DitaS DitaS komentáře u knih

Syn větru a prsatý muž Syn větru a prsatý muž Josef Formánek

Josef Formáne nebo David Zajíc? Šaman, kouzelník nebo podvodník? Jako by byl sasareu ve vlastním životě. Krátké setkání s vlastní minulostí, stejně nepolapitelnou jako vítr. Větříček. Minulost, která již neexistuje. Smutek ze ztráty i nálezu. Ani šaman nedokáže vrátit, co bylo, natož David Zajíc. Navíc posedlý Silo Kiklo? Nebo i to již zmizelo, stejně jako tradice ostrova, který se potápí do oceánu?

03.04.2017 4 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Prsatý muž je kniha, ve které zapomenete, kde je nahoře, kde dole. Zda to, co nás vede je dobro, nebo si s naším životem pohrává vítr osudu, který se šklebí, jak stará baba. Kniha na hraně .. šílenství, magie, strhujícího vyprávění.

26.04.2016 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

příběh o ženách, které věděly a viděly víc, než jiní.. o ženách, které byly za své schopnosti a vědomosti perzekuovány i uctívány. příběh z kraje, kde byl život život drsný a upřímný.
strhující příběh se vine jako nitka celou knihu proloženou faktickými údaji, tak že na konci nevíte, kde končí fakta a začíná fabulace..

14.03.2016 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

O muži, který se ve svých šedesáti letech díky pomoci nových sousedů naučil znovu žít a cítit život.

27.04.2015 3 z 5

Vládkyně koření Vládkyně koření Chitra Banerjee Divakaruni

Strhující příběh plný chutí, vůní, kouzel..osudu a nevyhnutelných setkáních.

12.02.2015 4 z 5