Zabudni na minulosť

Nový, v poradí už ôsmy román našej najpopulárnejšej autorky prináša pútavý príbeh dvadsaťsedemročnej Saše a jej mamy, ktoré sa musia vyrovnať so stratou otca a sestry, resp. manžela a dcéry. A hoci sa zdá, že o nešťastnej udalosti vedia všetko, po rokoch vyjdú najavo isté skutočnosti a odrazu je všetko inak...

https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85689/zabudni-na-minulost-85689.jpg 4.383

Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Zabudni na minulosť, 2010

Kniha Zabudni na minulosť

Knihomolka506

Žánr- retrospektivní roman, ich-forma
Příběh o tom, že někdy je lepší nepátrat v rodinné minulosti než se pak dozvědět něco, co někdo nikdy neměl vědět. Saša ztratila před třemi lety půlku rodiny pri horském neštěstí. Čo vše dokáže změnit zděděný náhrdelník na pohřbu strýce? Pak se "rozjede kolotoč " událostí... Co vše se Alexandra tedy domacky Saša o tragédii, která ji zabila sestru a tátu dozvědět? A nejen to... Hádky, vyhrožování, ale taky smrt. Toho všeho byla svědkem jako dítě. Bylo to ale tehdy všechno nebo toho byla víc? A jak souvisí náhrdelník s minulostí rodiny? Líbí se mi, že hlavní postava střídá pátrání v minulosti že současnosti, prací a vztahy mezi kolegy. Napínavý rodinný retrospektivní román.

Mnaui

Velmi čtivě napsáno. Oceňuji retrospektivní, postupné odhalování cely zápletky. Až v konečné zcela neuvěřitelné vyvrcholení slavné tragédie. Nechybí ani sladký Happy end

ber
15.11.2020

Hezký a čtivý příběh, i když mám raději jiný žánr. Opravdu je lepší si křivdy vyříkat hned,..... nebo odpustit...., než se sžírat několik let zbytečně a v podstatě ubližovat sami sobě.

MojeMonca
16.10.2020

Dobré pocteni.

Lka
07.04.2020

Moje první seznámení s autorkou a mohu říct, že hodně povedené. Ze začátku jsem se trochu zamotávala do postav. Hodně mě bavil Sašky humor. Už se těším na další knihu autorky...

Josh
11.02.2020

U téhle knihy nevím z čeho vybrat - červená kriminálka nebo kriminální červená knihovna. Tolik (až tak moc ne:o) postav se dá přežít, rovina osobní a pracovní hlavní hrdinky také, ale až taková spletenina jejich osudů je trochu přehnaná. Zápletku, a ne jednu se čtenář dozví koncem knihy, OK, ale super-dokonale-pozitivní závěr je naivní. Zvláště bereme-li příběh z reálné doby….. Autorka nechá všechny (tolik postav:o) překonat každičkou překážku, včetně kriminální vsuvky, všem se podaří žít šťastně a spokojeně….až na věky. Chvíli si dám od slovenské autorky pauzu! Tzn. dá se číst:o)

Ála1968
01.01.2020

Bylo to takové milé pohlazení po duši.Druhá kniha od této autorky a opět krásný příběh,kde se propojuje minulost a přítomnost.

Han-nah
28.11.2019

První kniha od této autorky a mohu jen doporučit. Názorná ukázka, jak minulost a to, když není dořešená a nemluvilo se o ní, ovlivňuje životy mnoha lidí.

Přítomnost a budoucnost jsou dva časy, které můžeme ovlivnit,
minulost už nikdy ne, ale ta nás může posunout dále.
Štěstí se prožívá v jediném čase a to teď.