Tekumseh (3. díl)

Tekumseh (3. díl) https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8642/bmid_tekumseh-3-dil-B5C-8642.png 4 113 7

Tekumseh série

Edice KOD svazek 116/III - vyprávění o boji rudého muže za svůj národ, sepsané podle starých pramenů. Obsahuje původní díla: Manitouův syn (Der Sohn des Manitu - 1938) Volání lesů I (Ruf der Wälder - první část - 1939)

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Albatros (ČR)

Der Sohn des Manitou/ Ruf der Wälder , 1966

Jirka92333
15.09.2023 5 z 5

Emotivní vyprávění!!! Indián jenž se snaží zachránit svůj národ před vyhlazením. Knihu jsem přečetl jedním dechem.

Kabuky
02.02.2023 5 z 5

Krásná vzpomínka na dětství.

martin_aston
03.04.2022 5 z 5

Opäť vynikajúce. Trochu menej bojov a akcie, o to viac na motívy Leadership Field Manual modernej armády - dôležitosť lídra a rozhodnej a rýchlej akcie. Teším sa na 4. knihu.

Luigi1
18.05.2020 5 z 5

Velká snaha Tekumseha a přemlouvání náčelníků svou vizí o velkém státě.Doporučuji

minirock
23.08.2017 5 z 5

V tomto dílu se Tekumseh na základě své vize snaží společně se svým bratrem, šamanem Ten-skva-ta-vou založit stejnojmenné hlavní město všech severoamerických indiánů, kde by žili podle tradic a způsobu svých otců. Spojí se kvůli tomu s americkým guvernérem Harrisonem, se kterým podepíše mírovou smlouvu a kterého považuje za přítele. Guvernér jej ale zradí a v Tekumsehově nepřítomnosti město srovná se zemí a indiány pobije. Zdrcený Tekumseh se po vyhlášení války mezi Američany a Angličany (obhospodařující kanadské území) přidává na stranu Britů, s jejichž pomocí doufá v uskutečnění svého snu, sjednocení všech amerických indiánů - Zrozenců země.

HTO
10.03.2012 5 z 5

Tady už to začalo být příliš smutné – což není výtka, jen konstatování. – Ať nejsou všechny mé komentáře k Tekumsehovi jen depresivní: nedávno jsem se, po čtvrtstoletí, dozvěděl, že můj výtisk není ten, který mi koupila maminka – ten leží na dně Jaderského moře, kam spadl drahému spolužákovi M. při dovolené, kam jsem mu ho tehdy na ZŠ půjčil, takže mi tehdy koupil jiný, ale řekl mi to až předloni. Od té doby často na toho Tekumseha, ležícího v modři mezi bývalou Jugoslávií a Itálií, myslím.

Dexter
22.12.2011 5 z 5

I 3.díl si udržel vysoký standart a nechal mě hltat každou stránku děje. Moje hodnocení: 85%

Indiáni dobrodružství

Fritz Steuben
německá, 1898 - 1981
1971  88%Tekumseh (1. díl)
1985  89%Tekumseh (2. díl)
1986  88%Tekumseh (3. díl)
1979  88%Tekumseh (4. díl)
1980  88%Veľký náčelník Tekumseh

Kniha Tekumseh (3. díl) je v