DomiPaulie DomiPaulie komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

poutavé

03.01.2016 5 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Knize nemám co vytknout, bavila mě a byla plná zvratů. I když se tváří jako samostatné dílo (tedy duologie) tak rozhodně doporučuji si nejdříve přečíst (v tomto pořadí) triologii Griša a duologii Šest vran. Všechny tito knihy na sebe nepatrně navazují. Není to sice nejnutnější k pochopení příběhu, ale velmi to usnadní pochopení postav a taky si vychutnat detaily, které jinak nepochopíte - jelikož události a postavy ve výše vyjmenovaných knihách se objevují i zde. Rozhodně tuto knihu doporučuji, stejně jako všechny předešlé, a už se těším až mi dorazí objednaný druhý díl.

07.02.2024 5 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Radek Sterakdary Starý (p)

(SPOILER) Pozor spoiler! Knížka se mi opravdu líbila. Přečetla jsem ji asi za 4-5 dní. Až si říkám jak to mohlo autora všechno napadnout. Příběh jsem prožívala a nejvíc asi "smrt" Laraema. Postavu jsem měla opravdu ráda, hlavně spolu s Arilou a bavilo mě co společně dokázali. O to víc mě mrzelo, že ta postava zmizela. Opravdu doufám, že se znova nějakým zázrakem objeví jako samostatná postava (samozřejmě vylepšená a ještě více propojená s Arilou), ale něco mi říká, že se to nestane. Knížku ale hodnotím dobře.

08.10.2023 4 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Skvělé pokračování

15.12.2015 5 z 5

Stíny Citadely Stíny Citadely Radek Sterakdary Starý (p)

(SPOILER) Je to tak, postava Laraema mi bohužel stále chybí a celou knihu jsem čekala, kde se objeví a jak. Jednou se tedy objevil jako nějaká "vzpomínka" (to bylo fajn), ale vzhledem k tomu, že ho má Arila nějakým způsobem v sobě, se jinak moc neprojevil - škoda. Každopádně kniha se mi líbila, ale poutavější byli první dva díly. I tak ale sérii nezavrhuji a netrpělivé očekávám další.

09.10.2023 3 z 5