Dant76 Dant76 komentáře u knih

Strážci Orlických hor 1938 Strážci Orlických hor 1938 Radan Lášek

Skvěle zpracovaná historie obrany Orlických hor v roce 1938, spousta krásných fotografií. Jen více takovýchto knih.

02.10.2021 5 z 5

Lidé a hradby, bastionové pevnosti a jejich život Lidé a hradby, bastionové pevnosti a jejich život kolektiv autorů

Zajímavá kniha o nejen bastionových pevnostech, životě v nich a jejich době. Knize bych vytkl pouze v jedné z kapitol časté používání němčiny bez překladu. Pro člověka neznalého němčiny je to o ničem. Dále kapitolu z názvem Dvě stě let..., která se opravdu jen těžce četla a nějak jsem nepochopil co tím vším chtěl autor říci. Jinak zbylé kapitoly opravdu zajímavé...

22.09.2021 4 z 5

Historie hornictví na Střibrsku - naučná stezka Historie hornictví na Střibrsku - naučná stezka Miroslav Cvrk

Zajímavá útlá brožura o hornictví na Střibrsku.

16.09.2021 4 z 5

Trpišovský: Úplný příběh milionového trenéra Trpišovský: Úplný příběh milionového trenéra Štěpán Filípek

Kniha o nejlepším českém trenérovi současnosti. Popisuje jeho cestu od skromných začátků až po současnost.

16.09.2021 5 z 5

S devatenáctkou do Bernu S devatenáctkou do Bernu Lubomír Man

Pěkná kniha o začinajícím hokejistovi...

31.08.2021 4 z 5

Český ráj - S batohem po Česku Český ráj - S batohem po Česku kolektiv autorů

Kniha popisující výlety po Českém ráji, velmi stručně a jednoduše. Co mě vadilo, hodně tmavé fotky.

29.08.2021 3 z 5

Anthropoid - němá svěděctví Anthropoid - němá svěděctví Michal Burian

Sice stručná, ale pěkně zpracovaná brožura o výsadku Anthropoid a dalších okolnostech té doby.

17.08.2021 5 z 5

Dalmácie Dalmácie Antun Travirka

Kniha o Dalmácii s nádhernými fotografiemi.

13.07.2021 5 z 5

Šibenik Šibenik Antun Travirka

Krásná, stručně a zajímavě napsaná kniha o Šibeniku a jeho okolí. Spousta nádherných fotografií.

09.07.2021 5 z 5

Mata Hari z Chebu: Příspěvek k historii československé vojenské zpravodajské služby Mata Hari z Chebu: Příspěvek k historii československé vojenské zpravodajské služby Emil Hruška

Kniha nahlíží na práci vojenského zpravodajství v prvorepublikovém Československo a popisuje stručně případ Anny Dienelové a skupiny kolem její osoby. Čtivé ale stručné.

06.04.2021 4 z 5

Smrt ve žluté mlze: Fritz Haber - "Otec" novodobé chemické války Smrt ve žluté mlze: Fritz Haber - "Otec" novodobé chemické války Tomáš Dosoudil

Kniha o německém chemikovi Haberovi, jeho životě a výzkumech. Také o prvním použití chemických zbraní v první světové válce, o historii chemických zbraní a jejich použití. Čtivě a zajímavě napsáno, spousta pro mě nových skutečností.

02.04.2021 5 z 5

M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek Dalibor Vácha

Román o třech vlastencích, tedy nejen o nich, kteří položili život v boji proti nacistickému Německu, příběh se rozjížděl pomaleji, ale myslím si, že stojí za to ho přečíst.
Balabán, Mašín a Morávek, tři králové. Tyto tři osobnosti druhoválečného oboje by měl znát každý Čech... domnívám se, že to tak bohužel není a je to smutné. Špatně s národem, který si nepamatuje své hrdiny...

22.03.2021 5 z 5

Tábor ve stínu Osvětimi Tábor ve stínu Osvětimi Břetislav Ditrych

Kniha o temné historii střední Evropy v době druhé světové války. Co mě vadilo byla trocha zmatenosti v knize, jakési přeskakování a opakování již řečeného.

12.03.2021 3 z 5

Pilotem krále Anglie Pilotem krále Anglie Jiří Rajlich

Kniha stručně popisuje osudy pěti rodáků z Havlíčobrodska, kteří za 2. světové války bojovali v řadách RAF, zajímavá kniha se spoustou fotografií.

01.03.2021 5 z 5

Kniha o tom co vše je možné v dnešní době v naší zemi, o něčem jste možná slyšeli, o něčem četli, ale některé věci by vás ani nenapadly, že jsou v dnešní době možné a že se mohou u nás stát. O tom všem je tato kniha.
Doporučuji přečíst každému a zejména těm co mají růžové brýle a věří tomu co nám vykládají naši politici a že vše funguje a běží tak jak má a že je každému měřeno stejně.

25.02.2021 5 z 5

Curych 1937 - Účast československých letců na IV. mezinárodním leteckém mítinku v Curychu v roce 1937 Curych 1937 - Účast československých letců na IV. mezinárodním leteckém mítinku v Curychu v roce 1937 Jiří Rajlich

Velmi pěkné zpracování slavných předválečných leteckých závodů v Curychu v roce 1937, naší účasti na nich. Kniha obsahuje spoustu krásných fotografií a v neposlední řadě také krátké životopisy všech dvanácti československých letců, kteří nás reprezentovali.

21.02.2021 5 z 5

Československé četnictvo (1918-1929) Československé četnictvo (1918-1929) Radek Galaš

Kniha o československém četnictvu. Popisuje historii četnictva od jeho vzniku ještě za Rakouska-Uherska. Věnuje se každodennímu životu četníků, vývoji předpisů, zabývá se jejich povinnostmi, popisuje jejich výstroj a označování. Taktéž nechybí zmínka o četnících, kteří padli ve službě. Kniha obsahuje spoustu zajímavých skutečností. Jediné co bych vytkl, je měkká vazba knihy, ale to je věcí nakladatele nikoli autora.

26.01.2021 5 z 5

Opevnění na Stříbrsku 1936 - 1938 Opevnění na Stříbrsku 1936 - 1938 Vladimír Bednář

Pěkně zpracovaná historie plánování, výstavby a využití linie předválečného lehkého opevnění v okolí Stříbra.

19.01.2021 5 z 5

Dělostřelecká tvrz Bouda součást systému československého opevnění Dělostřelecká tvrz Bouda součást systému československého opevnění Aleš Horák

Jedna z prvních publikací o čs. prvorepublikovém opevnění. V dnešní době samozřejmě již překonána, ale ve své době asi jedinečná. Stručně popisuje politickou situaci v dané době, výstavbu a historii tvrze Bouda.

18.01.2021 5 z 5

Dělostřelecká tvrz Bouda v Orlických horách Dělostřelecká tvrz Bouda v Orlických horách Eduard Stehlík

Sešit o dělostřelecké tvrzi Bouda, který popisuje ve stručnosti a přehledně přípravu, samotnou výstavbu této tvrze. Nechybí zde náčrtky jednotlivých objektů, mapky a fotografie. Jediné co bych vytknul je velmi malé písmo.

16.01.2021 4 z 5