Má čarodějka

Má čarodějka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3910/mid_ma-carodejka-72o-3910.jpg 4 93 13

Anglie v 11. stolení rozhodně nebyla oázou klidu. Normanský vévoda Vilém Dobyvatel se násilně zmocnil koruny a zkonfiskoval majetky anglosaské šlechty. Byla to doba silných mužů: co si však měla počít křehká žena? Mairin, dcera keltské princezny, se po manželství s byzantským šlechticem vrací do Anglie, aby se provdala podruhé, tentokrát za dvořana a panovníkova přítele. Její nevšední krása je však nejen trumfem, ale i hořkým prokletím. Muži se jí koří, ale někteří z nich se zaslepení touhou nezastaví před ničím. To Mairin pozná, když ji unese brutální vikingský válečník a učiní z ní svou milenku. Má odvážná žena ještě naději na návrat do manželovy milované náruče?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Enchantress mine , 1987

DanySolo
09.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Vidím tady hodně nega komentářů jsou to asi ti co očekávali od autorky zase víc prasárniček. Tak jak to má tato autorka v povaze.Tato kniha mě velice mile překvapila bylo to dokonce milé , hrdinka nebyla unesena tak jak je zvykem do arabských zemí kde byla "mučena" sexem s fantastickým zaporákem s obří výbavou. Mnohokrát jsem se i zasmála a přála hrdince takové to joooo dobřé a to není u této autorky zvykem. Jednu hvězdičku jsem ubrala za až příliš popisné vyprávění ohledně postav které nebyli až tak důležité kolem politiky a kdo všechno chtěl jít na trůn a kolik a co mají jeho pážata na sobě. Koho to zajímá. Jinak super zvraty. Doporučuji

Dandy1
14.02.2021 2 z 5

Začátek slibný a pak už mě to nebavilo.

Helena2188
28.07.2020

Nedokážu přečíst. Půlku jsem přeskočila, sem tam nějaká prasárnička. Tahle mi neba.

zimolka
05.05.2019 4 z 5

Krásně napsaný romantický říběh.

rampapa
07.01.2019 5 z 5

Nádherný příběh. Knížku velmi doporučuji.

petřička
06.12.2017 2 z 5

Spisovatelka mi byla doporučena, pěkně čtivě napsáno. I když dobrá oddechovka. Znovu ji určitě číst nebudu.

Vidlička
17.10.2017 2 z 5

Jednoduše řečeno: porno/erotika +romantika + středověká Anglie. Vyměň kulisy a lze říci o jakékoliv knize paní Smallové. Jako oddechovka proč ne...

martiline
29.11.2016 5 z 5

Četla jsem před lety. Úžasný příběh ...

TaLu
17.05.2016 4 z 5

Četla jsem již před lety a pamatovala jsem si, že tato kniha se mi od autorky líbila nejvíce. Tedy z těch, co jsem od ní přečetla. Proto, když se mi teď naskytla možnost zařadit si ji, či nezařadit do své vlastní knihovny - přečetla jsem ji znovu. A nelituji. Jako kniha u které si člověk odpočine, načerpá romantiku i napětí a hlavním hrdinům přeje, aby to s nimi dobře dopadlo, - ji asi do své knihovničky zařadím. Doporučuji všem, kteří autorku jinak ani moc nevyhledávají. Líbí se mi, jakým způsobem nám vypráví tento příběh. Podle mne jde o jednu z jejích nejzdařilejších romancí.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, hezký a rychlý spád, romantika jaksepatří.

Jelka
27.03.2013 4 z 5

Mě se kniha moc líbila je to mé gusto přečetla jsem ji rychle a děj jde hezky rychle žádné velké vysvětlování politiky z tohoto hlediska jsem četla horší:-)

Nuttelka
24.02.2013 3 z 5

Bertrice má rozhodně lepší knihy než je tato... Občas jsem se ztrácela v ději, když popisovala "politické dění" a kdo která osoba je a proč, ale jinak dobrý :-)

maryzka
01.10.2012 1 z 5

Nic moc- prostě středověk, myslím, že tato kniha se špatně překládala, nebot skloubit romantiku a zároven dobu bylo dost těžké