Daydreamer Daydreamer komentáře u knih

Před padesáti lety - 1. díl Před padesáti lety - 1. díl Ignát Herrmann

No, vše podstatné již napsala uživatelka Mates84 :-). Já bych za sebe jen rád dodal, že tyhle čtyři knížky jsou sice malého formátu, ale velkého obsahu. podle mne to nejlepší, co jsem od Herrmanna četl (z cca 12 titulů). Skoro by se ty knihy daly označit za jakousi malou "encyklopedii", a to velmi čtivou, života v Praze v přibližném časovém rozpětí od počátku 80. let 19. století až po konec 20. let století dvacátého ! Opravdu úctyhodné časové rozpětí. Koho tohle období zajímá, vřele doporučuji si knížky opatřit( v antikvariátu bývají občas k sehnání), případně doplnit některou fotografickou publikací ze zmíněného období - a můžete zahájit cestu časem nazpět :-).

29.06.2015 5 z 5

Šumavou ze svobody do opony Šumavou ze svobody do opony Zdeněk Roučka

Skvělé zakončení celé Roučkovy série knih o Staré Šumavě.

15.02.2015 5 z 5

Šumavou Karla Klostermanna: Obrazy 1875 - 1914 Šumavou Karla Klostermanna: Obrazy 1875 - 1914 Zdeněk Roučka

Třetí z Roučkovy "Šumavské tetralogie". Budu se opakovat, ale opět skvělý zážitek s velkoformátovými fotografiemi a doprovodným textem.

Předválečnou Šumavou Předválečnou Šumavou Zdeněk Roučka

Druhá ze čtyř zcela vyjímečných knih o staré Šumavě.

Tenkrát na Šumavě Tenkrát na Šumavě Zdeněk Roučka

Naprosto úchvatné spojení velkoformátových fotografií s důležitými informacemi v doprovedném textu.

Dům o tisíci patrech Dům o tisíci patrech Jan Weiss

Už je to fakt dlouho, co jsem tuhle knihu četl poprvé - ale nebylo to naposledy :-). Oslovila mne jednou provždy strhujícím příběhem a řekl bych, že nadčasovým.

09.06.2014 5 z 5

Vzdorující Toskánsko Vzdorující Toskánsko Phil Doran

Čekal jsem humorný příběh o trablech v Toskánsku a dostalo se mi ho měrou vrchovatou :-)

09.06.2014 5 z 5

Brána věčnosti Brána věčnosti Marie Šulcová

Pro tento titul platí to samé co pro předchozí díl, Poločas nadějí. Autorka zvídavé čtenáře svým líčením života bratří Čapků i dalších významných osob doby, jakož i událostí třicátých let 20. století, určitě nezklame .

Poločas nadějí Poločas nadějí Marie Šulcová

Pokud se zajímáte o bratry Čapky, ale i o další zajímavé postavy a děje z období První republiky, rozhodně nebudete tímto faktografickým románem zklamáni. skvěle napsáno.

Chvály Zadní země Chvály Zadní země Miloslav Nevrlý

Opravdu krásně napsaná a nafocená kniha o nádherném, i když nijak rozsáhlém koutu naší země. Milovníci Českého Švýcarska budou, myslím, nadšeni. Nelze jinak než doporučit.

Kniha o Jizerských horách Kniha o Jizerských horách Miloslav Nevrlý

Výborná kniha od zasvěceného znalce Jizerských hor. Jizerky jsou vlastně jakési "komorní" horstvo, alespoň ve srovnání s jinými našimi horami, ale půvabů je v nich dost a dost :-).

14.05.2013 4 z 5

Toulky českou minulostí 2 Toulky českou minulostí 2 Petr Hora-Hořejš (p)

České dějiny napsané tak, jak jsem si představoval, že by měly být napsané, aby mne zaujaly :-). A to měrou vrchovatou.

01.12.2012 5 z 5

Byla jsem na světě Byla jsem na světě Olga Scheinpflugová

Skuečně poutavé čtení z pera Olgy Scheinpflugové, která dovedla zůstat za všech okolností svá. Místy zejména při líčení zážitků z válečného období(II. světová válka), opravdu zamrazí. Život jí dobřál hodně dobrého, ale nešetřil ani spoustou zlých prožitků, včetně dlouhodobých problémů zdravotních. Vše navíc napsáno výtečným jazykem. Jen velmi nerad jsem knihu po přečtení odložil. Moc doporučuji.

01.12.2012 5 z 5

Praha černá a zlatá Praha černá a zlatá Peter Demetz

Je to pozoruhodná kniha. Tak trochu méně běžný pohled na české dějiny - někdy až příliš, což mne přimělo
opatřit si jiné autory, abych mohl srovnávat.

25.08.2012 3 z 5

Praha 1848-1914 Praha 1848-1914 Pavel Scheufler

Výborný zážitek, jak už to u autorových prací bývá, nad novým vydáním staršího, podobného, titulu Nutno podotknout, že koupí získáte dílo značně přepracované a nanejvýš zajímavé. Samozřejmě, s odstupem 20 let, se jedná i o kvalitnější provedení.
Pro mne naprosto ideální kombinace fotografií a doprovodného textu.

16.04.2012

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

V podstatě souhlas s Dada 108.
Hostina pro vrány mi přišla opravdu velmi slabá, a vzala mi veškerou chuť v téhle sáze pokračovat.
Škoda - předchozí díly se mi moc líbily, ale po "Vránách" jsem knihy prodal.

14.04.2012 1 z 5

Richard III. Richard III. Jiří Kovařík

Zcela souhlasím s Arsinoe_06.
Když jsem si tuhle knihu kupoval, netušil jsem, jaký poklad si nesu domů.
Četl jsem ji už dvakrát a doslova si ji vychutnávám.
A je mi moc líto, že se z oné doby, zejména z roku 1485 ( bitva na Bosworthském poli),
nezachovalo více autentických svědectví....
Celá tahle doba a Válka růží vůbec, je pro mne až neskutečně zajímavý kus historie.
Kéž bychom se dočkali filmového zpracování vlády
Eduarda IV. a následně Richarda III. Nikoliv ovšem podle Shakespeara, samozřejmě :-).

A ano, také si myslím, že je Richard III. nevinný. Zmanipulovat se dá vše...

14.04.2012 5 z 5