divabara.zoz divabara.zoz komentáře u knih

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Kniha, kde se v jednom kuse souloží, napsaná bez jediného sprostého slova. Desítky erotických scén a ani jednou se autorka neopakovala. To je umění.

02.03.2022 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Prvotina, na které ale nepoznáte, že je to prvotina, kniha České autorky, která se ale čte jako thriller severského autora. A stejně klame i obsah. Pokaždé, když si myslíte, že už znáte vraha, musíte všechno přehodnotit. Tahle kniha je proste pecka. A k tomu ta obálka, díky níž se nestydíte číst si ji v tramvaji. Doporučuji všema deseti.

25.10.2022 5 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

ani ne kniha, spis brozurka, asi jsem cekala neco jineho.

02.03.2022 2 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Chvíli jsem kroutila očima, ale pak mi došlo, ze se to vlastně odehrává v době Národního obrození, v podstatě pár let před začátkem 19. století a tím i průmyslové revoluce. V tomhle kontextu to najednou dávalo smysl. Prostě to není temný středověk, ale doba, kdy byly kavárny, koncerty a divadla. Lehká a hravá atmosféra knize svědčila.
Nejvíc se mi asi líbila Vánoční kapitola a scéna kdy se Nikolas opil a šel hledat něco k jídlu. Doporučuji.

14.10.2021 5 z 5

Žila jsem s hlavou v oblacích Žila jsem s hlavou v oblacích Petra Karasová

Je to spis novela, nez roman, ackoliv zahrnuje nekolik let. Autorka verne popsala skutecny boj s dusevni chorobou. Ocenuji, ze knize nechybi napeti.

16.03.2022 5 z 5

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Nevím, asi jsem čekala něco jiného. Místo reálné knihy o domácím násilí se mi dostala do rukou sci-fi o šíleném sériovém vrahovi. Místama to bylo fajn.

02.03.2022 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

dej asi dobry, ale psane divnym stylem. Uplne mi to nesedlo.

02.03.2022 3 z 5

Letní kraťasy Letní kraťasy Šárka Hieková

Pohodove cteni nejen na leto.

15.10.2021 5 z 5

Zakázaná láska Zakázaná láska Petra Karasová

Beru to tak, ze to neni ucebnice dejepisu, ale fikce. Cetlo se to docela dobre, ale spis nez roman je to delsi povidka.

16.03.2022 5 z 5

Hotel rozkoší Hotel rozkoší Marina Anderson

Cetlo se to dobre, ale stejne jako u Ostrova poslusnosti, autorka proste neumi psat konce

02.03.2022 4 z 5

Smlouva s osudem: Cesty lásky Smlouva s osudem: Cesty lásky Jitka Volfová

prvni dva dily cisty odpad, tady se uroven trochu zvedla.
Eva a Adam stejne na facku jako predtim, ale nastesti tu jsou i vedlejsi postavy

02.03.2022 4 z 5