Muž, který znal presidenta

Muž, který znal presidenta https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54519/muz-ktery-znal-presidenta-54519.jpg 4 10 3

Formou monologu úspěšného amerického obchodníka a neúnavného žvanila Lowella Schmaltze je v novele podána sžíravá satira na amerického měšťáka, jeho dolarovou "filosofii", vnitřní ubohost, pokrytectví, dunivé vlastenectví a předstíranou demokratičnost. Verše přeložil: František Vrba. Předmluva: Josef Škvorecký.

Literatura světová Novely
Vydáno: , SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

Man who knew Coolidge , 1928

Zelený_Drak
06.12.2017 3 z 5

Zpočátku se mi četlo dobře, ale časem začne být nekonečné řečnění Schmaltzovo skutečně ubíjející. To však jistě byl autorův záměr. Nemohu tedy dost dobře o knize říct nic špatného, je tím, čím měla být, má hlavu i patu a je výstižná.

AdamMez
10.06.2016 4 z 5

Pokud by někoho nezajímala maloměšťácká satira v precizně vypracovaném dokonale otravném monologu protagonisty této eseje, rozhodně doporučuji alespoň předmluvu pana Škvoreckého, která byla jistojistě vynucená okolnostmi doby vydání, ale i s přihlédnutím k této skutečnosti je přímo ukázkovým příkladem spisovatelského bahna :-)

dusty
28.11.2012

Nic pro mě. Je to pokus o satirické vyobrazení tlachajícího maloměšťáka z předválečného (20. léta). Jen proto, že nerad odkládám knížky a proto, že je to poměrně krátké, jsem to dočetl.

Sinclair Lewis
americká, 1885 - 1951