DK_Ronie DK_Ronie komentáře u knih

Prvorození Prvorození Christie Golden

Po mem milovanem Warcraftu ma prvni zkusenost se Starcraft knihou (kdysi jsem aspon hraval prvni dil PC hry). Klasicka Christie, rekl bych :o)

Ackoli jsem vice na akcni a dynamicky dej, knihy od Christie jsou zamerene spise na postavy, jejich rozvoj a okoli. Ale jsou psany tak vyborne a chytlave, ze me to stejne bavi a tesim se, co bude dal.

Opravdu me to bavilo a tesim se na dalsi dily. Hvezda dolu jen proto, ze nektere pasaze opravdu mohly byt trochu kratsi / sviznejsi.

11.06.2023 4 z 5

Fujtajbl! 101 odporných zajímavostí Fujtajbl! 101 odporných zajímavostí Mathilda Masters

Nektere veci byly opravdu zajimave. A nektere opravdu nechutne... :o)

Cilova skupina spise mladsi deti, ale takova rychla jednohubka pro zpestreni, proc ne.

06.02.2023 3 z 5

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Skvele napsana, ctiva, zajimava a poucna kniha nejen o financich. Ale celkove o pristupu k zivotu. Misty jsem tam videl i prekryvy se stoickou filozofii za tim.

04.02.2023 5 z 5

Až dojdou peníze - konec západního blahobytu Až dojdou peníze - konec západního blahobytu Stephen D. King

Urcite zajimava kniha, za kterou je spousta prace. Rada zajimavych poznatku, byt se to do znacne miry toci porad kolem toho stejneho a uz asi vseobecne znameho.

Pro me osobne se ale necetla moc dobre. Navic preferuju spise “prakticke” financni knihy nez historicke a do znacne miry zalozene na predpokladech a obecne makru, ktery stejne nikdo nedovede predvidat.

21.01.2023 3 z 5

Star Wars: Moře v plamenech - Pevnost Vader Star Wars: Moře v plamenech - Pevnost Vader Chuck Wendig

Proste Vader... i kdyz z tech vsech komiksovych knih s Vaderem radim tuto trochu niz v zebricku.

27.12.2022 5 z 5

Moderní time management Moderní time management Kevin Kruse

Kniha je docela ctiva a obsahuje nekolik uzitecnych tipu do pracovniho i osobniho zivota. Zaroven by ji ale slo jeste vice zestihlit a nektere rady jsou obecne zname ci logicke a nektere ne vzdy pouzitelne.

15.11.2022 3 z 5

Illidan Illidan William King

Super zalezitost. Zacatek se kratce kryje s Warcraft 3 RoC / TFT, ale dava lepsi vhled do postavy. Zejmena druha cast knihy pak je akcni rezba, ktera umozni lidem, co prestali hrat WoW, nahlednout do dalsich udalosti.

06.11.2022 5 z 5

Rothschildové Rothschildové Egon Caesar Conte Corti

Paradoxně, byť jsem knihu nedočetl, tak hodnocení ponechám poměrně vysoké. Úplně mi to nesedlo, ať už jazykem, stylem psaní nebo obecně formou. Ale klobouk dolů, jak detailní a komplexní popis zrodu dynastie ta kniha podává. Určitě spousta zajímavých věcí.

27.09.2022 4 z 5

Inteligentní investor Inteligentní investor Benjamin Graham

Velmi kvalitní investiční bible s řadou nadčasových myšlenek / pilířů investování. Trochu se na ní ale podepsal zub času, zaměření na US investory a náročnější styl psaní. Určitě bych nedoporučil úplným začátečníkům (nicméně existují podařená shrnutí - třeba i na Youtube).

28.06.2022 4 z 5

Star Wars: Vyvolený - Světlo pohasíná Star Wars: Vyvolený - Světlo pohasíná Charles Soule

Vlastne muj prvni komiks. Trochu nezvyk. Mozna jsem s tim chvili bojoval, jak to vlastne uchopit... :o) Nedovedu hodnotit uroven kresby, ale zdala se mi fajn. Asi bych dal ctyri hvezdy, ale pridam patou, protoze je to proste Lord Vader, a tomu se neodporuje :o)

03.02.2022 5 z 5

Velký pád: jak zbohatnout při nadcházejícím ekonomickém kolapsu Velký pád: jak zbohatnout při nadcházejícím ekonomickém kolapsu James Rickards

Za mě zklamání. Kniha určitě obsahuje pár zajímavých informací/myšlenek. Ale řekl bych, že jsou to informace, které člověk načerpá i z jiných/lepších knih. Neskutečně mě iritovalo, 1) jak se autor pořád opakoval a 2) že to chvílema byla až hrozná agitka (autor dělá v nějakém fondu, který vám vše vyřeší a nezapomíná to pořád připomínat). Knihu jsem nakonec ani nedočetl.

08.12.2021 2 z 5

Peníze v rukou státu Peníze v rukou státu Murray Newton Rothbard

Určitě užitečná četba, které by řada lidí měla věnovat pozornost. Řada známých věcí, ale hezky shrnutých či vysvětlených z jiného úhlu pohledu / více do detailu, stejně tak hodně zajímavostí. Moc se mi nelíbil úvod/předmluva, přišlo mi to už hodně tendenční.

18.11.2021 4 z 5

The Go-Giver - Dej a bude ti dáno The Go-Giver - Dej a bude ti dáno John David Mann

Shodou okolností jsem knihu četl po Minutovém manažerovi. Vlastně dost podobný koncept. Vyprávění formou příběhu, žák/mentor a vyzkoušení jednotlivých rad na vlastní kůži. Nicméně si nemohu pomoct, ale přijde mi, že kvalita a přínos obou knih jsou diametrálně odlišné. Dej a bude ti dáno bylo subjektivně mnohem čtivější a příjemnější. Dokonce prvky napětí :o) I prezentované rady a myšlenky dávají větší smysl, drží se jednotného konceptu a nejsou do kola opakovány úplně v každé druhé knize. Příjemná jednohubka na večer, můžu doporučit za sebe.

06.10.2021 5 z 5

Darth Bane: Pravidlo dvou Darth Bane: Pravidlo dvou Drew Karpyshyn

Na tuhle knihu (trilogii) jsem se velmi těšil. Dlouho jsem ji nemohl sehnat. Když jsem začal číst první knihu, na malý okamžik jsem zaváhal, zda to bude to pravé ořechové a bude mě to bavit.

První kniha už mě nenechala na pochybách, že tohle bude velká pecka. Druhá, ač některými označovaná za nejslabší, podle mě laťku udržela. Ano, bylo více Zannah na úkor Bane, ale podle mě přirozený vývoj a na kvalitě to ničeho neubralo. A sorry, ale ten závěr? A nemyslím jen rozuzlení v chatce, ale hlavně ten souboj... jestli tohle někdy někdo (kvalitně) natočí, tak to bude orgasmická záležitost :o)

Jednoznačně doporučuju a těším se na poslední díl, který už jsem začal!

26.08.2021 5 z 5

10 způsobů, jak se (ne)nechat připravit o peníze 10 způsobů, jak se (ne)nechat připravit o peníze Tomáš Tyl

Za mě fakt výborná a praktická knížka, která by měla být povinnou četbou na středních školách.

22.02.2021 5 z 5

Star Wars - Rok za rokem: Obrazová kronika Star Wars - Rok za rokem: Obrazová kronika Daniel Wallace

Urcite velmi kvalitni kniha, za kterou je spoustaprace. Obsahuje radu zajimavych informaci i tipu na filmy a kmihy. Za me opravdu hodne odkazu na sbirky hracek a komixu. Vim, ze to k tomu patri, ale me osobne to nezajima. Radsi bych treba jeste vic info o filmech jako takovych nebo o Lucasovi (je-li to vubecmoz e).

22.01.2021 4 z 5

59 vteřin 59 vteřin Richard Wiseman

Psano je to docela dobre. Nektere rady davaji smysl a jsou uzitecne, postrehy docela originalni. Obcas to ale vyvolava dojem spekulativniho cary mary, nez nejake overitelne zavery.

28.09.2020 4 z 5

K čertu s tím - jdeme na to K čertu s tím - jdeme na to Richard Branson

Popravdě mě to trochu zklamalo. Jako jasný - Branson je týpek. Jeho storky jsou jak z filmu, je to čtivé. Ale nemohl jsem se celou dobu zbavit pocitu, že ta kniha je čistě marketingový nástroj, jak ukázat, jak jsme (Virgin) super cool. Myslím, že v daném segmentu knih se dají sehnat lepší.

Čteno v AJ.

22.07.2020 3 z 5

Naučte se investovat Naučte se investovat Daniel Gladiš

Dobra kniha pro zacinajici investory. Nicmene v nekterych ohledech uz se na ni trochu podepsal zub casu. A obcas jsem si rikal, ze chybel nejaky osli mustek od uplnych zakladu k vice ekonomickym vecem. Aktualne ctu Cermaka a prijde mi to lepsi.

13.04.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Asi s vyjimkou zaveru se mi saga o Zaklinacovi fakt libila. Ale ty povidky jsou proste jeste lepsi, nemuzu si pomoct :o)

22.03.2020 5 z 5