Zakázaná láska ekniha

Dcera jihočeského šlechtice z rodu Vítkovců, čtrnáctiletá Petronela, přijíždí do Nových Hradů, do kláštera na vychování. Zde potká novohradského knížete Miroslava. Petronela si k němu chodí půjčovat knihy, ale vzájemná láska způsobí, že nedělní odpoledne na zámku začnou oba hrdinové trávit jinak. Jenže Petronelin otec má o její budoucnosti jiné představy. Jak dopadne příběh jejich zakázané lásky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280726/zakazana-laska-elF-280726.jpg 1.37
Novely, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno (ekniha), Martin Koláček - E-knihy jedou

Kniha Zakázaná láska

Sharona73
06.08.2019

Tak dobře, na pět hvězdiček to skutečně není, ale jinak se to četlo docela dobře i díky délce knihy. Když pominu historické nepřesnosti, máme to celkem zajímavý příběh.
Kupodivu se od těch dob mnoho nezměnilo. Cesta za tím pravým je stále stejně trnitá, ačkoli místo vynuceného snatku, platíme za naši vlastní, zbrklou volbu.¨
Přiznávám, že by mě docela bavil prequel. Třeba jak se Petronela a Miroslav náhodně setkali a ještě netušili, že to není naposled.

Šmejkyy
08.03.2017

Dneska jsem si konečně přečetl Vaší knihu, kterou jsem měl na ploše PC a stále jsem se k ní nemohl nějak dostat, nevím proč, ale nechtěla se mi číst, pravděpodobně to bude obalem knihy, který mne velmi zklamal. Snažím se však řídit heslem, které říká, abych nesoudil knihu dle obalu, tak jsem se tedy dal do čtení. Jedním slovem se dá shrnout celá kniha, kterou jste napsala. Celou knihu vystihuje pojem HRŮZA. Nezlobte se na mne, ale nikdy ve svém životě jsem nečetl nic horšího, než je vaše veledílo, jinak to bohužel nazvat neumím.

Začátek knihy byl dejme tomu slušný. Popis života v klášteře a prostředí je průměrné, bohužel z tohohle průměru kniha upadá do hlubokého podprůměru. Nechápu, jak může kníže jen tak chodit po klášteře, ženském klášteře a další věc. Druhou věc, kterou moc nechápu je, že po krátkém rozhovoru, který jsme dala na dejme tomu tři řádky si ji pozval hned k sobě na zámek, to mi přijde trochu divné.
Po začátku knihy se dostávám k nedělním návštěvám Petronely na zámku v Nových Hradech. Nechápu však, proč jste návštěvy Petronely na zámku věnovala tolika času a přitom se v podstatě nic nestalo. Já bych vašich X odstavců o návštěvách uměl napsat ve dvou větách: Petronela chodila na zámek, kam si ji pozval kníže, který po ní chtěl sex, jenže za X týdnů, dokonce za 2 roky se nic nestalo. Teprve druhým rokem, když si měla brát nějakého starého dědka z Třeboně se s ním vyspala. Vážně mi nejde do hlavy, proč jste věnovala tolika času návštěvám Petronely na zámku, když pokaždé tam jen čte a odmítne sex, pořád dokola, čtenáře to jen nudí! Vím, že se opakuji, ale opakování je matka moudrosti.

No a potřetí a naposledy. Petronela se odstěhuje na zámek do Třeboně k jejímu novému manželovi, který, jak jste uvedla v jedné větě má sklony k nějakému sadu masu. Nevím, jak ostatním, ale mně to přijde dost ujeté a pokud měl tedy k tomu nějaké sklony, měla jste to více rozepsat. Trapné návštěvy Petronely na zámku v Nových Hradech, kde se nic neděje rozepisujete na X stránkách, ale tohle nerozepíšete vůbec. Více už komentovat nebudu, protože bych mohl pokračovat dál a dál a to se mi nechce.

Na závěr bych chtěl jen říct, že číst Vaši knihu je ztráta času. Za sebe rozhodně nedoporučuji, pokud si budu chtít přečíst nějakou erotickou knihu, najdu si nějakou lépe psanou a ne takové veledílo, jako jste napsala Vy.

mikela
07.01.2017odpad!

"Dcera jihočeského šechtice z rodu Rožmberků..." Anotaci jsme jistě četli všichni, a tak mě zarazilo, že v knize je představena jako dcera Jana z Hradce. Ráda bych upozornila, že to jsou dva rozdílné rody. Dále bych chtěla upřesnit, že Nové Hrady patřily Rožmberkům.
Další zvláštností je chování abatyše k Petronele. Tato mladá dáma je šlechtična z významného rodu a podle toho by se k ní měli všichni v klášeře chovat. Různé práce jako například plení záhonu jsou tudíž směšné. Také bych chtěla upozornit, že klášter je ženský. Možnost, že by kníže Miroslav - byť jen náhodou - mohl zahlédnout dívky je nulová. A když už jsme u Miroslava, víte, že titul kníže k nám přišel až po roku 1618? Dříve se používal titul : Páni z Rožmberka, Páni z Hradce, atd. Ale to už je detail.
Víte, jen málo spisovatelů si troufá psát historický román. A když už, tak si určitě zjistí alespoň základní informace. Zkuste někdy zajet na prohlídku nějakého zámku patřící rodu Rožmberků.

Vrány
Vrány