dasach

Porazte strach - Jak překonat negativní postoj a zvítězit v životěPorazte strach - Jak překonat negativní postoj a zvítězit v životěMandie Holgate

Metody, jak se zbavit strachu, dávají smysl, i když nejsou nijak převratné. Bohužel vše je podáno nudným a rozvláčným stylem.

13.08.2020

Tady a teď - Jak si věřit, když na tom opravdu záležíTady a teď - Jak si věřit, když na tom opravdu záležíAmy Cuddy

Podle mého názoru je kniha velmi čtivá. Přináší fascinující poznatky o tom, jak držení těla působí na naše emoce a chování. Doporučuji také výbornou autorčinu přednášku na TEDu.

06.04.2020

Tak dobří, že vás nepřehlédnouTak dobří, že vás nepřehlédnouCal Newport

Kniha o tom, proč současný trend při výběru zaměstnání "následuj svou vášeň a peníze přijdou samy" nefunguje a vede jen k nespokojenosti a časté fluktuaci. Autor ukazuje jiný směr - získání mistrovství ve svém oboru a následné přizpůsobení si své práce podle svých preferencí. K tomu dává příklady lidí, kteří dosáhli toho, že milují svou práci.
Téma se mě hodně týká, protože posledních několik let často přemýšlím, že bych úplně změnila obor. Kniha mě z tohoto nápadu tak trochu vyléčila a ukázala, že jsou i jiné cesty.

12.10.2019

Iluze optimismuIluze optimismuTali Sharot

Kniha o tom, že optimismus je vlastně evoluční nutnost. Realisty jsou podle autorky jen lidé s klinickou depresí. Kniha je zajímavá a přináší názory stojící za zamyšlení.
Překlad pokulhává. Používat při zmínce o útocích na budovy Světového obchodního centra datum ve formátu 9.11.2001 mi nepřipadá jako nejlepší nápad. Třešničkou na dortu je "kámen filozofů".

10.04.2019

Algoritmy pro životAlgoritmy pro životBrian Christian

Kniha mě bavila, ale byla pro mě jako pro laika dost složitá. Čekala jsem, že téma bude podáno lehčím, méně odborným stylem.

27.11.2018

Uvědom si svůj strach a překonej hoUvědom si svůj strach a překonej hoSusan Jeffers

Souhlasím s deynna. Kdybych si lepila lístečky s afirmacemi po bytě, asi by si manžel a dcera mysleli, že jsem se zbláznila. Jinak kniha patří určitě k tomu lepšímu, co bylo na téma pozitvního myšlení napsáno.

27.09.2017

Snězte tu žábu!Snězte tu žábu!Brian Tracy

Knihu jsem četla už několikrát. Pokaždé mě nakopne. Například salámová a ementálová metoda na mě funguje výborně. Bohužel mi to nakopnutí dlouho nevydrží, ale to nebude problém knihy:-).

25.09.2017

Chvála pomalostiChvála pomalostiCarl Honoré

Příliš pomalé. Kniha mě nudila. Zpomalená jsem hodně, ale takhle moc zase ne.

23.09.2017

Jak drahé je zdarma?Jak drahé je zdarma?Dan Ariely

Zajímavé závěry o lidském rozhodování podpořené výzkumy. Také mě zaujaly příběhy z autorova života, kdy i o svých hrozných zkušenostech píše vtipně. Kniha je psána lehkým stylem a dobře se čte.

Výhoda spokojenostiVýhoda spokojenostiShawn Achor

Autor píše lehce a vtipně. Kniha se čte velmi dobře. Docela mě nakopla, což se mnoha knihám tohoto typu nepovedlo.

23.09.2017

Jak uspět úplně ve všem?Jak uspět úplně ve všem?Lyman MacInnis

Autor neříká nic nového. Pokud je to pro někoho první kniha o osobním rozvoji, může si z ní něco vzít. Já jsem jich přečetla desítky a tady se nic zajímavého nedozvěděla. Nudila mě a musela jsem se do čtení nutit.