Daryl Daryl komentáře u knih

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Naprosto skvělé a dokonalé! Absolutně u této knihy nemůžu šetřit superlativy. Četla se jedním dechem a přitom si člověk vychutnával každou větu, jakožto skvostné sousto. I když jsem knihu nemohl číst v kuse a musel jsem ji odkládat, tak pořád se mi příběh odehrával v hlavě. Možná je to tím, že jsem i nejprve viděl film, ale řekl bych, že to vůbec nic nemění na tom, že jak knížka, tak film jsou skvělé a nedá se jim takřka nic vytknout. Pan spisovatel nám v této knize poskytl útěk do naprosto úžasného světa virtuální reality a já, jakožto fanoušek některých osmdesátkových filmů a her, jsem opravdu při čtení jaksi vnitřně jásal, že toto je kniha přesně na téma, které mi naprosto sedlo.

21.02.2020 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Kniha mě opravdu mile překvapila a bavila. Je fakt, že jsem fanda Clarkovy Vesmírné odysey - takže možná na knížku nemám úplně objektivní pohled, každopádně kniha měla několik neočekávaných zvratů a celý děj skutečně odsýpal ve slušném tempu. Za mě tedy plný počet hvězdiček;)

24.06.2019 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Opravdu výživná hard sci-fi - dlouho jsem nečetl něco takového, co by mě donutilo se opravdu zamyslet nad otázkami naší civilizace, kam směřujeme, co nás může čekat, jak se lidé zachovají v krizové situaci, kdy čelí totálnímu vyhubení jinou mimozemskou civilizací. Tato kniha Vás chtě nechtě donutí uvažovat a pokud ne, tak se nedostanete pod povrch, který je skutečně výjimečný.

19.01.2018 5 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Opět fantazie na dané téma od pana autora Clina - vyloženě se teším, čím nás ještě překvapí, nebo zda-li se už z těch skvělých témat vyčerpal. Všiml jsem si, že několik komentářů k této knize bylo vyloženě vlažných a bál jsem se, že kniha bude slabší, ale mé obavy byly liché a nechápu závěry v některých příspěvcích. Ano - kniha možná začíná pomalu, ale ona musí - je to další z mnoha příběhů na otřepané téma setkaní pozemšťanů s cizí mimozemskou civilizací/technologií. Faktem zůstává, že začátek knihy začíná stejně jako mnoho podobných příběhů - tedy mladý hrdina, který žije svůj obyčejný život se dostává do situace, která se začíná postupně stávat zvláštnějsí a podivnější. Nicméně - děj neustále zrychluje a nabírá na dynamičnosti, kniha se pak čím dál tím víc čte usilovněji, že se od ní člověk nemůže pomalu odtrhnout. Opravdu skvělé a i konec stál za to - tak snad to pan režisér Spielberg natočí stejně jako Ready Pleayer One;)

21.02.2020 5 z 5

Kulový blesk Kulový blesk Liou Cch'-sin

Dokonalé propojení fyziky a filozofie. Kniha se četla výborně a autor mě opět nezklamal, vřele doporučuji.

03.01.2020 5 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Arthur Charles Clarke

Velice překvapivá knížka od A. C. Clarka, velice svižná, moderní, čtivá. Velice poutavě popisuje co by se mohlo stát, kdyby se naše Slunce zbláznilo a tedy ne přirozenou cestou - takže další kniha na téma srážky naší civilizace s nějakou tou mimozemskou. Dalo by se říct otřepané téma, ale jak se zdá není to pravda a nápad, který nám tu pan spisovatel předkládá je opravdu neotřelý a vede člověka k hlubšímu zamyšlení co by... kdyby...

21.02.2020 4 z 5

Skrytá akta Skrytá akta Tom Clancy

Mnohem lepší, než první díl. Neustále nějaká akce a zajímavý vývoj celého příběhu, jen některé situace z virtuální reality (VR) byly přitažené za vlasy.

11.01.2020 4 z 5