dusty dusty komentáře u knih

Vzduch zdarma a jiné prózy Vzduch zdarma a jiné prózy Sinclair Lewis

Knížka stojí za to hlavně kvůli povídce Motýli ve světle obloukovek. Vzduch zdarma vás nepřivede do euforie, ale potěší a až se prokousáte Mužem, který znal prezidenta (ani přeskočení není na škodu), tak vás čeká pár stránek krásného čtení.

28.11.2012 4 z 5

Muž, který znal presidenta Muž, který znal presidenta Sinclair Lewis

Nic pro mě. Je to pokus o satirické vyobrazení tlachajícího maloměšťáka z předválečného (20. léta). Jen proto, že nerad odkládám knížky a proto, že je to poměrně krátké, jsem to dočetl.

28.11.2012

Vzduch zdarma Vzduch zdarma Sinclair Lewis

Zajímavá knížka, čtivě napsaná. Doporučuju všem milovníkům 20. let. Bohužel příběh balancuje na hraně červené knihovny. Autorovi se to daří celkem slušně ustát a spadne do toho až na samém závěru.

28.11.2012

Proces Proces Franz Kafka

Pěkný román čtivý,zajímavý? To je jak hodnocení housky na krámě! :)

14.11.2012

Droga zvaná letadla. (Ne) skutečné příběhy leteckého mechanika Droga zvaná letadla. (Ne) skutečné příběhy leteckého mechanika Jan Čech

Celkem vtipné příběhy leteckého mechanika o jeho práci od dřevních dob do současnosti.

29.10.2012 4 z 5

Československo Československo Karel Plicka

Úžasná publikace s velkorozměrnými fotografiemi.

24.10.2012

Mladí páni v kamaších Mladí páni v kamaších Pelham Grenville Wodehouse

I kdyby v téhle knížce byla jen povídka "Všem kočkám sbohem", tak by stála za přečtení.

22.10.2012 5 z 5

Můj život s Hitlerem, Stalinem a Havlem - Svazek II Můj život s Hitlerem, Stalinem a Havlem - Svazek II Pavel Kohout

Málokdy jsem četl tak osobitý a zajímavý příběh, který mi odkryl i temnější stránky mojí vlastní minulosti.

10.10.2012 5 z 5

Bezvadný den Bezvadný den Ivan Klíma

Zajímavá práce I. Klímy. V povídkách se autor pokouší o popsání momentálního stavu psychiky v mezních situacích. V nejdelší z nich je nastíněn pocit odcizení mezi lidmi, lehce z toho zavání existenciální témata. Z knížky je bohužel cítit komunistická minulost (v té době ještě současnost) Ivana Klímy.

24.09.2012 4 z 5

Chytněte mi guerézu Chytněte mi guerézu Gerald Durrell

Prostě pan spisovatel. Jen málokdo dokáže svou práci popsat tak vtipně, že byste od Durrella klidně mohli číst příručku o vytírání záchodku.

18.09.2012 5 z 5

Listy: kdo? co? kdy? kde? jak? proč? – 5. Fyzikové Listy: kdo? co? kdy? kde? jak? proč? – 5. Fyzikové kolektiv autorů

Výborně zpracovaná encyklopedie významných fyziků, jejich život a dílo.

17.09.2012 5 z 5

Sudiči Sudiči František Sokol Tůma

Už samotné věnování je úžasné:

"Slovutnému Pánu, panu MUDru EMANUELU ENGLOVI, říšskému poslanci, předsedovi klubu svobodomyslných poslanců atd. atd. z vděčnosti nepatrnou tuto práci připisuje Fr. Sokol-Tůma."

13.09.2012

Tolkienovy říše - Obrazy Středozemě Tolkienovy říše - Obrazy Středozemě J. R. R. Tolkien

Platí vlastně stejný komentář jako u knihy: http://www.databazeknih.cz/knihy/svet-j-r-r-tolkiena-stredozem-ocima-maliru-134260
"Kniha je určená pro každého Tolkienofila, který si chce posovnat svou fantazii s pohledem ilustrátorů Tolkienova díla."

NetWare 4.1 NetWare 4.1 Štěpán Benyovszky

Kniha je o dnes již zastaralém síťovém operačním systému. Ovšem obecné pasáže o počítačových sítích jsou ve velké míře použitelné stále.

02.09.2012

Svět J. R. R. Tolkiena – Středozem očima malířů Svět J. R. R. Tolkiena – Středozem očima malířů J. R. R. Tolkien

Příroda v ČSSR Příroda v ČSSR Jiří Čihař

Opravdu obsáhlá publikace o přírodě kolem nás. Často v ní listuju a dost často hledám i odpovědi na zvídavé otázky.

02.09.2012 5 z 5

Jestli někdo netuší kudy do Tolkiena, ať začné Hobitem. Je to laskavá pohádka, která už ale naznačuje bohatství Tolkienova světa, který je plný úžasných bytostí, moudrosti a krásného jazyka ve výborných překladech.

25.08.2012 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babička je čtení pro romantiky a možná trošku pro historiky. Dneska už se to téměř nedá číst. Obecně to podle mě platí pro Boženu Němcovou. Rozhodně jí nechci upírat zásluhy o český jazyk, práva žen, politickou kulturu atd. Ale její knížky jsou přežité a pochybuju, že si je někdo z mladých lidí přečte jinak než z donucení.

22.08.2012 1 z 5

Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Miloš Václav Kratochvíl

Jako dítě mě taky moc oslovila. Pěkně psaný dobrodružný příběh.

21.08.2012 5 z 5

Tonek z Napoleonovy armády Tonek z Napoleonovy armády Johan Fabricius

Jako dítěti se mi moc líbila.

21.08.2012 5 z 5