Ďumbierka Ďumbierka komentáře u knih

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Nie. Pri tejto knihe som prišla veru na to, že nie všetky recenzie blogerov, sú tak super. Keď počujete všade ako vám knihu odporúčajú a ako z nej mrazí, vychvália ju do nebies a tak si myslíte, ako vám toto bude sedieť a celú knihu čakáte na to, kedy to príde.
No a úprimne? Ono to nepríde. Mrazilo ma akurát z toho, že je taká dlhá a ako môže rozmýšľať niekto tak ako hlavné postavy...
Táto kniha bola pre mňa žiaľ utrpením od začiatku do konca a čo sa týka postáv, tak takto veľmi nesympatické mi ešte asi žiadne neboli. To bolo asi to najhoršie, keďže ide o ICH OSUDY, a ja som ich ani nechcela vedieť. Najlepší tam bol psík a tým môj prejav končí.
Určite má kniha aj obľúbencov a je ich určite veľa, preto som si ju koniec koncov vypýtala na Vianoce, milovníci tejto knihy boli hlavne v blogosfére, nakoľko bol trend dávať túto knižku na minimálne 5fotiek po sebe na IG :) to som veru konečne nejaký ten trend objavila ....aj ja som si ju odfotila keď som ju dostala celá nadšená a potom ešte keď som ju čítala a obálka vyzerá dobre, ale vnútro bolo od môjho vkusu tak vzdialené a nekompatibilné, že zatiaľ to bola mnou najhoršie zvolená knižka.
Aspoň teraz viem, že ak je niečo nejaký veľký trend, asi to ide mimo mňa, alebo musím zavítať sem na DK a pozrieť komentáre.

15.09.2017 1 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Každá sa tam nájde :) či ste extrovert alebo introvert.
Je to také večerné počteníčko, ja som ju prelúskala cestou v aute z BA domov :) a smiala som sa stále.
Určite neobanujete, keď ju budete mať vo vašej knižnici :)

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha je veľmi čtivá :) na Slovensku nemáme také pekné slovo pre tento výraz.
Úplne som sa zamilovala do vyšetrovateľa Joonu a mám doma aj druhý diel z tejto série.
K dvojici Lars Kepler som sa dostala až teraz a je mi to aj ľúto, lebo Hypnotizér bol veru môj šálok kávy a čaju :)
Vyšetrovanie, napätie, akcia, panika a chaos, no ak máte toto v knihe radi, za mňa skvelá.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Ja som nevydržala a videla som film prvý. Vedela som však už na začiatku žiaľ jeden veľký spoiler a tak som knižke odolávala.
Musím však povedať, že to vlastne vôbec nevadilo a isté veci sa dali z diania príbehu očakávať.
Určite príbeh poteší a dostane každú romantickú dušu. A nie je to taká tá presladená romantika, z ktorej sa Vám lepia slzy alebo stránky na prsty pri čítaní :) nebojte sa.
Ja som však slzy vyronila viac pri filme ako pri knižke - to však nehovorí nič o jej kvalite, ja len pri knihách toľko neplačem.....
Veľmi som si obľúbila hlavné postavy a príbeh ma dostal, rozdrvil, cítila som sa ako zaľúbená a všetko silno prežívala a premýšľala čo by som ja robila na jeho a jej mieste.
Premýšľam však, či čítať aj dvojku, takéto ukončenie mi prišlo vhodné a príbeh mohol takto jednoducho skončiť...každému mohla potom fungovať jeho predstavivosť.

Krvavá hmla Krvavá hmla Mark Roberts

Knižka je podľa mňa veľmi dobre napísaná. Štýl autora mi vyhovoval a čítala som na moje pomery veľmi rýchlo. Čo ma trošku mrzelo je to, že som pointu knihy tak trochu tušila a odhalila a tak som len čakala, kedy si to, čo som tušila aj prečítam.
Podľa môjho by mohol byť koniec viac prekvapivý ako bol, no kniha bola aj tak dobrá a ja si určite prečítam aj ďalšie od pána Robertsa :)

15.09.2017 4 z 5

No čo vám budem hovoriť, ja som pottermaniak a veľmi som sa tešila na túto krásku po vzhliadnutí filmu. Kniha vyzerá nádherne a od slova do slova je to scenár, takže myslím, že stačí aj vidieť film, no ja som ju musela aj prečítať.
Nie je to román na dlho, ak ľúbite viac také, potom si pozrieť film alebo to naozaj brať ako scenár :)
Mne sa páčilo, aj všetky tvory :) aj postavy.

15.09.2017 5 z 5

Učeň Učeň Hans Rosenfeldt (p)

Druhý diel so série o Sebastianovi Bergmanovi. Čo vám budem hovoriť :D, myslela som, že po prvých stranách to bude úžasný triler s krimi zápletkou a vyšetrovaním.
Tak to aj bolo, kým v prvej časti neprišiel ten bod, kedy sa cca na 100strán začali rozpisovať pocity postáv a hlavne takých, ktoré ma vytáčali :D - áno , Sebastian mi lezie na nervy, no dalo sa to prežiť a potom po týchto nekonečne dlhých stranách pre mňa o ničom, sa to rozbehlo ;) (jupí) a príbeh som hltala, námet super aj hlavný hrdina si mohol pomasírovať EGO, lebo všetko sa točilo okolo neho, chvíľami som ho ľutovala a potom sa zase chytala za čelo.... koniec bol ale skvelý!!! Celkovo je knižka u mňa taká na vážkach, no je dobrá, mala napätie a prinútila ma sa od nej ku koncu neodtrhnúť....
Toto ma navnadilo si kúpiť 3.diel a pevne verím, že dočítam celú sériu keď som sa na to dala :)

15.09.2017 3 z 5

Chlapec v pásikavom pyžame Chlapec v pásikavom pyžame John Boyne

Knižka je zjavne písaná pre mladšie publikum ako som ja, to zistí čitateľ po pár stranách a keď bude premýšľať, či nie je v knihe chyba, keď je tam slovo ako - Fujrer.
Chyba to nie je. Je to príbeh podaný očami 9-ročného chlapca a tak to treba brať.
Knižka nie je zlá, je dobrá - vzhľadom na smutnú tému 2.sv. vojny , je to podľa mňa určite vhodné aj mladším čitateľom a na SR by to bolo určite vhodné aj do povinného čítania a možno by to aj viac detí oslovilo napr. na takom dejepise - a číta sa ľahko.
Nenájdete tu katastrofické opisy z táborov , ale nájdete tú katastrofický opis toho ako sa 9-ročnému chlapcovi zrútil svet, keď mal opustiť svoj domov a tiež ako deti vnímali vojnu.
Je to o priateľstve, odvahe, skúmaní nových vecí....
Určite môžem odporučiť.

*poznámka na záver: videla som xy rokov dozadu film a ten ma veľmi dojal, možno preto som sa na knihu pozerala už ináč, no nevadilo mi ju čítať ani keď som vedela ako skončí.

15.09.2017 3 z 5

Jak dlouho přežije lidstvo - katastrofy, které jednou nastanou Jak dlouho přežije lidstvo - katastrofy, které jednou nastanou Viktor Černoch

K tejto knihe odporúčam so sebou nabaliť veľa humoru, nadhľadu a ľahkú hlavu.
:) ja som si veľmi obľúbila poznámky autora vždy označené (*). Nešla som do toho čítať knihu a skončiť s depresiou :) to by bolo veru nepríjemné :)...
Kniha bola z časti pre mňa oddychové čítanie, nakoľko áno, autor opisuje koniec existencie ľudstva , ale podľa mňa to zobral aj s humorom a bolo to ako taký dokument niekde na Viasat alebo Discovery.
Pri hlbšom pohľade, sa mi ale knižka čítala miestami ťažko, na to aká je tenučká....
Dávam to za vinu nespočetnému množstvo nevysloviteľných mien :) a všelijakých vedeckých miest a centier a stredísk :D ...
Každopádne témy boli zaujímavé a pre niekoho kto sa zaujíma, môžem odporučiť, podľa mňa je tak veľmi dobré zhrnutie plytvania zdrojov, globálneho otepľovania a takéto podobné témy, ktoré sa nás dotýkajú asi najviac...
Mne sa knižka páčila, no má určite ohraničené a osobité "publikum".

15.09.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha ma veľmi prekvapila. Prvá po veľmi dlhej dobe od "nášho" resp. susedného autora. Cítila som sa až previnilo, že takéto dobré knihy som možno aj v minulosti prehliadla a že asi aj u nás a v Čechách sú skvelí autori.
Hana mi vzala dych po dočítaní. Väčšinu knihy som prečítala za 2 dni - piatok a sobota, keď bol na to čas ....pohodička, čajík :)
Myslím, že by takúto knižku mohli zaradiť aj do povinného čítania, bolo by to určite skvelé a myslím, že by to zaujalo aj veľa študentov na SŠ.
Za mňa určite 5* a rátajte s tým, že možno ani slová nebudú po dočítaní.
Ja som HANU mala v hlave ešte 2 týždne po dočítaní ...