Chvála pomalosti

Chvála pomalosti byla přeložena do 33 jazyků a v řadě zemí se ihned po vydání stala bestsellerem. Čím rychleji, tím lépe – tak zní neúprosný diktát dnešní doby. Přestože si denně stěžujeme na zrychlující se životní tempo, dobrovolně mu podřizujeme nejen naši práci, ale i zdraví a vztahy. Carl Honoré představuje novou pomalou filosofii, která se staví do opozice proti kultu rychlosti. Skrze osobní zkušenost ukazuje cestu, jak dosáhnout tolik kýženého zpomalení. Provede nás stručnou „historií zrychlování“ a poté nás vezme kolem světa k tokijským meditujícím manažerům, do newyorské „superpomalé cvičebny“, do londýnské dílny tantrického sexu či do Itálie, domova Pomalého jídla a Pomalých měst. Honoré píše s nadhledem a humorem. Trefně ukazuje na paradoxy a smutné následky neustálého zrychlování. Snaží se najít a nabídnout způsob, jak žít co nejlépe v rovnováze mezi rychlým a pomalým....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/146448/chvala-pomalosti-146448.jpg 4.232
Literatura naučná
Vydáno:, 65. pole

In Praise of Slowness: How A Worldwide Movement Is Challenging the Cult of Speed (2004)

Kniha Chvála pomalosti

maze
07.06.2018

Hlavní myšlenka o životě v pomalejším tempu a s menším stresem je fajn, jen její roztažení na celou knihu ji v tomto případě činí pomalou až příliš..

dasach
23.09.2017

Příliš pomalé. Kniha mě nudila. Zpomalená jsem hodně, ale takhle moc zase ne.

lentolog
12.07.2017

Žijeme v spoločnosti, kde všetko, čo vychádza zo zdravého rozumu a z rozumnej miery, je extravagantnou alternatívou. Zišlo by sa nám spomaliť, porozmýšľať a začať hľadať stratený zmysel. Táto kniha poslúži ako dobrá zásobáreň argumentov i príkladov.

s.mirka1
22.05.2017

Velmi inspirující . Sama jsem se přistihla, že je skutečně těžké " zpomalit " v naprosto obyčejných věcech ... třeba chůze do schodů :))

Timca
28.02.2017

Parádní , tahle kniha mě i uklidňuje

Pistácie
15.01.2017

Kniha přináší spoustu zajímavých myšlenek na dnešní uspěchanou a hektickou dobu, plnou stresu a nervů, nad kterými by se měl každý pozastavit a zapřemýšlet. Zasnít se a říct si, zda je tohle to, co opravdu chce a vyhovuje mu to, jak žije, jak hektický život vede, nebo by měl občas zbrzdit a víc odpočívat. Když nic, tak jsem se aspoň občas snažila odpočívat u knihy a přemýšlet o tom, jak moc spěchám, co nestíhám, i když bych mohla,a kdybych si vše víc rozvrhla, zorganizovala, a nesnažila se dělat vše a moc, a pak mít pocit, že nestíhám nic.

lukaflek
01.10.2014

velmi inspirující kniha, ale (i když autor někdy střílí do vlastních řad) pro mě mnohdy vyznívala pozitivně/optimisticky. myslím, že by obsah bylo možné bez zbytečného ořezávání podstatných částí shrnout v polovině stran - příkladů je tam někdy až nudně moc.

Venezia
10.07.2014

Zhrnutie: Spomalte, pomalšie jedzte, pracujte, sexujte, čítajte... inak nemáte zo života nič a vyhoríte / skolabujete / umriete.

Drabertová ma plnou tašku dopisů od vděčných matek: "Snažím se rodičům ukázat, že nemusí obstarávat zábavu a aktivity na každý okamžik dne, že každý může odpočívat a že je to dobře," říká. "I život dětí musí být někdy pomalý, nebo dokonce nudný."

Páčil sa mi slogan vyvesený v konferenčnej sále v Spolku pro zpomalení času: Začátek bude, až bude zprávný čas.

Autor knihy

Carl Honoré