Droga zvaná letadla. (Ne) skutečné příběhy leteckého mechanika

Podtitul knihy (Ne)skutečné příběhy leteckého mechanika přesně vystihuje její obsah. Jsou to poutavá vyprávění z leteckého prostředí, v nichž Jan Čech, jako skvělý pozorovatel, umí dané situace nejen pojmenovat, ale i s humornou nadsázkou trefně vylíčit. Letecký žargon, který ve své knize využívá, mu pomáhá vykreslit jak charaktery jednotlivých lidí, tak i zobrazit atmosféru tohoto lákavého prostředí. V poeticky zpracované skutečnosti s „horníčkovským“ humorem a nadhledem prožije čtenář s velkým zaujetím život „mezi nebem a zemí“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138649/droga-zvana-letadla-ne-skutecne-pribehy-leteckeho-mechanika-138649.jpg 4.514
Literatura česká
Vydáno, Jalna

Kniha Droga zvaná letadla. (Ne) skutečné příběhy leteckého mechanika

GYROTOURBILLON

Velice zajímavá i vtipná kniha z leteckého prostředí. JČ podává srozumitelným jazykem starosti a radosti a fóry jeho práce .
Samozřejmě je kniha nejaktuálnějsí pro kolegy pana autora , ale i fanoušci o aviatiku si přijdou na své.

martin9134
06.09.2018

Báječná kniha pro všechny zajímající se o letectví. Je plná neuvěřitelných, vtipných příběhů a faktů, které se jinak nedozvíte. Většina příběhů se také děla ještě před rokem 1989, takže i je to také pohled do letectví v socialistickém Československu. Za mě 95 %.

svickop
25.03.2015

Pro laika to jsou jen příjemné a úsměvné příběhy, avšak pokud byste pracovali na ruzyňském letišti, ba dokonce se s Honzou i potkali, všechny jeho příběhy... jako byste je prožili s ním. Je to velice svižné a ještě více zábavné čtení. Honzo, palec nahoru a díky!!!!

Bear Reader
27.12.2013

Pana Čecha jsem poznal díky "Čechovinám" vycházejícím na Neviditelném psu. Styl vyprávění blízký mému naturelu a navíc o letadlech... Tomu nešlo odolat a knihu jsem si koupil. Od té doby již několikrát "startovala" k dalšímu čtení.

dusty
29.10.2012

Celkem vtipné příběhy leteckého mechanika o jeho práci od dřevních dob do současnosti.

letadla

Jan Čech
česká, 1950

všech 7 knih autora

Kniha Droga zvaná letadla. (Ne) skutečné příběhy leteckého mechanika je v