Před padesáti lety - 1. díl

Před padesáti lety - 1. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249420/bmid_pred-padesati-lety-1-dil-QKB-249420.JPG 4 7 2

Vzpomínky na Prahu 19 století. Autor vzpomíná na své mládí, na Prahu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Oživuje někdejší podobu pražských ulic a náměstí. Vzpomíná na zábavu Pražanů (šibřinky, plesy, masopustní veselí, na poutě). Na podomní obchodníky, na knihovny a čítárny...Skvělá je kapitola o pražských lahůdkářstvích a co v nich tehdy vše bylo k mání.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Pragensia
Vydáno: , F. Topič (Praha)

Před padesáti lety

Daydreamer
29.06.2015 5 z 5

No, vše podstatné již napsala uživatelka Mates84 :-). Já bych za sebe jen rád dodal, že tyhle čtyři knížky jsou sice malého formátu, ale velkého obsahu. podle mne to nejlepší, co jsem od Herrmanna četl (z cca 12 titulů). Skoro by se ty knihy daly označit za jakousi malou "encyklopedii", a to velmi čtivou, života v Praze v přibližném časovém rozpětí od počátku 80. let 19. století až po konec 20. let století dvacátého ! Opravdu úctyhodné časové rozpětí. Koho tohle období zajímá, vřele doporučuji si knížky opatřit( v antikvariátu bývají občas k sehnání), případně doplnit některou fotografickou publikací ze zmíněného období - a můžete zahájit cestu časem nazpět :-).

Mates84
18.05.2015 5 z 5

Knihu bych charakterizovala jako vzpomínkové album na život staré a mizející Prahy.
Jestli Vás aspoň maličko zajímá historie našeho hlavního města, určitě si tuto knihu přečtěte.
Knihy jsou psané milou a vtipnou formou, která krásně a přesně vystihuje atmosféru tehdejší doby.
Dozvíte se jak bavili naši předci, kam se chodili na výlety, kam na jídlo, kam do hospody a vináren, jak probíhaly plesy, jak se Praha zásobovala vodou a mnohé další...

Kniha Před padesáti lety - 1. díl je v