vždy tak lehce. Tím mi připomíná A.C.Clarka. Příběhy těchto autorů se vám dostanou pod kůži a už nikdy na ně nezapomenete.

03.01.2023 5 z 5

Amber: Kroniky Amberu 1–10 Amber: Kroniky Amberu 1–10 Roger Zelazny

Poprvé jsem si celou sérii (dvě pentalogie) přečetl někdy počátkem devadesátých let a od té doby jsem si to asi dvakrát znovu připomněl. I když jsou dnes už podobně dobrá díla, tak před vypravěčstvím Rogera Zelazneho stále smekám. A určitě všem doporučuji přečíst i další jeho díla, nejen Amber.

06.01.2020 5 z 5

Válka klanů Válka klanů V. Mahaněnko (p)

Za celou sérii si Mahanenko zaslouží plný počet hvězdiček, bylo to opravdu povedené dobrodružství a mnohokrát jsem se od srdce rozesmál vtipně použitým dialogům, komentářům a situacím. Díky patří samozřejmě také překladateli. Určitě si celou sérii ještě jednou přečtu.

Odkaz Protektorů Odkaz Protektorů Jan Kotouč

Většinou českou sci-fi nečtu, ale nedávno mě mile překvapil Jakub Mařík se svým románem Salamis, tak jsem tentoktrát zkusil Centrální imperium. Chytlo mě to a přes prodloužený velikonoční víkend jsem si s chutí dal všechny čtyři díly. A musím poděkovat a poblahopřát, bylo to opravdu dobré, zcela srovnatelné se současnou military sci-fi, jakou třeba píše Marko Kloose, kterého mi to připomínalo asi nejvíc. Jan Kotouč nepíše až tak naturalisticky, ale emoce ze čtenáře vymáčknout dokáže :-)
A moc se mi líbilo to propletení děje s pokrovou hrou, zajímavý nápad. Překvapilo mě, že celá sága na mě působí i přes akční drsné zápletky vlastně trochu jako pohádka. Zřejmě je to tím, že si čtenář zvykne, že to nakonec všechno "dobře dopadne".

06.04.2021 4 z 5

Dluh Dluh Dmitrij Rus

Bylo by to velmi dobré a zábavné čtení, kdyby nám vydavatel (Fragment) byl schopen celou sérii nabídnout v rozumné době, třeba během jednoho kalendářního roku. Takhle je to doslova zoufalé. Už jsem si všechny díly pořídil v ruštině v el. verzi do čtečky za necelých 400 Kč (všech 7 dílů). Pochopitelně to nebude takový zážitek, ale pořád lepší, než čekat na zbytek série roky.

15.07.2020 4 z 5

Sektor osm Sektor osm Michael Atamanov

Jen připojím maxim hvězdiček, o celé sérii se dá mluvit hodně dlouho a jen v superlativech, prostě to nemá chybu! Chytlo mě to podobně jako kdysi obě pentalogie Tajemný Amber od Rogera Zelazneho a pochopitelně ani teď nezůstalo jen u jednoho přečtení.

06.01.2020 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Výborná oddechová četba, doporučuji především všem milovníkům her a fanouškům fantasy. Přečetl jsem všechny tři přeložené díly a netrpělivě očekávám Hrad fantomů (4.). Dal bych to i v ruštině, není to nijak těžké, ale není snadné sehnat ruskou e-knihu a také by se šiknul rusko-český slovník pro Kindle, který zřejmě zatím nikdo nevydal.

28.11.2018