dracik dracik komentáře u knih

Kde raky spievajú Kde raky spievajú Delia Owens

Prečítala som ju za necelé dva dni, úplne ma pohltila. Siahla som po nej s obavou, kedže bola označená "NEW YORK TIMES BESTSELLER" a moja skúsenosť s touto literatúrou je rôzna. Určite je to jedna z tých kníh, ktoré vo vás zostanú a budú zamestnávať vaše myslenie a cítenie ešte dlho. Krásny popis prírody a samotného deja. Autorka čitateľa prenesie do svojho literárneho sveta, až vám je ľúto, že je koniec...

18.11.2019 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Majsterka slova opäť nesklamala. Vynikajúco spracovaný príbeh, autorka priblížila pútavou formou život v povojnovom Československu inak ako väčšina strohým informácií poskytnutých v učebniciach dejepisu. Snáď sa táto doba už nikdy nebude opakovať.

20.04.2018 5 z 5

Bezfarebný Cukuru Tazaki a roky jeho putovania Bezfarebný Cukuru Tazaki a roky jeho putovania Haruki Murakami

Toto bola moja druhá prečítaná kniha od Murakamiho, ale určite nie posledná - pre mňa čítanie jedným dychom... otvorený záver vôbec nie na škodu :-) ... taktiež pre mňa zaujímavé popisy života japonského obyvateľstva a jednoznačne hĺbka diela...

08.04.2019 5 z 5

osobne som bola sklamaná, čakala som niečo iné, dej sa dal dopredu predpokladať - úplne zbytočné pokračovanie

11.10.2017 2 z 5

Zrada Zrada Jo Nesbø

Vynikajúci titul - z prvých troch dielov Harryho Hola jednoznačne najlepší

29.09.2017 5 z 5

Hitler a Habsburgovci: Führerova pomsta cisárskej rodine Hitler a Habsburgovci: Führerova pomsta cisárskej rodine James Longo

Mňa táto kniha úplne dostala. Je plná faktov a zároveň sa číta sama a s ľahkosťou. Autor - majster slova, Vás vtiahne do deja a ani neviete ako a vzdelávate sa, priam ste hladný po ďalších informáciách. Ani nie na 300 stranách vidíte paralelu života diktátora a osudy jednej rodiny. Kniha presiahla moje očakávania

13.11.2020 5 z 5

Mastičkár Mastičkár Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Krásna kniha - veľmi ma prekvapil obsah diela. Autora som vôbec nepoznala, ale určite si prečítam aj druhý diel. Knihu som objavila náhodou vďaka Čitateľskej výzve :-)

10.11.2017 5 z 5

Ferrante opäť nesklamala :-)

30.10.2018 5 z 5

Schudni vďaka tuku Schudni vďaka tuku Mark Hyman

Prehnané množstvo zbytočných štatistík, ale na druhej strane zaujímavý pohľad na úlohu tukov...

21.05.2018 4 z 5

Kolymské denníky Kolymské denníky Jacek Hugo-Bader

"Magický príbeh Poliaka, ktorý sa stopom presúva po ďalekej ruskej Sibíri, čitateľa sprevádza cez zlatokopecké osady a hrdzavé drôty bývalých gulagov." Cestopis popretkávaný príbehmi skutočných miestnych obyvateľov.

12.02.2018 5 z 5

Planéta Kaukaz Planéta Kaukaz Wojciech Górecki

Zaujímavé reportážne dielo - mňa veľmi potešilo. Samozrejme čitateľ by mal vedieť čo to o dejinách Ruska, Čečenska, Abcházska... a iných ostatných priľahlých častiach, územiach či krajinách a národoch, aby ho táto neveľká knižka fascinovala a uvádzala do deja.

02.02.2018 5 z 5

Ropný kolaps Ropný kolaps Andreas Eschbach

Čítala sa jedným dychom - zaujímavá téma

08.11.2017 5 z 5

Návrat malého princa Návrat malého princa Jean-Pierre Davidts

Nie je to Exupéry, ale celkom vydarené pokračovanie.

31.12.2016 5 z 5

Sklenené telá Sklenené telá Erik Axl Sund

sklamanie, odpad

30.01.2021 1 z 5

Rok, ktorý všetko zmenil Rok, ktorý všetko zmenil Georgia Bockoven

napínavá kniha až do konca

04.10.2017 5 z 5