Mříže v ráji

O máločem se dnes mluví tolik jako o muslimech v Evropě – zpravidla ale v souvislosti s tématy, jako je terorismus, integrace a problémy soužití. Zato o ženách muslimkách se mluví málo. A když, bývá jejich obraz redukován na „utiskovanou ženu v domácnosti“. Ve své nové knize Magdaléna Frouzová přináší příběhy žen, které se narodily nebo strávily nějakou část svého života v Evropě. Ukazuje, jak rozličné jsou jejich životní styly, názory na svět, stupeň integrace, postoj k Evropě, a že je nemožné je považovat za homogenní skupinu. Zároveň skládá mozaiku mentalit a kultur evropských národů. O svém životě „muslimky v Evropě“ hovoří mezi jinými slavná módní návrhářka z Velké Británie, senátorka z Belgie, oběť dívčí obřízky z Rakouska, starší žena, která obětovala celý život v Německu boji za svou vlast, přítelkyně atentátníka z 11. září 2001, muslimka provdaná za Čecha, muslimská feministka, oběť nuceného sňatku a další. Mezi autorkami je i Petra Procházková, Amel Boubekeur nebo Imtaz Khaliq....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95055/mrize-v-raji-95055.JPG 4.130
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno, Vyšehrad

Kniha Mříže v ráji

Jirinamac

Při čtení takových knih jsem šťastná, že jsem se narodila tady. Kéž by tak šťastně mohly žít i ženy v Africe, kde se zastavil čas v jiném století.

danuska
14.01.2018

Veľmi zaujímavá kniha.

Briv
28.02.2016

Kniha mi přišla pod ruku naprosto náhodou, když jsem v knihovně hledala, co jsi vzít s sebou za knížku na dovolenu.
Bylo to pro mě hodně zajímavé čtení, nikdy jsem se podobnému tématu nevěnovala. Je pravda a z knížky je to hodně znát, že muslimský svět je pro evropana velmi nepochopitelný a neuchopitelný. Jsou v něm totiž tak velké rozdíly, že není možné jejich život a myšlení vůbec nějak shrnout. Každopádně jsem velice ráda, že žiji v Evropě, v ČR a rozhodně bych s žádnou muslimkou svůj životní styl neměnila.

Liana
24.02.2015

Zaujimave citanie. Aspon som si trochu rozsirila obzor aj o tejto problematike. Pre tych, ktori radi citaju aj o inych krajinach a zivotoch v nich.

Dexter
20.12.2011

Úchvatná kniha popisující evropský ráj, který se může změnit pro ženy z islámského světa v peklo. Vřele doporučuji.
Moje hodnocení: 75 %