dohnálci dohnálci komentáře u knih

O zvědavém kuřátku O zvědavém kuřátku Maggiorina Castoldi

Knihu si vybrala dcera v knihovně kvůli roztomilému kuřátku na obrázku a ano ilustrace bylo to jediné co knihu drželo. Obsah byl snad nejslabší dětskou knihou, kterou jsem dosud četla.

Ze tří epizod kuřátka Pípátka byla jakštakš ucházející a trochu smyslu plná ta se sluníčkem. Námět, o pádu sluníčka a popálení se od ohně by byl i poučný, ale to zpracování byla pro mne katastrofa. I další dva příběhy o lvu a pejskovi by nebyly špatné, ale autorka jako by prostě něco vyprávěla bez zájmu a nadšení a vůbec dané téma nevyužila.

Knihu jsem tedy přečetla dceři na dobrou noc a s radostí odložila, že je to už za mnou.

26.06.2020 1 z 5

Ariel a delfín Flip Ariel a delfín Flip Walt Disney

Vždy když čtu zkrácené verze filmových pohádek, tak trnu hrůzou co z toho vzejde za "osekaninu". V tomto případě se kniha povedla. Jednotlivé strany na sebe dějově a smysluplně navazují, takže za nás spokojenost.

26.05.2020 4 z 5

Pět ocásků v Harrachově Pět ocásků v Harrachově Michal Dvořák

Krátké veršované vyprávění o myškách co se vydali po vzoru kdejakých čechů na zimní dovolenou do Harrachova. Pěkné pohlazení na duši i díky ilustracím.

10.05.2020 4 z 5

O holčičce, která si přála skoro všechno O holčičce, která si přála skoro všechno Alexandra Vokurková

První "pohádka" O holčičce, která všechno chtěla se nám moc líbila. Dcerka se v ní viděla jen jsem přečetla nadpis. Myslím že se k ní budeme vracet. Bohužel to se nedá říct o druhé, ani já netuším co tím chtěl spisovatel říci. Protože si z toho děti neumí vytáhnout nějakou pointu, tak ji pustily bez povšimnutí z hlavy.

26.03.2020 3 z 5

Zóny zdraví a života: Místa, která léčí Zóny zdraví a života: Místa, která léčí Olga Krumlovská

Z této knihy jsem na rozpacích. Očekávala jsem pozitivní knihu s výpisem míst s pozitivní energií, ale kniha na mne působila spíše depresivně. Možná je to tím, že jsem četla první vydání této knihy, jejíž název ve mne tato očekávání vzbudil. Letem světem autorka v první části knihy proběhla spíše informace o negativním působení což jsem přetrpěla s nepříjemnými pocity a těšila se na druhou část, kde jsem myslela, že se vše obrátí k pozitivnímu, ale ouha. U míst vybrána kraťoučká stať z historie a poté popis. Těšila jsem se jak dost míst v mém okolí opět
navštívím již poučená, kde se dobýt, ale opět popis negativních zón mne od opětovné návštěvy odradil. Se zklamáním jsem tedy knihu dočetla s přesvědčením, že mi tato publikace moc užitku nepřinesla - spíše naopak.

01.03.2020 1 z 5

Podzimní pohádka Podzimní pohádka Lucie Žoltá

Krásná pohádka pro malé i velké děti. Jak Slunce omrzelo koukat se na nespokojená zvířátka, která vše měla a nevážila si toho, dokud to díky jeho odchodu neztratila. Každý i Příroda byl jednou malý a že se k věcem dopracovával úvahou a ne vše hned věděl a znal. Kniha plná poučení a příkladů z běžného života. Obrovské doporučení.

01.03.2020 5 z 5

Šťastný skřítek Šťastný skřítek Petr Sís

Krásná kniha plná ponaučení. Jak si nevážíme toho vzácného co máme dokud to neztratíme. Jak je lehké se do něčeho zakoukat a nechat se tím oznámit. Jak je snadné přijít o to co nám dělalo radost a ještě složitější si to vydobít zpět.

23.01.2020 5 z 5

Začarovaný tatrmánek Začarovaný tatrmánek Jaroslav Vrchlický (p)

Tato kniha má být pro děti? To snad ne, pochybuji že by se s tím vypořádala dnešní mládež na střední, bohužel. Také proto je na konci knihy slovníček? Dojem mi kazily ilustrace, ne že by se mi nelíbily, ale nevím jestli to bylo chybou tisku nebo byly některé ilustrace záměrně rozostřené jako když koukáte na 3D bez brýlí.

04.01.2020 2 z 5

Jaromír Nohavica Jaromír Nohavica Dana Čermáková

Velmi zajímavě pojatá kniha formou úryvků rozhovorů, které během bardovy kariéry vyšly. Sice to asi dalo práci se danými rozhovory prokousat, ale ocenila bych aspoň trochu osobní přístup. Kniha působí jaksi odtažitě a do "kejklířova" života vás bohužel moc nevtáhne. Navíc ke konci už je to takové prolétnutí jak kdyby autor seděl v rychlíku a těšil se na konečnou stanici. Konec knihy na mne působí jako by vás z vlaku vykopli uprostřed noci a vy nevíte proč, prostě nijak neukončené.

29.12.2019 3 z 5

Koho sežere vlk? Koho sežere vlk? Ester Stará

Vynikající kniha. Nepřeberné množství variant sedmi známých pohádek, které děti výborně znají je opravdu nadchlo. Co třeba když Karkulku sežral krokodýl, když šla navštívit žabku a nesla jí párky. Takového dovádění a radosti jsem s dětmi u žádné jiné knihy zatím nezažila. Vřele doporučuji

28.04.2019 5 z 5

Úžasňákovi Úžasňákovi kolektiv autorů

Knižní verze dětských filmů bohužel dost trpí osekáním obsahu na minimum. Tomu kdo film neviděl musí kniha připadat velmi dějově a místně sekaná a ztrácí na napětí a dobrodružství celého příběhu.

06.04.2019 3 z 5

Bouřkový drak Bouřkový drak J. R. Castle

Zatím nejlepší díl série. Nechybí propracovanější zápletka, větší akce, čekané i nečekané zvraty.

01.04.2019 5 z 5

Aďžije náš šév! Aďžije náš šév! Renaud Collin

Moc se mi líbilo originální putování po staletích, ale předchozí díly mi přešli vtipnější, takže jen 4 hvězdičky.

Ohnivý drak Ohnivý drak J. R. Castle

Moc pěkně psaná fantazy o dracích pro děti. Rychlý děj, žádné složité popisy. Vzhledem k cílové skupině dávám 4 hvězdy, ale v okruhu dospělých čtenářů by kniha měla mnohem horší hodnocení. Vadilo mi velké množství překlepů či vypadlých písmen, které dospělého vytáčí a děti dost mate.

Stínový drak Stínový drak J. R. Castle

Druhý díl moc pěkně psané fantazy o dracích pro děti. Děj plynule navazuje na předchozí díl. Více akce a nebezpečí. Vzhledem k cílové skupině dávám 4 hvězdy, ale pro dospělého čtenáře je příliš jednoduchá předvídatelná bez větších popisů a vysvětlování. Vadilo mi velké množství překlepů či vypadlých písmen, které dospělého vytáčí a děti dost mate.

Pohádky z mravenčí chaloupky Pohádky z mravenčí chaloupky Radka Nyklová

Kniha je velmi pěkná jak obsahově tak ilustracemi. Jako velký detailista jsem bohužel místy měla pocit, že se mladší Emil chová vyspěleji než jeho starší bráška nebo jen téměř stejná jména mravenečků zamotala hlavu samotným autorům, kteří si je pletli ilustrací nevyjímaje. Jinak by kniha dostala 5 hvězdiček.

08.03.2019 4 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Hans Christian Andersen

Příběh znám v jiném znění, takže mě dost věcí šokovalo. I díky nádherným ilustracím nepůsobí tento příběh tak ponuře a skoro bych řekla že až mile. Což oceníte u malých dětí.

17.02.2019 4 z 5

Nechci být princezna Nechci být princezna Grzegorz Kasdepke

Obsah knihy shrnul sám autor na poslední ani ne jedné straně. Knihu si vybrala dcera v knihovně na základě nádherných ilustrací, ale obsah bohužel o ničem. Takže za mne obrovské zklamání.

28.09.2018 1 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Milý příběh, o tom že i když máte pocit, že žijete trochu víc mimo tento svět a vše je špatně, stačí náhoda a může se vše najednou změnit a je najednou pro co žít.

05.09.2018 3 z 5

O třech prasátkách O třech prasátkách neznámý - neuveden

Pěkně napsané, výborně se dětem pamatuje, i když ještě neumí číst. Prostě žádná zbytečná omáčka kolem.

29.06.2016 5 z 5