Dexter Dexter komentáře u knih

Bylo jich deset Bylo jich deset Heinz Günter Konsalik

Tak tahle knížka mě překvapila, opravdu od začátku do konce napínavé čtení, v příběhu, který člověka nenudí. Moje hodnocení: 90%

28.12.2011 5 z 5

Monty - Největší vítězství Monty - Největší vítězství Charles Whiting

Životopisná knížka o jednom ze spojeneckých generálů v druhé světové válce.

28.12.2011 3 z 5

Tekumseh (4. díl) Tekumseh (4. díl) Fritz Steuben

I poslední díl nepřinesl zklamání a užil jsem si plnými doušky. Moje hodnocení: 90 %

Tekumseh (3. díl) Tekumseh (3. díl) Fritz Steuben

I 3.díl si udržel vysoký standart a nechal mě hltat každou stránku děje. Moje hodnocení: 85%

Tekumseh (2. díl) Tekumseh (2. díl) Fritz Steuben

Výborné pokračování 1.dílu. Moje hodnocení. 90 %

22.12.2011 5 z 5

Zločin a vzdor Zločin a vzdor Warren P. Gratias (p)

Výborná knížka o jednom indiánském vůdci s nezlomnou vůlí. Moje hodnocení: 60%

22.12.2011 3 z 5

Kruté století Kruté století Bogusław Wołoszański

Historická knížka o událostech, které ovlivnily a změnily svět.
Moje hodnocení: 70 %

Logika života Logika života Tim Harford

Zajímavý pohled na určité problematiky a ještě zajímavější způsob hledání možných někdy i neracionálních řešení. Tím neracionálním myslím to, že se nám můžou zdát být neracionální a to i tím, že neradi měníme své zvyklosti a předsudky.

20.12.2011 4 z 5

Konspirace mocných a bohatých - Osm nových zákonů peněz Konspirace mocných a bohatých - Osm nových zákonů peněz Robert T. Kiyosaki

Pořád a dokola. Když čtete více knih od Kiyosaki postupem času, už vám to dává méně a méně užitečných informací a postupem času zjistíte, že se názory opakují a máte pocit, že tohle je ten klíč, co myslí tím být bohatý. Neustále prodávat stejnou informaci.
Moje hodnocení: 45 %

20.12.2011 3 z 5

Izrael Izrael Miloš Pojar

Kniha o historii státu Izrael. Stručná a zajímavá.
Moje hodnocení: 55%

20.12.2011

Černá kniha sériových vrahů Černá kniha sériových vrahů Stéphane Bourgoin

Tak tohle je opravdu černá kniha. Když ji čtete, tak snad ztratíte úplně důvěru v lidi. Každopádně výborně zpracované, plné zajímavých faktů a dat o lidech, kteří se dopouštějí těch nejhorších věcí, který si ani nedokáže normální člověk představit.
Moje hodnocení: 95 %

20.12.2011 5 z 5

Prečo chceme, aby ste boli bohatí Prečo chceme, aby ste boli bohatí Robert T. Kiyosaki

Další ze série knih, která nám poskytuje náhled do toho, jak to dělají bohatí, že jsou bohatí.
Moje hodnocení: 70 %

Jak myslí Steve Jobs Jak myslí Steve Jobs Leander Kahney

Výborná kniha o průkopníkovi Stevu Jobsovi.

Mříže v ráji Mříže v ráji Magdaléna Frouzová

Úchvatná kniha popisující evropský ráj, který se může změnit pro ženy z islámského světa v peklo. Vřele doporučuji.
Moje hodnocení: 75 %

Příběhy železné opony 2 Příběhy železné opony 2 Luděk Navara

Pohled na skoro zapomenuté příběhy lidí, kteří se chtěli dostat pryč ze socialistického Československa, pryč za mříže, které tvořily tehdejší hranice.
Moje hodnocení: 75 %

20.12.2011 4 z 5

Kostkař aneb Náhoda je život Kostkař aneb Náhoda je život Luke Rhinehart (p)

Kniha popisuje hlavní postavu, která se rozhodne vložit svůj život do osudu kostky. Aneb život je náhoda. Díky tomu kniha poskytuje náhled na zajímavé životní i běžné situace. Plus erotický náboj.

20.12.2011 4 z 5

Petrosjan, Tal - rytíři královské hry Petrosjan, Tal - rytíři královské hry Viktor Lazarevič Vasiljev

Kniha o šachových velmistrech a příběhy o jejich úspěších.
Moje hodnocení: 60%

20.12.2011 3 z 5

Zabiják Zabiják George Brown

Výborný thriller o nájemném zabijáku. Opravdu příběh, do kterého se čtenář vžije.

20.12.2011 4 z 5

Největší smolaři století - z jejich nápadů zbohatli jiní Největší smolaři století - z jejich nápadů zbohatli jiní Andrea Fehringer

Výborná kniha ani ne tak o úspěchu, jak se na nás valí poslední dobou ze všech stran, ale o pravém opaku. O neúspěchu, o lidech s dobrou myšlenkou, nápadem, kteří si ho nechali utéct mezi prsty.
Moje hodnocení: 95 %

20.12.2011 5 z 5

Krvavý básník Nero Krvavý básník Nero Dezső Kosztolányi

Zajímavá kniha o životě císaře Nera. Můžeme se seznámit hlouběji s děním římské doby a také s psychickými problémy, které udělali z Nera krvavého císaře. V knize se objevuje i detailně Seneca jako poradce v začátcích tohoto mladého císaře.
Moje hodnocení: 40 %

20.12.2011 2 z 5