dencuska dencuska komentáře u knih

Nechcela som ťa stretnúť Nechcela som ťa stretnúť Mária Hamzová

Po prvých 100 stranách tejto knihy som si myslela, že za ňu dám ledva dve hviezdičky, ale druhá polovica knihy to trošku vylepšila :) Začiatok mi prišiel ako neskutočne naivný, dej a opisy daných situácií nezáživné. Druhá polovica knihy bola zaujímavejšia, mala rýchlejší spád, ktorý dotvorila kriminálna zápletka. Knihu som inak na svoje pomery prečítala dosť rýchlo, ľahko sa čítala, nejde o žiadne náročné čítanie. Avšak pre mňa je to kniha na jedno prečítanie, myšlienka dobrá, ale niečo mi tam proste chýbalo, možno mi nesadol práve autorkin štýl písania :) A napokon súhlasím s predchádzajúcim hodnotením, že niekedy som mala pocit, akoby kniha ani neprešla rukami editora, dosť veľa preklepov a chýb. V konečnom dôsledku ju však hodnotím ako priemernú oddychovku :)

27.12.2015 3 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Táto kniha bola mojou druhou od tohto autora a musím povedať, že ma nesklamal, dej bol pútavo napísaný, ale i napriek tomu, jeho kniha Šesť rokov ma asi bavila a chytila viac :) Je to vec názoru, porovnania, ale určite by som siahla ešte aj po ďalších knihách od tohto autora. Koniec bol naozaj dosť prekvapivý, aj keď som možno mala trocha pocit, akoby to autor už chcel narýchlo ukončiť...Ale pre milovníkov trillerov určite odporúčam siahnuť aj po tomto autorovi :)

06.12.2015 4 z 5

Smrť na zájazde Smrť na zájazde Janice Hamricková

Knižku hodnotím ako veľmi dobrú, čítala sa rýchlo a ľahko..jediné čo mi niekedy chýbalo bolo napätie, nakoľko malo ísť o detektívny román, miestami som sa trochu nudila.

30.07.2015 4 z 5

Teraz alebo nikdy Teraz alebo nikdy Darina Mikolášová

Knižka je písaná pútavo od začiatku až po koniec príbehu, a to, že ide o skutočný príbeh tomu len pridáva na zaujímavosti :) Môžem odporučiť hlavne milovníkom skutočných príbehov zo života.

01.05.2015 4 z 5

Konečne sa rozhodni Konečne sa rozhodni Katarína Gillerová

Od tejto autorky mám prečítané už takmer všetky knižky a na začiatku čítania tejto knižky som mala pocit, že je bude jedna z tých slabších. Postupne som si však napravila názor, keďže som sa od knihy len ťažko odtŕhala. Autorka opäť nesklamala, čítanie zo života a oddychové :) Odporúčam.

09.03.2015 4 z 5

Joyland Joyland Stephen King

Táto kniha bola prvou, ktorú som od Kinga čítala. Zo začiatku som mala trošku problém ju úplne neodložiť, trošku ma nudili dlhé opisy. Ale povedala som si, že ju dočítam a nakoniec som neľutovala. Koniec som už čítala so zatajený dychom, a hlavne kvôli nemu sa to oplatilo dočítať :)

17.02.2015 3 z 5

Šesť rokov Šesť rokov Harlan Coben

K tejto knihe som sa dlho nevedela dostať, nakoniec sa mi podarilo na ňu natrafiť v knižnici a neľutujem. Až na pár miest, kde autor podľa mňa zbytočne opisoval situáciu, okolie a pod. sa mi dej veľmi páčil, udržiava čitateľa v napätí, nájdu sa tam aj nečakané zvraty. Možno koniec nemusel byť na tento žáner až taký presladený, ale inak hodnotím knihu veľmi pozitívne :)

09.02.2015 5 z 5

Miluj ma navždy Miluj ma navždy Katarína Gillerová

Výborná kniha, autorka opäť nesklamala..Už od prvej strany ma vtiahla do deja, až pokiaľ som to nedočítala...Aj keď trošku smutné čítanie, ide o knižku zo života :) Odporúčam.

19.07.2014 5 z 5

Zabudni na minulosť Zabudni na minulosť Katarína Gillerová

Opäť výborná oddychovka zo života od tejto autorky.
Jediné, čo mi na tejto knižke troška niekedy vadilo, bolo veľké množstvo postáv a vzťahov medzi nimi, v ktorých som sa niekedy strácala.
Inak vrele odporúčam :)

22.06.2014 4 z 5

Ak mi uveríš Ak mi uveríš Katarína Gillerová

Výborná oddychovka zo života :)

21.04.2014 5 z 5

Nezvestná Nezvestná René Unischewski

Zo začiatku mala kniha dosť rýchly spád, bavila ma. Ale v strede som sa začala nejako nudiť. Opisy situácií mi prišli dosť nudné, ničím nezaujímavé. Ale koniec to zachránil :) Preto dávam 4 hviezdičky :)

13.04.2013 4 z 5

Nový život bez chlapa Nový život bez chlapa Buless

Túto knihu som zhtla za veľmi krátky čas, zaujala ma :) a milo prekvapila. Mala spád a nenudila ma. Čítala sa rýchlo a je to jedna z kníh, ktoré vo mne zanechali emóciu. Odporúčam :)

16.03.2013 4 z 5

Nikdy neklam Nikdy neklam Hallie Ephron

Čítala sa mi rýchlo, ľahko a pútavo. I napriek tomu, že sa mi zdalo už od začiatku jasné, o čo ide, nemám jej čo vytknúť :)

26.08.2012 4 z 5

Mexická vlna Mexická vlna Maxim E. Matkin

Napriek tomu, že Matkin napísal už celkom slušnú zbierku kníh, táto ma zaujala najviac. Je najkrajšia a zároveň smutná, nevedela som sa od nej odtrhnúť. Určite si ju ešte niekedy prečítam.

26.08.2012 5 z 5

Súmrak Súmrak Stephenie Meyer

Nikdy som si nemyslela, že niekedy budem niečo takéto čítať :) Zvábila ma na to kamarátka, ale neľutujem. Od tejto knihy som sa nevedela odtrhnúť a prečítala som ju na šup. Príde mi omnoho zaujímavejšia ako samotný film, ale je to vec vkusu :)

26.08.2012 5 z 5

Nepříjemně blízko Nepříjemně blízko Linwood Barclay

Po predchádzajúcej knihe tohto autora som sa na ďalšiu nesmierne tešila, ale trošku ma sklamala. Autorov štýl mi vyhovuje, napätia bolo opäť dostatočne, ale možno je chyba v tom, že ma to núti porovnávať túto knihu s jeho predchádzajúcou a z toho pohľadu je táto pre mňa o dosť slabšia. Ale teším sa na ďalšiu :)

26.08.2012 3 z 5