DanySolo DanySolo komentáře u knih

Božský imperátor Duny Božský imperátor Duny Frank Herbert

(SPOILER) Na tento díl jsem četla mnoho rozezlených komentářů a přiznám se že jsem si nejdřív přečetla ty záporné. Ne nepříjde mi ta kniha utahaná a nudná ,naopak je studnicí všemožných úvah ten autor je fakt hlava. Co mě mrzí je že přeskočili o 3500 tisíce let kdy už je spíš červ než člověk. Chtěla jsem si s Letem II projít tou proměnou a všechno by to bylo jistě zajímavé. Takže jsme se dozvěděli jak na sebe připlácl ryby , který už na něm pracují na přeměně. Škoda měl to rozebrat. Nechápu že se takto obětoval , aby vypěstoval nový druh člověka Sionu který bude skryt před každým orákulem. K čemu měl nechat lidstvo at si poradí a když ne, tak se najde jiný druh který osídlí planety. Podle mě dost zbytečný ,po něm příjdou jiní mocipáni kterým bude jeho zlatá stezka šumáček. Kniha se mi četla dobře jdu si pro další díl

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

(SPOILER) Paul který si denně uvědomuje že není schopný zastavit hrůzy které pod jeho jménem dělají "jeho" fremeni v okamžiku kdy umře jeho milovaná a porodí mu dvojčata zdrhne do pouště a na všechno hází bobek. Nepostaral se a nepomohl ani své sestře Álii, která evidentně nezvládá to čím se né její vinou stala už v lůně své mocichtivé matky. A její matka která jí to provedla, jí ještě pohrdá a chce ji vidět mrtvou. Kdyby to viděl její vévoda asi by se...ani nedivil tušil že je loutkou toho spolku čarodějnic z B.G. Fremeni už jsou jen stínem ,ale spíš ostudou toho kým bývali , ztrácejí sami sebe a fakt jsem nepochopila že pro ně bylo lepší sázet kytičky a nechat umřít červa , ve kterého se modlili a měli jej za boha. Kniha se mi opět četla dobře

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

(SPOILER) Druhý díl všelicos vysvětloval co jsme třeba nepochytili nebo ,nebylo ve filmu. Určitě doporučuji přečíst. Vlastně jsem 2,3,4 díl přečetla najednou ,dobře se mi to četlo , je tam spousty myšlenek autor musel být fakt hlava.Ale chápu že to třeba není kniha pro každého. Někdy pocituji i zklamání, ale né z knihy, ale z chovaní některých postav, což je v pořádku. Paul chtěl odplatu za zničení jeho rodiny a vraždu otce a tak se spojí s fremeny ,nikdo jiný není po ruce a oni bojovat umí...ale je to dvojsečná zbran, protože fremeni mají svoje zákony které jsou nad rozkazy a vůli Paula a to je důvod proč v tom stanu s matkou Jessicou tak řve hrůzou , protože se mu to vymkne z kontroly. Fremeni kdysi utlačovaní chudáčci si čuchli k moci a jako "správní" arabové vraždí po celé galaxii Arrakis už jim je malá . Ti co chtěli jen svůj domov Arrakis ,jsou najednou utlačovatelé a vrazi. To vše pod jménem Paula, který není schopný ani ochotný cokoliv zarazit.

Anna Boleynová Anna Boleynová Carolly Erickson

Vidím tady mnoho komentářů jak to byla špatná osoba. Jak ho očarovala a dostala se k němu krs postel. Pravdou je že Jindřich měl v úmyslu se s Kateřinou rozvést už před Annou. Stačí si to nastudovat a né jen číst romány a dívat na seriál. Jindřich byl sobecký , dychtící po slávě jak jinak, ale hlavně po synovi. Byl nevěrný každé své ženě. Tak snadno říkal slova o lásce a Anna byla figurkou ve hře ,ona ho ani na začátku nechtěla. Kateřina byla až příliš hrdá na to že musela vědět že mu nikdy syna neporodí byla stará. Svou vlastní vinou zapříčinila odluku od své dcery kdyby se chovala rozumně mohla spokojeně žít a vídat dceru ta by se později nestala krvavou Máry . Tak rozumná jako byla Anna Klévská . Ta krále i přežila. Anna byla nevinná popravili ji jen proto, že už si užíval s třetí ženou v pořadí , přitom její dcera Byla jednou z nejlepších vládkyní Zlatý věk ...Často lidi smýšlejí o jiných příkře, ale tak je to i dnes že. Když vidím popisek u knihy , ten už čtenáře směruje co si má o ní myslet.

07.12.2022

Má čarodějka Má čarodějka Bertrice Small

(SPOILER) Vidím tady hodně nega komentářů jsou to asi ti co očekávali od autorky zase víc prasárniček. Tak jak to má tato autorka v povaze.Tato kniha mě velice mile překvapila bylo to dokonce milé , hrdinka nebyla unesena tak jak je zvykem do arabských zemí kde byla "mučena" sexem s fantastickým zaporákem s obří výbavou. Mnohokrát jsem se i zasmála a přála hrdince takové to joooo dobřé a to není u této autorky zvykem. Jednu hvězdičku jsem ubrala za až příliš popisné vyprávění ohledně postav které nebyli až tak důležité kolem politiky a kdo všechno chtěl jít na trůn a kolik a co mají jeho pážata na sobě. Koho to zajímá. Jinak super zvraty. Doporučuji

09.11.2022 4 z 5

Otrokyně lásky Otrokyně lásky Bertrice Small

(SPOILER) Právě jsem dočetla a jsem spokojená. Kdo zná tuto spisovatelku nemůže nic jiného čekat.Je to její styl většinou se i zasmějeme protože to předčítám manželovi . Většinou netuší co říkám až do chvíle ,kdy si tam kde kdo hraje s jejíma ňadrama. Samozřejmostí je že každý dalšíilenec má větší a větší oštěp lásky . Nechápu ty rozezlené komentáře , tak to nečtěte. Co bych já uvítala kdyby se autorka vrátila k jejímu dvojčeti jak ta rozmazlovaná dopadla. A taky některá slova byla doslova antysexuální jako výměšek lásky = semeno a jiné Někdo tady zmiňoval věk hrdinky no tenkrát se s pářením začínalo daleko dřív to by jste milá zlata měla vědět umírali třeba ve 30ti takže co vás tak tankuje ??

02.11.2022 5 z 5