Lucreziino srdce ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Mladičká dcera vlivného římského muže Rodriga Borgi Lucrezia se má provdat. Sňatek byl domluven, když byla ještě dítě. Lucrezia má z manželství strach. Mimoto odhalí vztah svého otce a jeho milenky Giulie a také musí překonat závažnou nemoc, která sužuje celý Řím. Nebezpečné horečce podlehne i papež. Který kardinál ho nahradí? Lucreziin budoucí muž, španělský šlechtic don Gaspar d´Aversa, je už na cestě a v Lucrezii vzrůstají obavy ze setkání. Jak don Gaspar vypadá? Je milý? To vše jsou otázky, na které Lucrezia hledá odpověď....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294374/lucreziino-srdce-awD-294374.jpg 0.78
Žánr
Novely, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno (ekniha), Martin Koláček - E-knihy jedou
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Lucreziino srdce

Přidat komentář
Markét0138
01. srpnaodpad!

Tahle kniha mě naprosto zklamala. Mám ráda knihy odehrávající se na pozadí historických událostí, knihy, na nichž je vidět, že autor opravdu zná období, do nějž děj knihy zasadil, a případné historické postavy, které do ní začlení. Tohle ale není ten případ. Mám pocit, že si autorka vypůjčila pouze jména, hlavní postavy, skutečné historické osobnosti, se nechovají ani trochu tak, jak by měly. Skutečná Lucrezia byla silná, chytrá, prohnaná žena, zdatná intrikánka, ale tato kniha nic z její osobnosti a vnitřní síly nezachycuje, Lucrezia působí jako naivka, která myslí jen na manželství. Nemám nic proti romantice ani historickým romancím, ale jak říkám, musí to aspoň trochu odpovídat skutečnosti.

mikela
07.01.2017odpad!

Lucrezia Borgia je velmi zajímavá historická osobnost. Byla to neskutečně silná žena, výborná intrikánka a svým způsobem i velmi dobrá vražedkyně. Tato kniha z ní ovšem dělá hloupou, ubohou naivku, která se složenýma rukama čeká na svého milovaného. S prvním komentářem mohu souhlasit jen částečně, tato kniha opravdu nemá nic společného s historií.
Pokud má motivovat zvědavého čtenáře k dalšímu studiu o Lucrezii, pak musím varovat před zklamáním. Lucrezia, ale i další osobnosti z rodu Borgiů jsou jistě neskutečně zajímaví. Avšak je to doba 15.století a jejich život se odvíjel na pozadí neustálých intrik.
Také je pro mě zmatečná poznámka o využití této knihy k výuce cizých jazyků, ale budiž...
Nakonec bych jen dodala menší radu. Drahá slečno, pokud budete chtít napsat další "historický román" otevřete si prosím alespoň wikipedii.


Doporučujeme

Druhý život Marýny G.
Druhý život Marýny G.
Vrány
Vrány

Autor a jeho další knihy

Podobné knihy

Kniha Lucreziino srdce je v

Přečtených9x
Čtenářské výzvě3x