Tekumseh (3. díl)

Edice KOD svazek 116/III - vyprávění o boji rudého muže za svůj národ, sepsané podle starých pramenů. Obsahuje původní díla:
Manitouův syn (Der Sohn des Manitu - 1938)
Volání lesů I (Ruf der Wälder - první část - 1939)

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8642/tekumseh-3-dil-B5C-8642.png 4.491

Tekumseh 3.

Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Albatros (ČR)

Der Sohn des Manitou/ Ruf der Wälder, 1966

Kniha Tekumseh (3. díl)

Luigi1
18.05.2020

Velká snaha Tekumseha a přemlouvání náčelníků svou vizí o velkém státě.Doporučuji

minirock
23.08.2017

V tomto dílu se Tekumseh na základě své vize snaží společně se svým bratrem, šamanem Ten-skva-ta-vou založit stejnojmenné hlavní město všech severoamerických indiánů, kde by žili podle tradic a způsobu svých otců. Spojí se kvůli tomu s americkým guvernérem Harrisonem, se kterým podepíše mírovou smlouvu a kterého považuje za přítele. Guvernér jej ale zradí a v Tekumsehově nepřítomnosti město srovná se zemí a indiány pobije. Zdrcený Tekumseh se po vyhlášení války mezi Američany a Angličany (obhospodařující kanadské území) přidává na stranu Britů, s jejichž pomocí doufá v uskutečnění svého snu, sjednocení všech amerických indiánů - Zrozenců země.

HTO
10.03.2012

Tady už to začalo být příliš smutné – což není výtka, jen konstatování. – Ať nejsou všechny mé komentáře k Tekumsehovi jen depresivní: nedávno jsem se, po čtvrtstoletí, dozvěděl, že můj výtisk není ten, který mi koupila maminka – ten leží na dně Jaderského moře, kam spadl drahému spolužákovi M. při dovolené, kam jsem mu ho tehdy na ZŠ půjčil, takže mi tehdy koupil jiný, ale řekl mi to až předloni. Od té doby často na toho Tekumseha, ležícího v modři mezi bývalou Jugoslávií a Itálií, myslím.

Dexter
22.12.2011

I 3.díl si udržel vysoký standart a nechal mě hltat každou stránku děje. Moje hodnocení: 85%