danielavachova danielavachova komentáře u knih

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Hezké oddechové čtení,pohled na 2.světovou válku očima Němců nefašistů,ale myslím daleko lépe zpracovala Jakuba Katalpa v knize Němci nebo Kateřina Tučková v knize Vyhnání Gerty Schnirch. Kniha mi přišla tak trochu jako červená knihovna,nemluvě o gramatických chybách.

17.05.2020 3 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Na knihu jsem se moc těšila,úžasně popsané ponuré listopadové období,mlha by se dala krájet,místy děsivý děj,pro někoho by to mohlo být depresivní. Občas jsem se ztrácela v množství postav,nejvíc mě zajímal osud Milady a její dcery Áňi,akorát jsem čekala nějaké rozuzlení,nějaký jasný konec,i když to by asi nebyla paní Bolavá! Těším se na další knihu.

15.03.2020 5 z 5

Dvě ženy Dvě ženy Beate Hellmann

Kniha pro opravdu silné povahy,drsný boj dvou dívek,Evy a Claudie,s rakovinou. Z dívek se během léčby stanou přítelkyně,ale jedna z nich bohužel svůj boj prohraje. Když jsem knihu četla,tak jsem si uvědomila,jaké mám štěstí,že jsem nikdy nemusela prožívat to co obě dívky,opravdu s pokorou.

15.03.2020 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

První jsem četla Houbařku,byla to síla,ale Anežka se ji zcela právem vyrovná. Opět napsané docela drsným jazykem,je to styl paní Hanišové,který knihu určitě dotváří,a k tomu ještě téma adopce romské holčičky,se všemi důsledky jak pro matku Julii tak dceru Agnes. Julie neměla dobrý vztah ani se svojí matkou z dětství a to se i promítlo do vztahu k adoptivní Agnes. Na Julii mi vadilo,že si Agnes” pořídila”,že to tak má být,žena má mít dítě, a že všem okolo lhala o původu Agnes,nepostavila se skutečnosti čelem,kdyby ji opravdu milovala ,nevadilo by ji přiznat vše dříve a vztah mezi nimi mohl dopadnout jinak. I když stále přesně nevíme do jaké míry za to můžou geny větší část viny dávám Julii. Jinak skvělá kniha,nedala mi spát,všem doporučuji!

09.02.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje již třetí kniha od paní Morštajnové,opět skvělá. Měla jsem ji rok koupenou a pořad jsem odkládala přečtení,dcera ji četla,že prý je dost smutná. A pak jak ji všude vynášeli tak ,jsem si ji chtěla přečíst s odstupem. Přečtena za dva dny,nemohla jsem se odtrhnout. Myslím,že nemá cenu cokoli psát,vše pěkné o knize již bylo napsáno!!! Za mne opět poklona paní Morštajnové,její knihy miluji,už se těším na Tiché roky. V posledním čase čtu hodně české autorky (Táborská,Bolavá,Vaňová,Körnerová,Dvořáková,Tučková), jak už jsem jednou psala,všem patří mé díky za skvělé knihy!

19.01.2020 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Občas jsem byla z knihy v šoku,tak otevřená zpověď fetáčky,síla,dlouho jsem se k přečtení odhodlávala,pak mě k přečtení popíchla sedmnáctiletá dcera a nelituji. Jsem šťastná,že jsem nikdy nemusela zažívat to ,co matka Christian. Určitě by kniha měla být povinná četba,ale už na základní škole.

03.01.2020 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Dost dobrá kniha,zajímavé téma,autorka nám umožnila pohled na vnímání války ze strany obyčejných Němců,skvěle popsané vyzrávání Kláry. Mě osobně se kniha četla velmi lehce a plynule,nutilo mě to číst a číst,co bude dál. Občas to bylo trochu drsné a syrové,ale myslím,že pro knihu to bylo přínosné. Kniha mě úplně dostala tak jako Vyhnání Gerty Schnirch,do doby než jsem přečetla tyto knihy jsem vůbec nepřemýšlela a ani snad nevěděla o osudech Němců odsunutých po válce ze Sudet zpět do Německa.Autorku si rozhodně přidávám mezi své oblíbené. Všem doporučuji, Vyhnání Gerty má už dcera v maturitních otázkách z českého jazyka,skvělé!

23.12.2019 5 z 5

Darovanému manželovi na zuby nekoukej Darovanému manželovi na zuby nekoukej Alena Jakoubková

Naprosto pohodové,oddychové čtení,četlo se s lehkostí,chalupu v Hatíně jsem měla přímo před očima,skvělý popis.

16.12.2019 4 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Hezky napsaná krimi,moc zajímavá zápletka,jediné co mi nesedlo bylo to všeobecné tykání,jakoby všichni byli nejlepší přátelé. A plus má ode prostředí Islandu

12.12.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Moje první kniha od paní Hanišové na doporučení dcery a musím napsat skvělé! Hodně silné téma,autorka dokázala velmi čtivě popsat myšlenky a stavy Sisi,občas to bylo takové hodně smutné,Sisi se neměla o koho opřít,nikdo z rodiny ji nepodal pomocnou ruku.Musela jsem číst a číst,konec jsem musela probrat s dcerou. Ta knihu také četla ,ale konec jsme si obě vyložily jinak,to se mi také na knize líbilo,jako by otevřený konec. Při první příležitosti si koupím Anežku a Rekonstrukci. Musím ještě napsat ,že v poslední době jsem zcela propadla českým autorkám,jako paní Táborská,Klevisová,Hanišová,Třeštíková,Bolavá,Mornštajnová,Körnerová, Dvořáková či Váňová,každá má svůj styl a všem patří za krásné knihy díky!

23.11.2019 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Tak musím napsat,že tento druhý díl Půlnočního slunce,byl o hodně lepší než první. Četl se mi s takovou lehkostí ,děj krásně plynul a ještě k tomu love story,což u pana Nesba není zvykem. Zcela něco jiného než řada s Harrym,kniha se mi četla s takovým vnitřnim klidem a ještě to pěkně vykreslené prostředí i osoby.

19.11.2019 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Kdybych tuto knihu od pana Nesba četla jako první asi by mě to od dalších odradilo,naštěstí mám knih s Harrym přečteno dost a všechny byly skvělé. Kniha je psána z pohledu nájemného vraha,ne policisty,zcela jiným pohledem. Moc mi to nesedlo,ale dočetla. Dám i druhý díl.

16.11.2019 3 z 5

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Můj první román od paní Váňové a naprosto mě pohltil,nadchnul,musela jsem číst,číst dokud nebyl konec a pak mi bylo líto,že je konec. Román vystihuje jak se vyvíjel vztah sester Hany a Ester,jejich vztah k otci alkoholikovi a matce,která je nesamostatná,později k Dominikovi,který zásadně prošel životem obou sester.

13.11.2019 5 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Kniha mi přišla utahaná,taková trochu o ničem,nemohla jsem se pořádně začíst,jedna ze slabších.

07.11.2019 1 z 5

Bůh v renaultu Bůh v renaultu Michal Viewegh

Pro mě jedna ze slabších knih Viewegha,přesto jsem dočetla.

03.11.2019 2 z 5

Případ nevěrné Kláry Případ nevěrné Kláry Michal Viewegh

Tato kniha se mi zatím od autora líbila nejvíce.

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Nevím z knihy jsem měla divný pocit,ale asi když si to člověk neprožije nepochopí,zajímavé čtení. Občas smutné,ukňourané.Klobouk dolů před panem Vieweghem jak se se vším popral a píše dál.

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

První kniha od pana Vondrušky,pro mě skvělý detektivní příběh ze středověku,nechybí trocha humoru a líbí se mi,že se dozvím spoustu z historie naší země.

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Skvěle napsaný historický román,chvílemi zdlouhavě popisný,ale to knize neubírá,naopak autorka krásně poisuje prostředí,že máte pocit jako by jste byli v ději. Hltala jsem stránku za stránkou.

03.11.2019 5 z 5

Posvátné místo Posvátné místo Barbara Wood

Docela povedená kniha,prolínání součastnosti s minulostí,to autorka umí skvěle.

02.11.2019 4 z 5